Blog

14.04.2022

Walcówka odlewana

W artykule znajdziesz:

Walcówka odlewana

Walcówka odlewana - walcówka otrzymywana przez ciągle odlewanie z metalu pręta o znacznej grubości i następnie walcowania go w tej samej operacji walczak - zbiornik o kształcie cylindrycznym wykonany z grubej blachy, służący zwykle jako naczynie ciśnieniowe (program uprawnienia budowlane na komputer).

Walec - element występujący w wielu maszynach roboczych (walcarkach, młynach, kalandrach), o kształcie walca kołowego, osadzony obrotowo na osi, pracujący swoją zewnętrzną powierzchnią walcową walec’ (drogowy)* - maszyna do zagęszczania różnych rodzajów gruntów podłoża i nawierzchni przy budowie i remoncie dróg, lotnisk itp., działająca za pośrednictwem toczących się walców; w. mogą mieć własne źródło napędu (w. napędzane) albo mogą być przyczepiane do samochodu lub ciągnika (w. ciągnione) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Walec bruzdowy (walcarki) - walec o beczce z bruzdami do walcowania bruzdowego (kształtowników) walec eliptyczny - walec walec faszynowy - element budowli regulacyjnej w kształcie walca wykonany z faszyny i wypełniony wewnątrz obciążnikiem walec gładki (walcarki) - walec o gładkiej beczce walec obrotowy - walec walec okołkowany - walec drogowy ciągniony mający jeden lub dwa wały, na których powierzchni przymocowane są kołki, zagęszczające głębsze warstwy podłoża (uprawnienia budowlane).

Walec oporowy - walec będący elementem klatki walcowniczej, nie stykający się bezpośrednio z obrabianym materiałem, a pełniący rolę elementu oporowego dla walca roboczego, dzięki czemu zmniejsza się ugięcie walca roboczego walec paraboliczny - walec walec pielgrzymowy (walcarki) - walec z bruzdą o przekroju okresowo zmiennym, służący do walcowania pielgrzymowego (pielgrzymowanie) rur (program egzamin ustny).

Walec podstaw

Walec podstaw - powierzchnia podstaw koła zębatego walcowego walec podziałowy - masz. powierzchnia podziałowa koła zębatego walcowego walec przylegający - walec o najmniejszej średnicy opisany na rzeczywistym przedmiocie walcowym lub walec o największej średnicy wpisany w rzeczywisty otwór walcowy walec roboczy - walec do bezpośredniego kształtowania obrabianego materiału; zob. walec oporowy walec skośny - masz. walec roboczy (do walcowania rur), którego powierzchnia składa się z dwóch lub więcej stożków (powierzchni stożkowych) walec statyczny - walec drogowy działający na podłoże jedynie swoim ciężarem walec toczny - powierzchnia toczna koła walcowego przekładni (opinie o programie).

Walec uderzeniowy - walec drogowy zagęszczający grunt podłoża nie tylko poprzez działanie ciężaru wałów, lecz również dzięki uderzeniom spadających wewnątrz wałów ruchomych obciążników walec wibracyjny - walec drogowy działający przez wywieranie na podłoże złożonych nacisków statycznych i dynamicznych wskutek wibrowania; naciski dynamiczne wywierane są przez umieszczone w wałach wibratory o znacznej częstotliwości drgań (segregator aktów prawnych).

Walec wierzchołków - powierzchnia wierzchołków koła zębatego walcowego walec zasadniczy - walec współosiowy z kołem zębatym, tworzący w przekroju czołowym okrąg zasadniczy walencyjność - wartościowość walina - kwas aminoizowalerianowy, egzogenny aminokwas występujący w małych ilościach w większości białek zwierzęcych, zawsze w białkach roślinnych, w większej ilości w białkach nasion, np. lnu; otrzymywana zwykle syntetycznie; w. stosowana jest w przemyśle spożywczym do wzbogacenia w aminokwasy niektórych produktów, do badań biologicznych.

Wał - element maszyny o stosunkowo znacznej długości w porównaniu z wymiarami poprzecznymi, obracający się wokół swej osi wzdłużnej i przenoszący moment obrotowy między osadzonymi na nim elementami wał - narzędzie charakteryzujące się znaczną długością w porównaniu z wymiarami poprzecznymi, służące do doprawiania gleby; w. w zależności od przeznaczenia i budowy może służyć do ugniatania roli, kruszenia brył, wyrównywania powierzchni pola itp. wał - budowla regulacyjna lub ochronna wznoszona zazwyczaj na obszarze zalewanym przez wielkie wody (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami