Blog

Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 10
14.07.2018

Usytuowanie budynków - budynek gospodarczy

W artykule znajdziesz:

Usytuowanie budynków - budynek gospodarczy


Usytuowanie budynków. Posiadając działkę budowlaną warto wiedzieć co i jak można na niej robić. Kwestie te są określone należytymi przepisami. Jeżeli chce się coś na działce zbudować należy się z nimi zapoznać. Budynek gospodarczy. Posiadając działkę budowlaną można na niej postawić taki gospodarczy budynek. Jednak kwestie te regulują odpowiednie przepisy. Po ostatniej nowelizacji ustawy, prawo budowlane w tym zakresie jest jasne i klarowne. Jeżeli chce się postawić obiekt gospodarczy parterowy do 35 m², nie wymaga to żadnego pozwolenia na budowę, a jedynie samego zgłoszenia takiego zamiaru. Takich obiektów nie może powstać więcej niż 2 na 500 m². Jeżeli budynek ma być większy, piętrowy lub ilość w stosunku do metrażu zostanie przekroczona, w tym wypadku odpowiednie pozwolenie będzie wymagane. Planowaną budowę takich obiektów należy zgłosić do odpowiedniego urzędu. W zgłoszeniu tym zawiera się termin rozpoczęcia realizacji inwestycji oraz zakres prac i sposób ich wykonania. Jeżeli w ciągu 21 dni urząd nie zgłosi zastrzeżeń to można spokojnie przystąpić do budowy. Inwestor na rozpoczęcie budowy od dnia zgłoszenia ma 3 lata.

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

Decydując się na postawienie budynku gospodarczego trzeba się kierować jeszcze jedną istotną kwestią, jaką jest odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną. Inwestycja, którą planuje się postawić nie może być usytuowana ścianą z oknami lub drzwiami w odległości mniejszej niż 8 m. od budynków już istniejących na sąsiedniej działce. W razie gdyby warunki te nie mogły być spełnione, przepisy również regulują taką sytuację i przewidziały różne odstępstwa. Jednak jest to ściśle określone rozmiarami działki oraz jej specyfiką i w takich wypadkach wymagane jest pozwolenie na budowę.Zanim podejmie się decyzję o budowie czegokolwiek na własnej działce, warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami. Pomogą one określić zakres możliwości oraz wszelkie wymagane dokumenty. Będzie to dużym ułatwieniem przy przeprowadzeniu takiej inwestycji i pomoże uniknąć błędów.

Najnowsze wpisy

15.07.2024
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 11
Specjalność wyburzeniowa - uprawnienia budowlane

Pozwolenie na rozbiórkę jest rodzajem pozwolenia, które daje prawo do wykonywania prac związanych z rozbiórką budynków. W Polsce, aby uzyskać…

15.07.2024
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 12
Konstruktor uprawnienia budowlane

W dziedzinie budownictwa kluczową rolę odgrywa projektant konstrukcji, który odpowiada za projektowanie budynków z uwzględnieniem ich wytrzymałości, stabilności i bezpieczeństwa.…

Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 15 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 16 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 17
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 18
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 19 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 20 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 21
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 22

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 23

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 24

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 31 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 32 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 33
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 34
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 35 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 36 Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 37
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 38

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 39

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Doświadczenia krytyczne zdjęcie nr 40

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami