Blog

Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 2
20.09.2019

Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane – do czego uprawniają?

W artykule znajdziesz:

Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane – do czego uprawniają?

Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 3
Uprawnienia konstrukcyjno-budowlane – do czego uprawniają?

Ukończenie studiów na kierunku budownictwo i zdobycie tytułu magistra inżyniera lub inżyniera budownictwa to dopiero pierwszy krok ku karierze w branży budowlanej (program na komputer). Kolejnym etapem tej drogi jest zdobycie uprawnień budowlanych w jednej z dostępnych specjalności. Zdecydowanie najczęściej wybierana jest specjalność konstrukcyjno-budowlana, ponieważ daje ona najwięcej możliwości w zakresie rozwijania swojej kariery (program na telefon). Tym samym konkurencja wśród osób mających tę specjalność jest bardzo duża, dlatego sukces osiągają wyłącznie najlepsi. Warto jednak się postarać, ponieważ zarobki w tym zawodzie bywają naprawdę satysfakcjonujące (program egzamin ustny).

Zdecydowanie najwięcej możliwości pracy dają uprawnienia konstrukcyjno-budowlane do projektowania i do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Ich posiadanie daje prawo do projektowania konstrukcji obiektów i do kierowania robotami budowlanymi zarówno w odniesieniu do konstrukcji, jak i architektury obiektu. W przypadku projektowania bez ograniczeń można projektować konstrukcję obiektu, a uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń pozwalają na kierowania robotami budowlanymi w zakresie architektury i konstrukcji obiektu (opinie o programie).

W przypadku uprawnień budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w ograniczonym zakresie możliwe jest projektowanie konstrukcji obiektu lub kierowanie robotami budowlanymi w zakresie konstrukcji obiektu, którego kubatura nie przekracza 1000m3 (segregator aktów prawnych).

Warunki jakie muszą spełniać obiekty

Ponadto obiekty te muszą spełniać poniższe warunki:
• wysokość do 12 m nad poziomem terenu, do 3 nadziemnych kondygnacji i wysokość kondygnacji do 4,8 m,
• posadowienie na głębokości do 3 m poniżej poziomu terenu oraz bezpośrednio na stabilnym gruncie nośnym, przy czym rozpiętość elementów konstrukcyjnych nie może przekraczać 6 m, a wysięg wsporników 2 m,
• brak elementów wstępnie sprężanych na budowie,
• brak konieczności uwzględnienia wpływu eksploatacji górniczej.
Jak więc widać uprawnienia w zakresie ograniczonym są znacznie mniej przydatne niż uprawnienia bez ograniczeń (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 8 Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 9 Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 10
Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 11
Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 12 Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 13 Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 14
Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Technika metalurgii proszków zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami