Blog
Test jednokrotnego wyboru na uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Test jednokrotnego wyboru na uprawnienia budowlane
Test jednokrotnego wyboru na uprawnienia budowlane
Witam, jestem użytkownikiem tego portalu, który swój egzamin na uprawnienia zdawał w sesji listopadowej w roku 2015. Praktykę budowlaną odbywałem przy budowie kina. Przeszedłem cały proces inwestycyjny od początku do samego końca budowy. Taka praktyka jest najlepsza, ponieważ można przebrnąć przez cały przekrój robót, pozwoleń, odbiorów. Praca praktycznie z każdą branżą. Dodatkowo są inne przepisy odnośnie na przykład ilości siedzeń w jednym rzędzie, odległości, wyjścia ewakuacyjne, warunki przeciwpożarowe itp. Dodatkowo wykonywaliśmy parkingi przed kinem z całą infrastrukturą drogową z połączeniem do drogi, która była drogą główną. Budowa zajęła około 2 lat. Starałem się o uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, więc tyle czasu mi wystarczyło. Dodatkowo podczas budowy na każdej z jej etapów wykonywałem zdjęcia, które potem dołączyłem do książki praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane. Po złożeniu wniosku do swojej izby (Śląska Izba inżynierów Budownictwa), informacje o pozytywnej weryfikacji otrzymałem miesiąc po dostarczeniu dokumentów do Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej, która przeprowadza egzamin.
Jeżeli chodzi o sam egzamin na uprawnienia budowlane to przygotowywałem z programem TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018, który zakupiłem w promocji 3 w 1, zakupując dodatkowo klucz do trybu Egzamin Ustny. Z programu uczyłem się na komputerze i na telefonie. Egzamin na uprawnienia budowlane miał postać testu jednokrotnego wyboru. Do wyboru były trzy odpowiedzi A, B, C. Program okazał się genialnym i idealnym rozwiązaniem, który bardzo pomógł przy nauce. To co mnie zachwyciło w programie to podpowiedzi do pytań w formie obrazków i przywołania tekstu ustawy. Dodatkowo tryb Egzamin również bardzo mi pomógł, ponieważ na koniec nauki można zasymulować rzeczywisty egzamin z taka samą ilością pytań i takim samym czasem jaki pojawi się na prawdziwym egzaminie już w izbie. Wynik jaki uzyskałem to 92% z egzaminu pisemnego. Egzamin ustny miałem 5 dni po tej części pisemnej. Tę część również zdałem bez żadnego problemu. Pytania z ustaw były łatwe, a z praktyki budowlanej nie obawiałem się, ponieważ praktykę odbyłem rzetelnie i uczciwie. Po zdaniu egzaminu i odebraniu decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych zacząłem szukać nowej firmy budowlanej, ponieważ w tej, w której odbywałem praktykę budowlaną nie miałem przyszłości. Firma miała coraz mniej zleceń i groziło jej zamknięcie. Pracy szukałem krótko. Wysłałem kilka CV i listów motywacyjnych i już po kilku dniach dostałem pełny etat w jednej z wiodących przedsiębiorstw budowlanych zajmujących się budową obiektów mieszkalnych, czyli tzw. deweloperka. Na początku dostałem bardzo dużą pensję w porównaniu do tego co zarabiałem w firmie, w której pracowałem przed egzaminem na uprawnienia budowlane. Stawko to 10000 zł netto + dodatek za nadgodziny + praca w soboty i czasami niedziele. Żyć nie umierać. Oczywiście miałem większą odpowiedzialność, ale właśnie po to się robi uprawnienia budowlane, aby iść dalej do przodu i podejmować coraz to większe i trudniejsze wyzwania od poprzednich.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32