Blog

14.01.2020

Usterka prefabrykacji

W artykule znajdziesz:

Usterka prefabrykacji

Usterka prefabrykacji

W wypadku usterek prefabrykacji i montażu oraz niewłaściwych kitów (mało rozciągliwych) wykonane styki nie chronią w dostatecznej mierze ściany przed zawilgoceniem i infiltracją zimnego powietrza (uprawnienia budowlane).

Powoduje to wtedy przemarzanie cienkich ścian wewnętrznych. Styki poziome należy wypełniać równie starannie jak pionowe, gdyż przy oparciu elementów tylko w narożnikach nie można liczyć na sprasowanie wypełnienia, a więc na jego uszczelnienie (program na telefon).

W zależności od rodzaju elementów przestrzennych stosuje się różne sposoby ich prefabrykacji (program na komputer).

Do wykonania elementów monolitycznych stosuje się trzy metody produkcji agregatowej: 1) bateryjną, 2) betonowanie pasmowe z podnoszonym deskowaniem wewnętrznym lub zewnętrznym i 3) betonowanie ciągłe (program egzamin ustny).

Metoda bakteryjna

Metodę bateryjną stosuje się do produkcji skrzyń bez dna i do skrzyń bez pokrywy (opinie o programie). Cykl pracy składa się z następujących czynności: oczyszczenie i powleczenie smarem powierzchni deskowania stykającego się z betonem, ułożenie w formie stalowego zbrojenia oraz kształtek (przyszłych łączników składowych elementów), ustawienie wewnętrznych i zewnętrznych tarczy deskowań, betonowanie, obróbka cieplna, rozdeskowanie i zdjęcie gotowego prefabrykatu (segregator aktów prawnych).

Masę betonową wlewa się do formy przez wąski wpust (40-60 mm) u góry, co pociąga za sobą konieczność stosowania masy betonowej o konsystencji ciekłej lub półciekłej i dłuższego procesu obróbki termicznej tak wykonanego prefabrykatu przestrzennego.

Na rys. 6-24 pokazano agregat do elementów skrzyniowych bez pokrywy, w którym tarcze deskowania wewnętrznego połączone są zawiasami z tarczami zewnętrznymi i razem z nimi są odkładane na boki (na zewnątrz).

Deskowanie zewnętrzne jest odchylane na boki, a ścianki deskowania wewnętrznego tworzą powierzchnię opuszczanego rdzenia.

W agregacie ścianki deskowania zewnętrznego są odsuwane na zewnątrz, a wewnętrzne są odchylane za pomocą mechanizmu (promocja 3 w 1). Deskowanie wewnętrzne jest stałe, a zewnętrzne poziome pasmowe. Szerokość pasma nie powinna przekraczać 90 cm.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami