Blog

Roboty na lądzie zdjęcie nr 2
27.10.2019

Transport środków strzałowych

W artykule znajdziesz:

Transport środków strzałowych

Roboty na lądzie zdjęcie nr 3
Transport środków strzałowych

Bezpieczeństwo związane z pracami wyburzeniowymi to podstawa pracy każdego kierownika budowy (program na komputer). Jeśli na terenie przeznaczonym do rozbiórki muszą pojawić się materiały wybuchowe, to wymagany jest bezpieczny transport. Takim zadaniem zajmują się tak zwani strzałowi.

To oni są upoważnieni do przenoszenia środków wybuchowych (program na telefon). Osoby zajmujące się takim zadaniem posiadają specjalną opaskę na prawym ramieniu w kolorze żółtym. Ludzie, którzy przenoszą określone ładunki wybuchowe, nie mogą nosić skrzynek większych niż 25 kg. To maksymalna waga jednej skrzynki. Jeśli przenoszonych jest kilkanaście skrzynek, to pomiędzy osobami, musi być zachowana odpowiednia odległość wynosząca co najmniej 5 metrów (program egzamin ustny).

W momencie, gdy środki wybuchowe są już przetransportowane na docelowe miejsce, pozostaje tylko udać się na bezpieczną odległość i oczekiwać na wybuch. W niektórych wypadkach sieć strzałowa potrafi zawieść i nie wykonać pełnego wyburzenia. W przypadku gdy mamy do czynienia z niewybuchem określona osoba posiadająca uprawnienia musi usunąć usterkę i ponownie zainicjować sekwencje wybuchu. Jeśli niewybuchów jest więcej, to niezależnie od okoliczności należy je wszystkie zlikwidować (opinie o programie).

Warto się zabezpieczyć

Osoby zajmujące się takimi czynnościami muszą posiadać osłony bezpośrednie i pośrednie, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo. Niekiedy możemy zwyczajnie nie mieć dostępu do danego niewybuchu. W momencie zaistnienia takiej sytuacji musimy ręcznie oddzielić element z danej konstrukcji (segregator aktów prawnych). Jeśli transportujemy niewybuch, to nie wolno nam go wyprowadzać poza strefę prowadzenia prac strzałowych. Materiały wybuchowe to nie zabawa. Stosowanie powyższych zasad jest w stanie uchronić pracujących robotników przed groźbą kalectwa lub śmierci. Chodzi o podwyższenie bezpieczeństwa oraz obniżenia ryzyka przypadkowego wybuchu, zwłaszcza podczas przenoszenia wspomnianego niewybuchu (promocja 3  w 1). Trzeba mieć na uwadze, że niewybuch jest nadal groźny i może w każdej chwili dojść do eksplozji. Transport niewybuchu musi się odbywać z wykorzystaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Roboty na lądzie zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Roboty na lądzie zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Roboty na lądzie zdjęcie nr 8 Roboty na lądzie zdjęcie nr 9 Roboty na lądzie zdjęcie nr 10
Roboty na lądzie zdjęcie nr 11
Roboty na lądzie zdjęcie nr 12 Roboty na lądzie zdjęcie nr 13 Roboty na lądzie zdjęcie nr 14
Roboty na lądzie zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Roboty na lądzie zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Roboty na lądzie zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami