Blog
Uzyskanie współpracy
W artykule znajdziesz:
Uzyskanie współpracy
Dla uzyskania współpracy między płatwiami i płytami z płatwi zostają wypuszczone strzemiona, zaś w spoinach między płytami układane jest zbrojenie w kierunku poprzecznym do płatwi. Współpracę uzyskuje się przez zalanie poprzecznych i podłużnych spoin i znajdującego się w nich zbrojenia zaprawą cementową. Na płatwiach stalowych układane są zazwyczaj płyty z wycięciami w narożach (program uprawnienia budowlane na komputer).
Jako zabezpieczenie przed zsuwaniem się płyt po pochyłych i gładkich powierzchniach służą, podobnie jak i w płytach gazobetonowych, odpowiednio wygięte paski cienkich płaskowników. Wystające w wycięciach pręty 4 przylegających do siebie płyt zostają powiązane ze sobą na krzyż drutem wiązałkowym o średnicy 2 mm. Powiązanie tego typu łączy ze sobą płyty zarówno w kierunku spadku dachu, jak i w kierunku do niego prostopadłym. Konstrukcja oparcia płyt na płatwiach o półkach wąskich (b0 < 100 mm). W tym przypadku płyty powinny być ukształtowane z wykrojami (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Zasada kształtowania wymiarów i luzów jest identyczna, jak i przy odpowiednio uformowanych płytach gazobetonowych. Wystające w narożach końce prętów zostają powiązane ze sobą drutem wiązałkowym na krzyż, podobnie jak i przy oparciach na szerokich płatwiach stalowych. Nieutwardzone płyty pianobetonowe mają małą wytrzymałość, są kruche i bardzo źle znoszą transport i wszelkie przeładunki. Z tego względu wykonuje się je najczęściej na placu budowy w sposób przeważnie rzemieślniczy z zastosowaniem form drewnianych. Dla ochrony przed opadami atmosferycznymi powinny one być wykonywane pod dachem.
Długość formy jest dowolna. W jednej formie wykonywa się jednocześnie serię płyt o dowolnych długościach i dowolnie kształtowanych czołach (uprawnienia budowlane). Drewniane formy mogą być wykonane ze zbitych gwoździami desek i łat. Formy powinny być obficie zmoczone wodą na 24 godziny przed użyciem. Po dokładnym ustawieniu kompletu jednej formy na podłodze betonowej wskazane jest wykonanie wewnątrz niej warstwy gładzi z zaprawy cementowej o grubości około 30 mm z zatarciem jej stalowymi packami aż do wypalenia.
Boczne krawędzie
Boczne krawędzie tej gładzi służą jako oparcie dla form przy wykonaniu każdej nowej serii płyt i stwarzają możność zachowania stałości poprzecznych wymiarów elementów (program egzamin ustny). Długości płyt i ukształtowanie czoła regulowane są przez odpowiednie ustawienie prostych lub wygiętych zastawek stalowych. Odsłonięcie haków uzbrojenia podłużnego w górnej strefie naroży płyty uzyskuje się przez wykonanie po usunięciu zastawek i jeszcze przed całkowitym stwardnieniem pianobetonu odpowiednich wycięć przy pomocy dowolnego ostrego stalowego narzędzia. Ze względu na małą wytrzymałość i kruchość pianobetonu nieutwardzonego wymaga on przy wszelkich przesunięciach w trakcie magazynowania, transportu i montażu zachowania specjalnej ostrożności. Przechowywanie płyt w magazynach może być dokonywane zarówno w pozycji poziomej z przekładkami między nimi umieszczonymi w końcach płyt, jak i pozycji pionowej na rąb (opinie o programie). Przy przeładunkach i transporcie należy je pieczołowicie chronić przed powstawaniem z powodu niewłaściwego podparcia nieprzewidzianych w obliczeniach statycznych naprężeń, przed wstrząsami środków transportowych i przed uderzeniami jednej płyty o drugą w czasie transportu.
Przewóz płyt powinien odbywać się w pozycji na rąb z ustawieniem długością w kierunku jazdy i z zabezpieczeniem niezmienności pozycji płyt w czasie transportu (segregator aktów prawnych).
Przy montażu wskazane jest z reguły stosowanie specjalnych urządzeń do podnoszenia w postaci pojemników, platform itp. układając na nich płyty w sposób ściśle przewidziany w projekcie organizacji montażu.
Istnieje wielka różnica we właściwościach betonów porowatych utwardzanych i nieutwardzanych. Z porównania cech utwardzanych płyt gazo- betonowych i nieutwardzanych płyt pianobetonowych wynika, że utwardzane w komorach wysokiego ciśnienia płyty gazobetonowe mają około 50% większą wytrzymałość przy niemal dwukrotnie mniejszym zużyciu cementu, przy czym cykl produkcyjny płyt utwardzonych wynosi 1 dobę, podczas gdy czas twardnienia betonu porowatego na otwartym powietrzu waha się od 56 do 96 dni (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32