Uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych

 

Uroczyste wręczenie decyzji o uzyskaniu uprawnień budowlanych

Dzień dobry, nazywam się Marek. Posiadam już uprawnienia budowlane w specjalności drogowej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Dyplom ukończenia studiów zdobyłem na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska w Katedrze Drogowej. Niezwłocznie po studiach rozpocząłem pracę w przedsiębiorstwie budowlanym zajmującym się naprawami, konserwacją, przebudową oraz budową obiektów infrastrukturalnych w mieście. Dostałem swoje auto służbowe, laptop, telefon. Moja praca polegała na tym, że rano przyjeżdżałem do siedziby firmy gdzie czekali wszyscy pracownicy. Po przydzieleniu obowiązków pracownicy autami służbowymi (busami) rozjeżdżali się w różne rejony miasta i prowadzili prace.

Jeżdżenie i sprawdzanie

Moim obowiązkiem było jeżdżenie i sprawdzanie czy wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem robót budowlanych. Praca była dość ciekawa, ponieważ przeszedłem przez najróżniejsze prace budowlane od małych i drobnych do bardzo dużych przebudów oraz budów. Musiałem również wszystko załatwiać materiały, sprzęt tak, aby następnego już wszystko było. Zarabiałem dobrze, ponieważ moja pensja wynosiła około 4000 zł na rękę (jako inżynier budowy). Pensja wysoko jak na doświadczenie zaraz po studiach. Ale często bywały takie prace, że trzeba była wykonywać je w nocy, np. piaskowanie tuneli w środku, czy barierek. Z drugiej strony praca była różnorodna, a to powodowało, że była bardzo interesująca. Zdobyłem duże doświadczenie przede wszystkim w kierowaniu kilkoma zespołami pracowników. Praktykę budowlaną podpisał mi prezes firmy, który posiadał uprawnienia budowlane w specjalności o jaką się starałem. Oczywiście sprawdziłem wcześniej czy opłaca składki członkowskie i ubezpieczenie 🙂 Do egzaminu na uprawnienia budowlane przygotowywałem się ze stroną internetową www.uprawnienia-budowlane.pl. Z tego co pamiętam posiadają oni wersję programu do nauki na uprawnienia budowlane na komputer oraz na telefon. Dodatkowo wykupiłem program na egzamin ustny. Pamiętam, że zachęciły mnie opinie innych użytkowników, które znalazłem w Internecie u nich na stronie oraz na forach budowlanych.

Zdałem bez żadnego problemu

Egzamin zdałem bez żadnego problemu. Na karcie pojawiło się większość pytań i praktycznie już po kilkunastu minutach wyszedłem z sali i czekałem do zakończenia całego egzaminu.(segregator) Egzamin ustny również zdałem bez żadnego problemu. Po zakończeniu wszystkich egzaminów na uprawnienia budowlane czeka się około czterech, pięciu tygodni na uroczyste wręczenie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych. W tym dniu przychodzi się od swojej okręgowej izby inżynierów budownictwa do sali, gdzie pisało się egzamin pisemny. Na początku odbywa się przemowa przewodniczącego Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej, potem jest wręczenie decyzji dla osób, które najlepiej zdały egzamin na uprawnienia budowlane. Osoby, które uzyskały największy wynik otrzymują symboliczne nagrody w formie książki i dyplomu.(promocja 3 w 1) Następnie odbywa się wykład pracownika izby odnośnie tematyki budowlanej. Po zakończeniu wszyscy się rozchodzą i to wszystko 🙂

 

38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2021 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2021 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !