Blog

Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 2
16.07.2020

Uszczelnienie drzwiczek

W artykule znajdziesz:

Uszczelnienie drzwiczek

Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 3
Uszczelnienie drzwiczek

Dla lepszego uszczelnienia drzwiczek stosuje się we wrębach uszczelki, a prefabrykaty powinny być zabezpieczone przed korozją np. środkami stosowanymi do uszczelnienia spoin silosów (program uprawnienia budowlane na komputer). W zależności od rodzaju kiszonki zawartość silosu stanowi w 15 do 30% sok kiszonkowy. Sok ten należy odprowadzać z silosu ze względu na jakość paszy.

Odprowadzenie soku kiszonkowego do specjalnych zbiorników. W tym celu w dnie silosu powinien być wykonany spadek w kierunku studzienki, z której soki rurami kamionkowymi lub żeliwnymi odprowadzane są do studzienki zbiorczej o średnicy nie mniejszej niż 60 cm z kręgów betonowych. Dno studzienek wykonuje się z betonu 8 cm i pokrywa gładzią cementową 1 : 2 grubości 2 cm (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Pokrywę studzienki zwykle wykonuje się żelbetową. Na dnie i wewnętrznych ścianach studzienki należy stosować powłoki kwasoodporne, a na zewnątrz powłoki wodoodporne. Norma niemiecka zaleca w przypadku silosów stosowanie betonów marki 800, przy której dobrze wykonane betony są dostatecznie szczelne i nie wymagają tynków.

Ścianki silosów wykonywanych na mokro o wysokości do 6,0 m mają grubość 12 cm, a wyższe ok. 15 cm. W rozwiązaniach wież silosowych w Rosji stosuje się na ściany płyty dachowe o wysokości 1750 i 1300 mm (uprawnienia budowlane). W pierwszym rzędzie od dołu ustawia się na przemian żebrami na zewnątrz płyty wyższe i niższe, a w dalszych rzędach - tylko płyty wyższe. Zapewnia to przewiązanie poziomych spoin. Poza tym od zewnątrz zakłada się stalowe obręcze oraz 4 pionowe słupki z 2 kątowników 45 x 45 x 5 z otworami do przepuszczania naciąganych obręczy. Obręcze wykonuje się ze stali 0 10 mm, zgrubiane przy nagwintowanych końcach do 14 mm. Zagłębienie wieży w ziemi nie powinno być większe niż 2,0 m (program egzamin ustny).

Na marginesie należy zaznaczyć, że nasady drewniane przenośne nad silosami mają za zadanie umożliwienie chwilowego powiększenia ilości załadowanych roślin do czasu zakończenia podstawowego procesu osiadania trwającego 3-4 dni. Wysokość nasady zależna jest od stopnia ubicia i rodzaju zakiszanych roślin i wynosi 15-30% ich początkowej objętości.

Rampy i pomosty przeładunkowe

Obornik jest usuwany z budynków inwentarskich za pomocą lekkich ciągników na kołach ogumionych ze spychakicm czołowym, następnie przenoszony na rampy żelbetowe, z których ładuje się go na przyczepy o wysokości burt do 1,70 m (opinie o programie). Rampy te - zgodnie z projektami typowymi - wykonuje się wg jednego z trzech wariantów: o długości 15 m (dla terenu płaskiego).

Płyty rampowe korytkowe o szerokości 2,04 m i długości 1,50 m. o ciężarze ok. 1165 kG, układane są na murkach podporowych, np. z betonu wylewanego na miejscu o grubości 20 cm (segregator aktów prawnych).
Rampy z elementów typu L o ciężarze 425 kG służą do budowy ramp samochodowych przy budynkach i wiatach magazynowych; mają one wysokość 110 cm. Prefabrykaty dostosowane są do pięciu rodzajów obciążeń - od 750 do 2000 kG/m2, przy czym bez względu na obciążenie przekrój ich jest jednakowy, zmienia się tylko zbrojenie. Elementy ‘przykrywane są krawężnikiem kątowym. Dopuszczalne naprężenie w gruncie dla ramp przyjęto 1,5 kG/cm.

Prefabrykaty L stosuje się również jako elementy ścianek oporowych w zasiekach na materiały sypkie. Ustawia się je na utwardzonej nawierzchni na podsypce z piasku lub wprost na gruncie. Elementy ramp i pomostów przeładunkowych, tzw. ramp słupkowo-łupinowych, wykonuje się z betonu marki 170 stosuje się przy obciążeniu naziomu w granicach 0,5-3,5 T/m2, zaś słupki przy obciążeniach 0,5-0,8 T/m2 oraz przy obciążeniu 1,5 T/m2 (promocja 3 w 1).

Łupiny obliczone są na obciążenie naziomu 3,5 T/m2. Wieńce na słupkach i stopy słupów wykonywane są na mokro. Ściągi w przęsłach skrajnych stosuje się stalowe. Ciężar słupa wynosi 307-470 kG, a łupiny 105 kG.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 8 Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 9 Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 10
Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 11
Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 12 Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 13 Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 14
Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Żelbetowe konstrukcje prefabrykowane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami