Blog

30.05.2018

Uprawnienia budowlane - studia inżynierskie

W artykule znajdziesz:

Uprawnienia budowlane - studia inżynierskie


Studia Inżynierskie

Oferta: Na naszej stronie znajdą Państwo program do nauki na uprawnienia budowlane TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018. Program w wersji na komputer możesz zainstalować na komputerze domowym lub służbowym. Program dostępny jest w wersji na telefon. Wtedy możesz używać do mobilnie w każdym miejscu, gdzie tylko będziesz. W tych dwóch wersjach jest również dostępny program egzamin ustny. Znajdują się w nim pytania z opracowanymi odpowiedziami uzyskane od naszych użytkowników z poprzednich lat. Możesz również przeczytać opinie o programie w zakładce Opinie. Przygotowaliśmy również liczne promocje, w których możesz kupić klucze licencyjne w atrakcyjnych cenach.

Mimo, że aktualnie niemalże każdy młody człowiek po szkole średniej, po technikum zawodowym, kontynuuje naukę na uczelni wyższej, to nadal brakuje na rynku pracy wykwalifikowanych fachowców. Głównie brakuje ludzi z wykształceniem budowlanym. Aktualnie bardzo pożądanymi na rynku pracy są ludzie po studiach na wydziale Inżynieria lądowa. Jakie kierunki oferuje wspomniany wydział? I jakie przyszli absolwenci kierunków inżynierii mają możliwości pracy po zakończeniu nauki?

Inżynieria lądowa - kierunki studiów.
Każda uczelnia wyższa ma swoje kierunki. Poniżej przytoczone specjalności i kierunki są opracowane na podstawie oferty szkolnej Politechniki Warszawskiej.

Studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, specjalności: Budownictwo Zrównoważone, Drogi Szynowe, Inżynieria Komunikacyjna, Inżynieria Produkcji Budowlanej, Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, Mosty i Budowle Podziemne. Po ukończeniu nauki na studiach I stopnia uzyskuje się tytuł inżyniera przed nazwiskiem. Studia trwają 7 semestrów, to jest 3 i pół roku. Po zakończeniu nauki na I stopniu jest możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia również na Politechnice Warszawskiej.

Studia II stopnia, kończące się tytułem magistra, specjalności: Teoria Konstrukcji, Inżynieria Komunikacyjna, Planowanie i Inżynieria Ruchu, Technologia Budowy Dróg, Inżynieria Produkcji Budowlanej, Drogi Szynowe, Budownictwo Zrównoważone. Studia trwają 4 semestry, to jest 2 lata. Po ukończeniu nauki na studiach II stopnia uzyskuje się tytuł magistra przed nazwiskiem. Po zakończeniu nauki na studiach II stopnia istnieje możliwość kontynuacji nauki na studiach doktoranckich III stopnia także na Politechnice Warszawskiej.

Studia III stopnia, kończące się tytułem doktora. Przewód doktorski trwa cztery lata, czyli osiem semestrów.

Po zakończeniu nauki na studiach I stopnia, absolwent nabywa umiejętności techniczne niezbędne do wykonywania zawodu inżyniera budownictwa - zrozumienia sposobu w jaki realizowane są inwestycje budowlane. Podczas studiów na II stopniu, student kształtuje swoje umiejętności i poszerza wiedzę nabytą na I stopniu nauki. Absolwent II stopnia uzyskuje zaawansowaną wiedzę i kształci umiejętności do rozwiązywania złożonych problemów projektowych, organizacyjnych i technologicznych, opracowywania i realizacji programów badawczych, kierowania zespołami ludzkimi, zatem jest dobrze przygotowany do pracy w zawodzie inżyniera budownictwa.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami