Blog

30.05.2018

Uprawnienia budowlane na mosty

W artykule znajdziesz:

Uprawnienia budowlane na mosty

 

Specjalność inżynieryjna – mostowa

Oferta: Ucząc się z naszego programu TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na laptop oraz w wersji na tablet opanujesz cały materiał z wykazu przepisów budowlanych opublikowanych przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Opinie użytkowników znajdziesz na podstronie opinie o programie. Do egzaminu ustengo przygotowuje się wykorzystując pytania w trybie Egzamin Ustny. Posiadamy promocje 3 w 1 oraz 2 w 1.

Bardzo wymagająca specjalność

To już dość specyficzna, a także bardzo wymagająca specjalność, która wymaga zdobycie odpowiedniego wykształcenia, z dużym naciskiem na nauki matematyczne oraz poznanie i umiejętne zastosowanie praw fizyki. Tudzież stosowanie bardziej skomplikowanych wzorów i obliczeń, które mają za zadanie sprawić, aby wszelkie budowane mosty były bezpieczne dla ich użytkowników. Na takim moście, jak się okazuje w czasie przejazdu z jednego brzegu rzeki, na drugi, zwłaszcza gdy jest do dość sporych rozmiarów rzeka, znajdować się może kilkadziesiąt aut, a także samochodów ciężarowych z naczepami, a każde z nich to waga bardzo często kilku ton. Jeśli droga na moście będzie miała dwa pasy, bo ruch planowany jest w obu kierunkach, wówczas takie sumy wagowe należy pomnożyć razy dwa, a jeśli wziąć pod uwagę samą wagę płyt betonowych mostu, a także jego powierzchnię asfaltową oraz wszelkich zastosowanych do jego budowy materiałów, także stanowiących jego zbrojenia, czyli odpowiednio przygotowane elementy, które mają za zadanie utrzymywać całą konstrukcję, a także nie pozwolić jej się zawalić, to można już uzyskać znaczną i to ogromną wagę liczoną w setkach, a nawet tysiącach ton.

Możliwie maksymalne obciążenie

Dla zapewniania bezpiecznego przejazdu przez taki most, trzeba więc przewidzieć jego możliwie maksymalne obciążenie, aby nie zdarzyły się nieprzewidziane sytuacje, które mogłyby zagrozić życiu poszczególnych pasażerów. Dodatkowo warto brać pod uwagę także czynniki zewnętrzne, takie jak silne wiatry, czy konieczność pojawienia się na takim moście służb ratunkowych, których samochody, czy na przykład helikoptery stanowić mogą dodatkową, wydawałoby się niedużą wagę, ale także być może znaczącą i mogącą mieć wpływ na dalsze losy, a także bezpieczeństwo konstrukcji takiego mostu. W odniesieniu do projektowania mostów, warto także wspomnieć o tym, że są one budowane z bardzo rożnych materiałów, ale wśród nich są takie, które bardzo często powtarzają się i wzajemnie uzupełniają, a są to: stal, beton, czy na przykład liny stalowe, w dodatku składające się z mniejszych i dokładnie splecionych lin stalowych o dużej wytrzymałości, stosowanych w różnych rodzajach przemysłu.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami