Blog
Tralki balustradowe
W artykule znajdziesz:
Tralki balustradowe
Lustro to może być wykonane bądź z postumentem jednocześnie, bądź później; w tym drugim przypadku jest ono przymocowane do cokołu za pomocą kamiennych czopów. Drugi sposób jest oczywiście łatwiejszy, gdyż umożliwia wykonanie i szlifowanie obu części z osobna.
Poręcz robi się podobnie jak stopnie schodowe. Można ją wykonać oddzielnymi blokami tak, aby część leżąca na postumencie stanowiła oddzielną całość o wymiarach kwadratowych, połączoną z resztą poręczy za pomocą czopów (program uprawnienia budowlane na komputer).
Tralki balustradowe wykonywamy kilkoma sposobami. Pierwszy z nich polega na tym, że robimy model tralki toczony z drzewa. Następnie w skrzyni drewnianej o wyrobionym półkolisto dnie układamy zaprawę gipsową, wciskając w nią połówkę modelu tralki, tak aby warstwa okrywająca gipsu wynosiła 5 do 6 cm.
Po wyjęciu modelu drewnianego otrzymujemy dokładny odcisk tralki w gipsie. Po powleczeniu powierzchni formy szelakiem możemy ubijać w niej większą ilość połówek tralek z masy terrazzowej. Połówki te spajamy po tym zaprawą cementową, szlifujemy i polerujemy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Dla oszczędności masy terrazzowej możemy wyrabiać tralki w ten sposób, że model z gipsu wypełniamy tylko cienką warstwą tej masy, a rdzeń tralki ubijamy ze zwykłego betonu (uprawnienia budowlane).
Lepszy sposób polega na tym, że wykonywa się model gipsowy. Mianowicie na osi b (pręt o średnicy około 20 mm) nawijamy pakuły, okręcamy je drutem, osadzamy oś b na łożysku c i ustawiamy do odlania formy na wyrób narzucanie gipsu na oś i obracanie osią uformuje się żądany model tralki. Podstawę kwadratową tralki formujemy z gipsu w osobnej skrzynce drewnianej. Po stwardnieniu gipsu przecinamy tralkę na pół według linii s-s i połówki te używamy do odlania formy na wyrób tralek terrazzowych w sposób opisany. Terrazzowe połówki tralki łączymy silną zaprawą cementową i poddajemy obróbce powierzchniowej (program egzamin ustny).
Ponadto jest jeszcze trzeci sposób formowania tralek. Mianowicie na spodzie układamy rdzeń drewniany o średnicy mniejszej o kilka centymetrów od średnicy przyszłej tralki, czyli o wielkości przyszłej próżni w tralce.
Masa terrazowa
Na rdzeń ten narzucamy kielnią masę terrazzową, której powierzchnię wyrabiamy do odpowiedniego kształtu szablonem obrotowym, takim samym, jakim formuje się gzymsy.
Po stwardnieniu masy zdejmuje się połówkę wydrążonej tralki i spaja z drugą połówką.
Najbardziej trudna do sformowania i wykonania jest waza. Do tego rodzaju wyrobów służą składane formy gipsowe (opinie o programie).
Taka waza po wyjęciu z formy wymaga zatarcia i poprawek, gdyż terrazzo jest materiałem kruchym, porowatym, wymaga więc przy wyrobach delikatnych dokładnego wykończenia. Umocowanie takiego wyrobu w specjalnym urządzeniu w celu szlifowania.
Trzeba zaznaczyć, że szlifowanie profilowanych wyrobów, jak wazy i tralki, wymaga użycia szlifierek maszynowych, gdyż ręczne do tych robót się nie nadają.
Wanny, zmywaki, stoły i parapety okienne (segregator aktów prawnych).
Wanny z terrazzo nie są wprawdzie artykułem mogącym bez zastrzeżeń konkurować z podobnymi wyrobami z cynku lub z emalii, jednakże przy wyrobie ich w miejscu przyszłego użytku mogą w zupełności zastąpić nawet luksusowe wanny marmurowe, mające bardzo efektowny wygląd zewnętrzny.
Wadą ich jest znaczny ciężar i niezdatność z tego względu do dalszego transportu. Stosuje się je do kąpieli mineralnych.
Wykonanie tego wyrobu jest łatwe i nie różni się od wyrobu płyt lub innych przedmiotów terrazzo.
Potrzebna jest do tego drewniana forma, w której ubija się ściany i zasklepia dno. Każdą część wykonywa się z osobna (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32