Blog

30.05.2018

Uprawnienia budowlane opis przez użytkowników

W artykule znajdziesz:

Uprawnienia budowlane opis przez użytkowników

 

Uprawnienia budowlane opis przez użytkowników

Dobry wieczór, Mam na imię Robert. Posiadam już uprawnienia budowlane w specjalności drogowej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.(program na komputer) Doświadczenie zdobywałem na budowie dróg publicznych. Praca ciekawa, ponieważ z każdym nowo wybudowanym odcinkiem plac budowy przesuwa się dalej i zawsze jest coś nowego, a co za tym idzie pojawiają się nowe problemy do rozwiązania. Jedynym i chyba największym minusem jest to, że praca przy budowie dróg oraz mostów to jest praca w delegacji.(program na telefon) Bardzo rzadko się zdarza, aby móc pracować na miejscu i codziennie nocować w swoim domu. Plusem jest na pewno to, że w związku z delegacją, pensja jest większa niż bym pracował na miejscu. Dodatkowo dostałem służbowe terenowe auto, laptop i telefon.

Dumny z siebie

Więc była to jakaś rękopensata za prace poza domem i rodziną, ale wiadomo coś za coś. Pracowałem w systemie takim, że 2 tygodnie praca na budowie , potem powrót do domu na 2-3 dni i spowrotem. Zapomniałem jeszcze dodać, że praca przy budowie dróg to spanie po gospodarstwach lub małych hotelach, które znajdują się w odległości nie większej niż 5 km od budowy.(promocja 3 w 1)  Przy większych budowach i “bogatszych" mieszka się w kontenerach postawionych na budowie. Ale uwierzcie mi, że jeżeli są w miarę nowe to są tam bardzo dobre warunki do zamieszkania. Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w roku 2015 w Izbie Warmińsko-Mazurskiej. Po zdobyciu decyzji zostałem samodzielnym kierownikiem budowy. Dostałem podwyżkę. Przed zdobyciem uprawnień budowlanych moja pensja już z delegacją wynosiła około 10 000 zł, po zdobyciu uprawnień zarabiałem już 16 000 zł. Oczywiście wszystko kosztem o wiele większej odpowiedzialności i obowiązków, ale to chyba na tym właśnie polega, żeby nie stać w miejscu tylko się rozwijać i zdobywać coraz większe doświadczenie.(program na egzamin ustny) Tak, aby przechodząc na zasłużoną emeryturę być dumnym z siebie i z tego co się zrobiło. Teraz sam mam na budowie trzech młodych inżynierów budowy, którym będę podpisywał książkę praktyki zawodowej.

Składki oraz ubezpieczenia

Moja rada dla wszystkich tych co pracują już kilka lub kilkanaście lat w zawodzie i nie przystąpili do egzaminu na uprawnienia budowlane - Nie czekajcie dłużej i nie bójcie się, bo wiem, że wielu osobom po prostu jest dobrze i takie życie wystarczy, ponieważ bez uprawnień pensja też jest dobra, ale nie ma odpowiedzialności.(segregator)  Nie róbcie tak, tylko składajcie dokumenty na postępowanie kwalifikacyjne i do dzieła. Zobaczycie, że nie będziecie żałować. A pamiętajcie również, że jeżeli zrobicie uprawnienia budowlane to nie musicie ich pokazywać w pracy, jeżeli nie chcecie większej odpowiedzialności.(opinie) Jak nie opłacicie składki oraz ubezpieczenia do izby to nie możecie prowadzić samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz architekturze.

 

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami