Blog

14.07.2018

Usytuowanie budynków - budynek gospodarczy

W artykule znajdziesz:

Usytuowanie budynków - budynek gospodarczy


Usytuowanie budynków. Posiadając działkę budowlaną warto wiedzieć co i jak można na niej robić. Kwestie te są określone należytymi przepisami. Jeżeli chce się coś na działce zbudować należy się z nimi zapoznać. Budynek gospodarczy. Posiadając działkę budowlaną można na niej postawić taki gospodarczy budynek. Jednak kwestie te regulują odpowiednie przepisy. Po ostatniej nowelizacji ustawy, prawo budowlane w tym zakresie jest jasne i klarowne. Jeżeli chce się postawić obiekt gospodarczy parterowy do 35 m², nie wymaga to żadnego pozwolenia na budowę, a jedynie samego zgłoszenia takiego zamiaru. Takich obiektów nie może powstać więcej niż 2 na 500 m². Jeżeli budynek ma być większy, piętrowy lub ilość w stosunku do metrażu zostanie przekroczona, w tym wypadku odpowiednie pozwolenie będzie wymagane. Planowaną budowę takich obiektów należy zgłosić do odpowiedniego urzędu. W zgłoszeniu tym zawiera się termin rozpoczęcia realizacji inwestycji oraz zakres prac i sposób ich wykonania. Jeżeli w ciągu 21 dni urząd nie zgłosi zastrzeżeń to można spokojnie przystąpić do budowy. Inwestor na rozpoczęcie budowy od dnia zgłoszenia ma 3 lata.

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

Decydując się na postawienie budynku gospodarczego trzeba się kierować jeszcze jedną istotną kwestią, jaką jest odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną. Inwestycja, którą planuje się postawić nie może być usytuowana ścianą z oknami lub drzwiami w odległości mniejszej niż 8 m. od budynków już istniejących na sąsiedniej działce. W razie gdyby warunki te nie mogły być spełnione, przepisy również regulują taką sytuację i przewidziały różne odstępstwa. Jednak jest to ściśle określone rozmiarami działki oraz jej specyfiką i w takich wypadkach wymagane jest pozwolenie na budowę.Zanim podejmie się decyzję o budowie czegokolwiek na własnej działce, warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami. Pomogą one określić zakres możliwości oraz wszelkie wymagane dokumenty. Będzie to dużym ułatwieniem przy przeprowadzeniu takiej inwestycji i pomoże uniknąć błędów.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami