Data publikacji: 30.05.2018
Teren budowy
Teren budowy
Miejsce budowy, a także plac wokół niego, to coś, co określane jest jako teren budowy. Chodzi o to, aby możliwe było zabezpieczenie poszczególnych prac, a także odgrodzenie miejsca i spowodowanie, aby nie było ono za bardzo dostępne dla niepowołanych osób.(program na komputer) Na takim placu znajdują się także bardzo często różnego rodzaju i to dość głębokie wykopy już one same w sobie, stanowić mogą coś co zagraża bezpieczeństwu ludzi, a także nocnym wędrowcom. Zazwyczaj stosuje się więc tabliczki ostrzegawcze, które także w ciemnościach są możliwe do odczytania, a także stanowić mogą, jako takie oznaczenie miejsca potencjalnie niebezpiecznego.(program na telefon) Teren budowy, to specyficzny teren, na którym wykonywane są prace budowlane.
Sporych rozmiarów wykopy
Może on stanowić teren zupełnie zamknięty, takie stosuje się przy budowach w miejskich aglomeracjach, ze względów bezpieczeństwa, a także znacznie ograniczonej powierzchni.(promocja 3 w 1) Natomiast gdy wokół jest mniej budynków na dużej powierzchni, to wystarcza jeśli sam teren budowy jest dobrze oznakowany, a czasem także pilnowany przez stróżów w czasie nocnych ciemności.(program na egzamin ustny) Wykopy same w sobie są koniecznym elementem każdej nowo tworzonej budowli, gdyż fundamenty muszą być położone niżej, aby mogły dobrze spełniać swoją rolę.(segregator) Czasem także o dodatkowe poziomy budowli, takie jak parkingi podziemne, czy na przykład całkowite podpiwniczenie, dopiero co wznoszonego budynku. Sporych rozmiarów wykopy, to zagrażające życiu i zdrowiu ludzkiemu elementy budowy. Ich skarpy, to zazwyczaj piaszczyste tereny, po których łatwo się stoczyć w dół, mogąc narazić się na utratę zdrowia lub ulec zasypaniu przez piasek znajdujący się na skarpie. Przepisy BHP mówią jasno, że życie i zdrowie ludzkie trzeba chronić ponad wszystko.(opinie) Takie wykopy powinny być więc, albo dobrze wokół zabezpieczone, na przykład przez ogrodzenie całego terenu.







45 565

97%

COVID-19
Powiązane artykuły

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…