Blog

11.04.2022

Termogłębokościomierz

W artykule znajdziesz:

Termogłębokościomierz

Termogłębokościomierz - przyrząd do określania głębokości mórz metodą termiczną termograf - przyrząd do rejestracji zmian temperatury w funkcji czasu termograf’ - urządzenie do termografii umożliwiające uzyskanie obrazu rozkładu temperatury badanego przedmiotu w postaci fotografii (termogramu) termografia’, termokopiowanie - reprodukowanie tekstów (głównie drukowanych) i rysunków na papierze ciepłoczułym, przy wykorzystaniu promieniowania podczerwonego termografia - wykrywanie i rejestracja promieniowania podczerwonego wysyłanego przez badany przedmiot (program uprawnienia budowlane na komputer).

Termogram - mapa termograficzna termograwimetria - metoda analizy termicznej polegająca na posługiwaniu się termowagą termohipsometr - przyrząd do pomiaru ciśnienia powietrza za pomocą pomiaru temperatury wrzenia wody termoizolacja - izolacja cieplna termojonizacja - jonizacja termiczna termokatoda, katoda żarzona - katoda o emisji termoelektronowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Termokauter - przyrząd stosowany w elektro- chirurgii do przyżegania termicznego termoklina - metalimnion termokolor - farba termometryczna termokompresja - w technologii mikroelektronowej metoda trwałego łączenia metali polegająca na poddaniu materiałów jednoczesnemu działaniu ciśnienia i podwyższonej temperatury nie przekraczającej jednakże temperatury eutektycznej łączonych materiałów termokopiarka - urządzenie do termografii1 termokopiowanie - termografia termokurczliwość - cecha charakterystyczna niektórych tworzyw wysokopolimerycznych polegająca na tym, że rozciągnięte na gorąco i w tym stanie gwałtownie ochłodzone, po ponownym podgrzaniu do odpowiedniej temperatury kurczą się do wymiarów zbliżonych do pierwotnych termolokacja, infralokacja - wykrywanie obiektów i określanie ich położenia w przestrzeni przy użyciu emitowanego lub odbijanego przez nie elektromagnetycznego promieniowania cieplnego (uprawnienia budowlane).

Termoluminescencja

Termoluminescencja - emisja promieniowania po podwyższeniu temperatury układu, który został wzbudzony w niskiej temperaturze termoluminescencja radiacyjna - termoluminescencja ciała stałego poddanego uprzednio działaniu promieniowania jonizującego termometr - (1) przyrząd pomiarowy do mierzenia temperatury; w zależności od tego, czy pomiar temperatury polega, czy nie polega na zetknięciu danego ciała z odpowiednim elementem termometru, rozróżnia się t. stykowe i t. bezstykowe; do konstrukcji t. wykorzystuje się dane doświadczalne dotyczące zależności określonych własności (tzw. własności termometrycznych) określonych ciał (tzw. ciał ter- mometrycznych)od temperatury (program egzamin ustny).

Termometr Beckmanna - szklany termometr rtęciowy, bardzo czuły, o skali obejmującej kilka stopni Celsjusza i regulowanym zakresie temperatury, posiadający działki elementarne odpowiadające różnicom temperatur wynoszącym 1/100 c (opinie o programie).

Termometr bezstykowy - zob. termometr termometr bimetaliczny - termometr, w którym wykorzystane jest zróżnicowanie współczynnika rozszerzalności cieplnej metali i związane z tym odkształcenie elementów bimetalicznych termometr cieczowy - termometr, w którym ciałem termometrycznym jest ciecz, zaś własnościami termometrycznymi są objętość i ciśnienie termometr ciśnieniowy, termometr manomctryczny - termometr, w którym własnością termo- metryczną jest ciśnienie (segregator aktów prawnych).

Termometr elektryczny - termometr, w którym własnością termometryczną jest wielkość elektryczna termometr gazowy - termometr, w którym ciałem termometrycznym jest gaz(np. powietrze, wodór, hel); własnościami termometrycznymi są w t.g. przede wszystkim objętość i ciśnienie termometr geologiczny - ustalone przedziały temperatur krystalizacji charakterystycznych minerałów i ich odmian pozwalające określać, w jakiej temperaturze tworzyła się dana skała magmowa lub metamorficzna termometr kontaktowy - termometr, którego część ruchoma wskazująca temperaturę posiada styk zwierający się z innymi stykami i zamykający obwód w urządzeniu sygnalizacyjnym lub urządzeniu automatycznej regulacji temperatury, w przypadku osiągnięcia określonej temperatury przez odpowiedni element otoczenia (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami