Blog
Tynki cyklinowane i gładzone uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Tynki cyklinowane i gładzone uprawnienia budowlane
Tynki cyklinowane i gładzone wykonuje się jak poprzednio na podkładzie z zaprawy cementowej marki 50. Zaprawa szlachetna powinna mieć markę 30.
Warstwę zaprawy szlachetnej wykonuje się po jednym lub dwóch dniach po wykonaniu warstwy podkładowej, a cyklinowanie wykonuje się po związaniu zaprawy, ale przed jej całkowitym stwardnieniem (program uprawnienia budowlane na komputer).
Tynki z plastycznej masy tynkarskiej PMT wykonuje się jako dwuwarstwowe, nanosząc je metodą natrysku na podłoże starego tynku wyrównane zaprawą cementową marki 50. Warstwę podkładową grubości 2 mm wyrównuje się packą bezpośrednio po wykonaniu narzutu. Po związaniu podkładu nakłada się nań warstwę wierzchnią grubości 1 mm. Warstwę tę można wygładzać packą lub pozostawić w fakturze nakrapianej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przed użyciem mieszaniny dodaje się do niej cementu i rozrzedza do konsystencji 9 cm zanurzenia stożka pomiarowego. Wyprawą włóknistą można pokrywać ściany przy temperaturze minimum 10°C. Przed nałożeniem wyprawy podłoże powinno być zagruntowane środkiem gruntującym o składzie (wagowo): 1 część dyspersji plastyfikowanego polioctanu winylu, 0,2 części ksylenu lub rozcieńczalnika nitro i 5 części wody. Gruntować należy na 3-4 godziny przed wykonywaniem natrysku wyprawy. Natrysk wykonuje się dwukrotnie, warstwami grubości 3-5 mm. Drugą warstwę nanosi się po 24 godzinach od wykonania pierwszej warstwy (uprawnienia budowlane).
Tynki z emulsyjnej masy akrylowej stanowią mieszaninę wypełniaczy mineralnych o uziarnieniu 0-5-0,7 mm, pigmentów i środków pomocniczych ze spoiwem w postaci dyspersji akrylowej Acronal 290D. Wyprawę natryskuje się po wykonaniu warstwy podkładowej z akrylowej farby emulsyjnej. Wyprawę nanosi się przy temperaturze minimum 10°C. Podłoże pod wyprawę powinno być oczyszczone z kurzu i tłuszczu oraz być równe, gładkie, bez raków, rys i pęknięć. Spoiny wypełnione kitami trwale plastycznymi, jak Olkit, Polkit itp., powinny być osłonięte taśmą samoprzylepną, którą usuwa się bezpośrednio po wykonaniu natrysku (program egzamin ustny). Wyprawę wykonuje się z jednej lub dwu warstw masy akrylowej, nakładanych z przerwą ok. 4 godzin.
Tynki z masy tynkopodobnej Fibrofob WP uzyskuje się z fabrycznie przygotowanej włóknistej zaprawy plastycznej, stanowiącej mieszaninę spoiwa mineralno-organicznego (spoiwa wapiennego i dyspersji wodnej polioctanu winylu), wypełniaczy w postaci piasku i włókna celulozowego, pigmentów, środka retencyjnego (metylohydroksycelulozy) oraz środka hydrofobizującego z odpowiednim utrwalaczem. Wyprawę można wykonywać przy temperaturze minimum 8°C. Oczyszczone podłoże powinno być zagruntowane ręcznie na 6-5-M2 godzin przed natryskiem wyprawy (opinie o programie). Po nałożeniu wyprawy na spoinach wypełnionych kitem powinna ona być przecięta przed jej stwardnieniem.
Remont powłok malarskich
Podstawową czynnością przed przystąpieniem do robót malarskich jest właściwe przygotowanie powierzchni malowanych elementów (segregator aktów prawnych). Sposób przygotowania powierzchni jest ściśle uzależniony od rodzaju farby, jaka będzie zastosowana przy malowaniu.
Przygotowanie powierzchni starych tynków na ścianach i sufitach pod malowanie klejowe lub olejne wymaga usunięcia łuszczących się powłok malarskich i oczyszczenia powierzchni tynku z resztek starej farby przez zeskrobanie jej na mokro stalowymi szpachlami i wykonaniu wszelkich napraw tynków przez nacięcie i wypełnienie zaprawą gipsową pęknięć, rys i dziur po gwoździach, hakach i innych uszkodzeń oraz przetarcie całej powierzchni tynków.
Jeżeli stara powłoka malarska jest cienka i mocno związana z podłożem, może pozostać jako podkład pod nową powłokę po uprzednim bardzo starannym zmyciu wodą. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być gładka i równa, stąd bardzo często konieczne jest jej szpachlowanie i szlifowanie. W celu uzyskania dobrej jakości powierzchni malowanej należy ją zagruntować roztworem szarego mydła (1-3%) (promocja 3 w 1).
Tynki gipsowe i powierzchnie elementów gipsowych powinno się gruntować roztworem kleju kostnego (2,5%). Przy malowaniu bardzo starych tynków zwykłe gruntowanie może być niewystarczające, gdyż nie pokrywa ono przeważnie plam powstałych na tynkach na skutek zacieków, rdzy itp. zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia tego rodzaju powinny być usunięte przed malowaniem. Usuwa się je przez przemycie miejsc zanieczyszczeń roztworem siarczanu miedzi, a następnie pokrycie ich roztworem kalafonii lub nitrolakieru.
Tynki zakopcone, zanieczyszczone smołą itp. należy usunąć i wykonać je ponownie.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32