Blog

30.05.2018

Testy na egzamin na uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Testy na egzamin na uprawnienia budowlane

 

Testy na egzamin na uprawnienia budowlane

Poniżej zamieściliśmy relacje użytkowników z przygotowania do egzaminu na uprawnienia budowlane:

Witam, mam na imię Łukasz. Chciałem opisać swoje przygotowania do egzaminu na uprawnienia budowlane. Może zacznę od początku. Kończyłem technikum budowlane, do którego chodziłem 4 lata, następnie po maturze wybrałem studia na Politechnice na kierunku Budownictwo. To były studia jednolite magisterskie, które trwały 5 lat. Już po trzecim roku studiów zacząłem odbywać praktykę przy budowie centrum handlowego. Miałem bardzo doświadczonego i w porządku kierownika budowy. Dużo mogłem się od niego nauczyć i zawsze mogłem na niego liczyć. Na początku oczywiście sprawdziłem jakie posiada uprawnienia budowlane i czy opłaca składkę do izby w celu możliwości podpisu książki praktyki zawodowej. Okazało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Miałem szczęście, ponieważ przeszedłem cały proces budowy od wykopów do wykończenia i aż po odbiór przez inspektora nadzoru budowlanego.

Wszystkie potrzebne dokumenty

Po odbyciu praktyki zebrałem wszystkie potrzebne dokumenty i podpisy, a następnie złożyłem wszystko w swojej okręgowej izbie inżynierów budownictwa. Od razu po wyjściu z izby tego samego dnia zakupiłem program do nauki na uprawnienia budowlane o nazwie TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017. Program zakupiłem i na komputer z systemem Windows oraz na tablet z systemem iOS. Skusił mnie ten program po przeczytaniu opinii innych użytkowników, którzy już korzystali z tego programu i bardzo go sobie chwalili. Ponadto w zakładce Aktualności zawsze znajdowałem potrzebne informacje, których szukałem wiec uznałem, że jest to najbardziej wiarygodny portal na rynku. Testów uczyłem po kilka razy dziennie, w domu i w pracy na komputerze oraz kiedy czekałem gdzieś na mieści to uczyłem się z tabletu. Egzamin przeszedłem bardzo dobrze. Zdałem z wynikiem około 96%. Na egzaminie ustnym trochę bardziej się stresowałem, ponieważ odpowiedzi ustne nie są moją mocną stroną. Ale akurat trafiłem na takie pytania, że sobie poradziłem. Poza tym komisja kwalifikacyjna też była przychylna i bardzo miło nastawiona.

Zdała tylko połowa kandydatów

Na egzaminie ustnym zrobiłem również powyżej 90% punktów. W moim dniu zdała tylko połowa kandydatów ubiegających się o uprawnienia budowlane. Wręczenie decyzji odbyło się około po 30 dniach od egzaminu ustnego. To było bardzo uroczyste wręczenie.(segregator) Na początku przemawia przewodniczący krajowej komisji kwalifikacyjnej, potem przedstawiane są statystyki z ostatniego egzaminu na uprawnienia budowlane, czyli to ile osób się ubiegało, ile osób zdało, ile osób nie zdało - z podziałem na egzamin pisemny oraz ustny. Następnie następuje wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych i każdy wyczytany wychodzi i dostaje dokument. W międzyczasie można napić się kawy i zjeść ciasto. Ogólnie bardzo przyjemnie i miło. Następnie już po wyjściu z izby i opłaceniu składki członkowskiej i ubezpieczenia można już pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie przy projektowaniu oraz przy kierowaniu robotami budowlanymi.

 

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami