Blog

Trwałe odkształcenie taśmy
W artykule znajdziesz:
Trwałe odkształcenie taśmy

Badania wykazały, że 3 próbki spośród badanych 4 przy przesunięciu 120 mm nie wykazały uszkodzenia samej taśmy, natomiast pierwsze żeberka taśmy odspoiły się od betonu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Trwałe odkształcenie taśmy przy pierwotnej szerokości szczeliny 0 mm i przy przesunięciu 40 mm po 90 godzinach wyniosło 0,875 mm, a przy pierwotnej szerokości szczeliny 20 mm i przy przesunięciu 43 mm po 46 godzinach - 0,7 mm. Na rys. 58-4b pokazano badany element przy przesunięciu o 45 mm, równolegle do płaszczyzny taśmy.
Ponadto przeprowadzono badania wodoszczelności szczeliny dylatacyjnej uszczelnionej taśmą (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Badanie polegało na tym, że pierścień z taśmy o średnicy 55 cm zabetonowano w zdylatowanym bloku betonowym 75 X 75 X 50 cm. Badaną szczelinę o szerokości 20 mm wypełnioną płytą z miękkiego materiału oraz szczelinę powstałą przez włożenie przekładki z impregnowanego papieru i ułożenie w wygięciu taśmy wkładki gumowej. Do jednej połówki bloku wbetonowano rurkę stalową, przez którą wtłaczano wodę pod ciśnieniem.
Ciśnienie zwiększano stopniowo co kilka atmosfer, utrzymując je w ciągu 24 godzin (uprawnienia budowlane).
Badania przeprowadzono zarówno bez wywoływania w taśmie wstępnych naprężeń. Badanie wodoszczelności szczeliny zdylatowane elementy w dylatacyjnej uszczelnionej taśmą płaszczyźnie szczeliny o 23 mm. Badania wykazały, że w jednym i drugim przypadku przy ciśnieniu wody do 30 atm szczeliny pozostają szczelne, taśmy nie wykazują uszkodzeń, woda w miarę wzrastania ciśnienia coraz intensywniej występuje na zewnętrznych powierzchniach betonu, najpierw w miejscach, gdzie beton jest bardziej porowaty, a następnie zwilża całą powierzchnię elementu próbnego. Przy badaniu z przesunięciem wzajemnym elementów, ciśnienia 30 atm utrzymywane w ciągu 4V2 godzin spowodowało powstanie w taśmie obok miejsca spawania taśmy rysy, przez którą zaczęła się przedostawać woda. Rysa szybko się powiększała (program egzamin ustny).
Badanie wodoszczelności
Badanie wodoszczelności szczeliny dylatacyjnej uszczelnionej taśmą (opinie o programie).
Autorzy niniejszej pracy przeprowadzili wstępne badania igelitu produkowanego w Polsce. Wyniki badań pozwalają sądzić, że igelit polskiej produkcji, który posiada własności zbliżone do własności materiału stosowanego do taśm szwajcarskich, w pełni może się nadawać do wyrobu taśmy krajowej produkcji.
Podjęcie takiej produkcji w znacznym stopniu przyczyniłoby się do wprowadzenia poprawnych rozwiązań szczelin dylatacyjnych w konstrukcjach wymagających ich zastosowania (np. igelitu), wypełnionej wodą pod ciśnieniem większym od parcia wody niu przyczyniłoby się do wprowadzenia najbardziej poprawnych. Dętkę umieszcza się w poszerzonej odpowiednio szczelinie i zabezpiecza przed uszkodzeniem płytkami żeliwnymi lub stalowymi z blachy nierdzewnej, dociśniętymi śrubami dociskowymi, które są zakotwione w konstrukcji żelbetowej. W ten sposób uzyskuje się równocześnie wymagane ciśnienie wody w dętce (segregator aktów prawnych). Pod płytkami dociskowymi układa się taśmę gładką igelitową lub gumową. Zaleta wyżej opisanego rozwiązania polega na tym, że uszczelnienie jest dostępne od zewnątrz i w każdej chwili może być naprawione, uszkodzone elementy mogą być wymienione. Odpada więc konieczność stosowania blach miedzianych.
Wymiana powietrza o większej zawartości pary wodnej niż w powietrzu zewnętrznym w obrębie konstrukcji stropodachu jest podstawowym warunkiem zapobiegania skraplania się pary i zawilgacaniu materiałów wchodzących w skład konstrukcji stropodachu oraz tworzenia się pęcherzy pod papą (promocja 3 w 1).
Takie rozwiązania konstrukcji stropodachów, poprawne pod kątem wymagań wynikających z przebiegających zjawisk fizycznych w stropodachach, stosuje się w Szwecji.
W konstrukcji tej kanały powietrzne są ukształtowane w postaci rowków w płytach ciepłochronnych z lekkich betonów lub przez zastosowanie sztywnej papy falistej, ułożonej pod warstwą papy stanowiącej pokrycie wodoszczelne. W obu przypadkach papy stanowiące pokrycie powinny być w dobrym gatunku i o znacznej wytrzymałości, stanowią bowiem jak gdyby konstrukcję nośną przykrywającą rowki w podłożu.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32