Blog

20.06.2022

Termit jasny

W artykule znajdziesz:

Termit jasny

Właściwości. Termit jasny GR barwi drewno na kolor żółty. Nie przenika przez tynki. Można stosować pod powłoki malarskie. Zastosowanie. Termit jasny GR stosuje się do zabezpieczenia części drewnianych przed niszczącym działaniem grzybów i innych szkodników biologicznych. Szczególnie nadaje się do impregnacji elementów drewnianych znajdujących się wewnątrz budynku, a zwłaszcza stolarki budowlanej. Należy zachować środki ostrożności, ponieważ preparat ten jest łatwo palny oraz toksyczny (program uprawnienia budowlane na komputer).

Zużycie. Zużycie wynosi 0,4 kg na 1 nr powierzchni. Termit ciemny Określenie. Termit ciemny jest cieczą oleistą o barwie ciemnobrunatnej. Właściwości. Termit ciemny jest silnie toksyczny. Barwi drewno na kolor brązowy. Zastosowanie. Termit ciemny stosuje się do trwałej impregnacji drewna znajdującego się na otwartej przestrzeni i narażonego na działanie opadów atmosferycznych. Preparat ten stosuje się do impregnacji drewna w stanie powietrznosuchym. Należy zachować środki ostrożności, ponieważ Termit ciemny jest łatwo palny oraz toksyczny i może wywołać zatrucia u osób przeprowadzających impregnację. Zużycie. Zużycie wynosi 0,4 kg na 1 m2 powierzchni (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Określenie. Tetra 3 jest cieczą oleistą o barwie brunatnej i silnym zapachu. Właściwości. Tetra 3 barwi drewno na kolor brunatny. Nie przenika przez tynki, lecz nie nadaje się pod powłoki malarskie. Zastosowanie. Tetrę 3 stosuje się do zabezpieczania części drewnianych o większych przekrojach oraz do niszczenia grzyba domowego w murach, betonie, cegle rozbiórkowej (uprawnienia budowlane).

Nadaje się do impregnacji tylko elementów suchych. Pomieszczenie, w którym zastosowano ten preparat, może być użytkowane po upływie 2-3 tygodni, ponieważ środek ten wydziela szkodliwe dla organizmu i nieprzyjemne zapachy. Należy zachować środki ostrożności, ponieważ Tetra 3 jest cieczą łatwo palną oraz toksyczną. Zużycie. Zużycie wynosi 0,4-0,5 kg na 1 m2 powierzchni (program egzamin ustny).

Biel w drewnie sosnowym

Właściwości. Biel w drewnie sosnowym jest szeroki o barwie białożółtej, natomiast kolor twardzieli jest zbliżony do czerwonobrunatnej. Słoje roczne wyraźnie zarysowane. Sęki stosunkowo duże, brązowe. Drewno sosnowe jest lekkie, miękkie. Ma dużą łupliwość i jest łatwe w obróbce. Odznacza się dość znaczną wytrzymałością, zwłaszcza w wypadku dużej zawartości żywicy (opinie o programie).

Drzewa rosnące na gruntach piaszczystych i suchych wyróżniają się większą wytrzymałością. Natomiast drzewa rosnące na gruntach wilgotnych są gorszej jakości. Drewno sosnowe należy do gatunku drzew trwałych. Zastosowanie. Drewno sosnowe ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Używa się go do wykonywania konstrukcji drewnianych (więźby dachowej), na legary, belki, deski itp. Z drewna sosnowego lepszej jakości produkuje się stolarkę budowlaną (okna, drzwi).

Właściwości. Drewno świerkowe jest barwy białej w odcieniu bladożółtym. Twardziel w kolorze zbliżonym do barwy bieli. Dość liczne sęki, ciemniejsze od otaczającego drewna. Widoczne drobne pęcherze żywiczne. Drewno świerkowe jest lekkie, bardzo miękkie, łupliwe. Jest trudne w obróbce i źle się struga. Łatwo się paczy i pęka. Odznacza się średnią wytrzymałością. Drewno świerkowe zastosowane w, miejscach suchych jest trwałe (segregator aktów prawnych).

Drewno pochodzące ze świerka rosnącego w górach jest lepszej jakości niż ze świerka nizinnego. Należy do gatunku drzew średnio odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Zastosowanie. Drewno świerkowe ma podobne zastosowanie jak drewno sosnowe z tym, że należy unikać stosowania w miejscach narażonych na zawilgocenie. Używa się go do wyrobu stolarki budowlanej, lecz jest materiałem gorszym niż drewno sosnowe. Właściwości. Barwa drewna jodłowego jest podobna do drewna świerkowego, przeważnie zbliżona do białej lub żółtawobiałej. Twardziel nie wyróżnia się barwą. Sęki jaśniejsze i większe niż w drewnie świerkowym (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami