Blog
Uruchomienie deskowania ślizgowego
W artykule znajdziesz:
Uruchomienie deskowania ślizgowego
Uruchomienie deskowania ślizgowego polega na następujących czynnościach: dźwigniki wspierając się na prętach niosących opartych na fundamencie ścian pełzną do góry równocześnie podnosząc przymocowane do nich ramy łącznie z tarczami deskowań i pomostami roboczymi utwierdzonymi do nich (program uprawnienia budowlane na komputer).
Czynności te nazywamy często ślizgiem.
Całą konstrukcję wsporczą dla podnoszenia deskowań stanowią pręty niosące, przedłużane w miarę postępu ślizgu. W czasie podnoszenia deskowań ślizgowych z pomostów roboczych układa się w ścianach zbrojenie i beton, wykonuje się montaż ościeżnic i wszelkiego rodzaju skrzynek dla uformowania otworów, rurek dla przewodów instalacyjnych itp. Z pomostów rusztowań wiszących prowadzi się roboty wykończeniowe ścian oraz prace związane z demontażem skrzynek otworów jak również kontrolę wykonywanej w ślizgu konstrukcji oraz pracy deskowań (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Konstrukcje żelbetowe ze zbrojeniem samonośnym stosuje się przede wszystkim w celu uzyskania oszczędności drewna zużywanego na rusztowania i na deskowania [10]. Oszczędność drewna na deskowanie można uzyskać jedynie przez racjonalne rozwiązanie deskowania podwieszonego, umożliwiającego wielokrotne użycie tych samych elementów inwentaryzowanych (uprawnienia budowlane).
Zbrojenie samonośne pozwala na znacznie wcześniejsze rozdeskowanie niż to ma miejsce w zwykłych konstrukcjach żelbetowych oraz na znacznie szerszy front robót. Postęp robót jest o wiele szybszy przy równoczesnym większym uprzemysłowieniu budowy.
Deskowanie powinno być proste, łatwe do wykonania i dostatecznie sztywne, a strzałki ugięcia jak najmniejsze. Nie powinno ono wykazywać odkształceń sprzyjających odrywaniu się niedostatecznie stwardniałego betonu od stali (program egzamin ustny).
Deskowanie powinno być tak skonstruowane, aby nie utrudniało montażu dodatkowego zbrojenia wiotkiego oraz mogło zapewnić łatwe betonowanie.
Deskowanie prefabrykowane zespolone z konstrukcją stalową przygotowuje się przed montażem konstrukcji stalowej, a następnie montuje w postaci całych zespołów. Jeżeli całego deskowania nie da się zespolić z konstrukcją stalową, to zaleca się przynajmniej dno deskowania belek połączyć z konstrukcją stalową przed jej montażem.
Przymocowanie deskowań do zbrojenia
Przymocowanie deskowań do zbrojenia w zasadzie powinno być wykonywane w zbrojami. Zespoły składające się ze zbrojenia i deskowania dla poszczególnych belek dowozi się na miejsce budowy, po czym montuje za pomocą żurawi (opinie o programie).
W celu umożliwienia połączeń zbrojenia należy w miejscach styków zespołów składających się ze zbrojenia i deskowania przewidzieć w deskowaniu otwory umożliwiające łączenie elementów zbrojenia. W miejscach tych otworów należy następnie deskowanie uzupełnić. Deskowanie wykonane po zmontowaniu zbrojenia samonośnego należy podwieszać do zbrojenia w punktach z góry określonych w projekcie. Podwieszenie deskowania w węzłach ma na celu wyeliminowanie zginania elementów zbrojenia.
Aby ustalić grubość warstwy ochronnej betonu, należy poszczególne tarcze deskowania szczelnie dociągać do przymocowanych (przyspawanych) w tym
celu do zbrojenia krótkich kawałków prętów stalowych z piaskowników lub stali okrągłej. Można też wykonywać deskowania zespolone ze zbrojeniem dla całych fragmentów stropów składających się z płyt, belek i słupów (segregator aktów prawnych).
Przygotowane poza miejscem montażu zespoły składające się ze zbrojenia i deskowania można montować przy zastosowaniu żurawi o znacznym udźwigu.
Ciężar tych zespołów (liczba elementów wchodzących w skład jednego zespołu) powinien być dostosowany do nośności żurawi montażowych. Rozwiązanie takie jest szczególnie korzystne wówczas, gdy ten sam żuraw równocześnie wykorzystany jest do montażu ciężkich maszyn i urządzeń stanowiących wyposażenie zakładu przemysłowego.
W ten sposób podwieszenie deskowania do zbrojenia samonośnego, z wyjątkiem węzłów łączących, odbywa się poza miejscem montażu w znacznie dogodniejszych warunkach i nie wpływa na czas samego montażu, dzięki czemu okres montażu wyraźnie się skraca (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32