Blog

08.01.2019

Wady i zalety kursów przygotowujących na uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Wady i zalety kursów przygotowujących na uprawnienia budowlane


Kursy przygotowujące na uprawnienia budowlane to jeden ze sposobów na przygotowanie się do egzaminu (program na komputer). Należy jednak pamiętać, że nie dają one gwarancji zdania, ponieważ prowadzone są przez inne osoby niż te, które są członkami komisji, więc nie ma możliwości, aby kursanci zostali później w jakikolwiek sposób wyróżnieni na egzaminie. Co więcej, komisje kwalifikacyjne nie mają dostępu do list uczestników takich kursów, a do tego zdarza się, że nawet po ukończeniu kursu kandydaci i tak nie zdają egzaminu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy warto wziąć udział w kursie (program na telefon). Zależy to od wielu czynników, takich jak m.in. osoby prowadzące kurs, a także jego forma czy zakres.

Trudności z samodzielną nauką


Do zalet uczestnictwa w kursie przygotowującym można z pewnością zaliczyć motywację do nauki, które jest szczególnie ważna dla osób mających trudności z samodzielną nauką (promocja 3 w 1). W przypadku, gdy kurs będzie przygotowany naprawdę rzetelnie, to faktycznie może to być świetny sposób na przygotowanie się do egzaminu (program na egzamin ustny). Zaletą kursu jest również to, że wszyscy jego uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, przykładowe pytania oraz wydrukowane akty prawne, chociaż tego rodzaju wsparcie można też zdobyć innym sposobem.
Największą wadą kursu przygotowującego do egzaminu na uprawnienia budowlane jest jego cena – często za profesjonalny kurs trzeba zapłacić nawet 1500zł. Ponadto na szkolenie trzeba poświęcić przynajmniej kilka dni – zwykle odbywa się ono w weekendy, a nie każdemu taki termin odpowiada (segregator). Kurs na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą lub nie potrafią samodzielnie się uczyć i mają możliwość, aby za taki kurs zapłacić. Zdarza się, że kurs jest finansowany przez pracodawcę – wówczas warto się na niego wybrać, ale traktować bardziej jak uzupełnienie samodzielnej nauki. Absolutnie nie wolno nastawiać się na to, że wzięcie udziału w kursie to gwarancja zdanego egzaminu – wiele zależy jeszcze od własnego przygotowania oraz prac wykonanych podczas praktyk zawodowych (opinie).

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami