Blog

Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 2
15.04.2021

Twórcza dyskusja

W artykule znajdziesz:

Twórcza dyskusja

Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 3
Twórcza dyskusja

Metoda ta polega na współdzałaniu grupy ekspertów (zespołu analizującego) w ramach swobodnej wymiany myśli pod kierunkiem kompetentnego „animatora” (analityka wartości) czuwającego nad zachowaniem prawideł i pobudzającego dyskusję (program uprawnienia budowlane na komputer).
Proste prawidła mają na celu wydobycie z uczestników wszelkich przydatnych myśli i stworzenie właściwej atmosfery do nieskrępowanej spekulacji. Prawidłami inaczej zasadami prowadzenia sesji twórczej dyskusji są:
1) koncentracja uwagi na jednym wyłącznie i ściśle określonym problemie,
a. nie wynajdywanie zastrzeżeń i nie rozpatrywanie żadnych pomysłów w trakcie sesji,
b. zwrócenie uwagi na wszystkie idee bez względu na ich przydatność i trafność,
c. zapewnienie poparcia i zachęty, które są konieczne dla uwolnienia się uczestników z uczucia skrępowania.

Kierujący sesją powinien ustalić czas jej trwania, minimalną liczbę pomysłów, które należy podać, a po jej zakończeniu wspólnie z wybranym specjalistą zestawić pomysły i dokonać ich selekcji. Zazwyczaj tego typu posiedzenie daje 3-6% pomysłów, które mogą być zrealizowane (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Tryb postępowania przy jej zastosowaniu może być następujący.
2) Ustalamy najistotniejsze dla badanego przedmiotu czynniki. Mogą to być konstrukcja, technologia, materiał, kształt zewnętrzny i inne.
3) Ustalamy listę skojarzeń z badanym przedmiotem (przeciętnie 20-30)
4) Szczegółowo analizujemy każde skojarzenie (wg ustalonych uprzednio czynników), pod kątem możliwości ewentualnego zastosowania w badanym przedmiocie, każdy pomysł rejestrujemy.

Rejestrujemy też wszystkie pomysły „uboczne” które powstaną przy okazji rozważenia innych skojarzeń (uprawnienia budowlane).
Po przeanalizowaniu wszystkich skojarzeń rozpatrujemy każdy pomysł, a także kombinacje różnych pomysłów (np. konstrukcja z jednego skojarzenia, technologia z drugiego, materiał z trzeciego). Tak wypracowujemy kilka wariantów rozwiązań.
Ustalamy ramowe koszty każdego Wariantu rozwiązania. Odpowiadające nam rozwiązania przyjmujemy do dalszych prac.

Metoda delficka

Metoda ta polega na pobudzaniu w sposób systematyczny do powstawania zbliżonej opinii ekspertów (program egzamin ustny). Realizowana jest ona w warunkach jak najdalej uniezależnionych od czynników psychologicznych, które działają w warunkach tradycyjnych, jak sugestywna indywidualność w zespole, niechęć do odstąpienia od opinii wypowiedzianej publicznie lub na odwrót poddawanie się głosowi większości. Metoda ta korzysta z programu starannie przygotowanego, przeważnie w postaci trzech kolejnych kwestionariuszy, służącego do postawienia pytań poszczególnym uczestnikom, do poinformowania ich o rozkładzie odpowiedzi i skłaniania ich do ustosunkowania się do odpowiedzi niezgodnych z ich odpowiedzią, ewentualnie do zmiany swej odpowiedzi po zapoznaniu się z uzasadnieniem innych uczestników. Metoda apeluje do bezstronności i anonimowej wypowiedzi.

Kwestionariusze pytań pomocniczych (opinie o programie).
Ta technika ułatwiająca znalezienie pomysłów może być stosowana łącznie z poprzednimi metodami. W celu opracowania kwestionariuszy pierwsze spotkanie zespołu poświęca się sformułowaniu zestawu pytań pomocniczych dostosowanych do określonej branży. Na tym posiedzeniu jedna z uczestniczących osób notuje każde postawione przez członków zespołu pytanie.
Odpowiednio pogrupowana lista pytań uwzględniająca specyfikę branży weryfikowana jest w następnych posiedzeniach (segregator aktów prawnych).

Grupy pytań w kwestionariuszu dotyczą:
- problemów ogólnych, jak wymogi stawiane wyrobowi, pełnione funkcje
- stosowanie materiałów
- konstrukcji, technologii, metod montażu, normalizacji
- organizacji pracy, transportu, kooperacji itp.

Posługiwanie się kwestionariuszami wymaga przestudiowania w sposób uważny kilkudziesięciu pytań i udzielenia na nie indywidualnie przemyślanych odpowiedzi.
Technika ta polega na poszukiwaniu pomysłów nie, ,jak polepszyć” badany wyrób, ale ,jak pogorszyć”. Pomysły „jak pogorszyć” często podpowiadają te cechy czy funkcje wyrobu które można ulepszyć, a nawet wskazują jak to uczynić (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 8 Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 9 Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 10
Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 11
Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 12 Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 13 Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 14
Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Posadowienie bezpośrednie fundamentów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami