Blog

26.03.2020

Warstwa gruzu z gazobetonu lub pianobetonu

W artykule znajdziesz:

Warstwa gruzu z gazobetonu lub pianobetonu

Warstwa gruzu z gazobetonu lub pianobetonu

Warstwa gruzu z gazobetonu lub pianobetonu powinna być przykryta warstwą z prawy cementowej 1:5 lub cementowo-wapiennej 1:2:9 o konsystencji plastyczni Grubość jej powinny wynosić ok. 2 cm i powinna być wyrównana łatą drewniał lub kielnią. bez wygładzania (program uprawnienia budowlane na komputer).

Polepy układa się zaczynając od miejsc najbardziej oddalonych od drzwi wejściowych na poddasze, tak aby po ułożeniu polepy i wyrównawczej warstwy zaprawy można było opuścić poddasze bez jej naruszenia.

W analogicznej kolejności układa się warstwę płyt izolacyjnych, na których umieszcza się na sucho prefabrykaty betonowe lub gipsowe o grubości ok. 4 cm. w celu stworzeni nawierzchni do chodzenia. Jedynie na płytach wiórkowo-cementowych można ułożyć warstwę zaprawy, jak na polepie z gruzu gazobetonowego.

Polepa z trocinobetonu może stanowić jednocześnie warstwę termoizolacyjną i użytku wą bez dodatkowej warstwy zaprawy. Grubość warstw izolacyjnych h (posadzkowych) powinna być podana w projekcie w zależności od rodzaj stropu. Jeżeli ponad płytę stropową wystają belki nośne (np. stalowe w stropie Klein to powinny one być obłożone dodatkową warstwą materiału izolacyjnego bądź też oklejone płytami styropianu i przykryte warstwą zaprawy murarskiej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Płyty wiórkowo-cementowe można układać bądź na sucho na wyrównanym bądź na warstwie zaprawy cementowej 1:4 lub 1:5. W obu przypadkach płyty na leży układać na dotyk bez zalewania spoin zaprawą, gdyż zaprawa w spoinach tworzy laby tzw. mostki zimna. W analogiczny sposób można układać płyty ze szklą piankowego.
Płyty lub maty z innych materiałów układa się tylko na sucho. Materiały pochodzenia roślinnego powinny być uprzednio nasycone środkami przeciwgrzybowymi. Od góry warstwy izolacyjne powinny być chronione przed zawilgoceniem za pomocą przekładek z papy izolacyjnej lub papieru wodoodpornego, sklejonych na zakładach 5-T8 cm Pod stropami wykonuje się ocieplenie z płyt wiórkowo-cementowych. ze szklą piankowego lub styropianu najczęściej układając je na deskowaniu przed zabetonowaniem stropu (uprawnienia budowlane).
Jeżeli konieczne jest ocieplenie od spodu stropu już wykonanego, to należy do niego przytwierdzać płyty wiórkowo-cementowe ze szkła piankowego lub gazobetonu zaprawą cementową, natomiast płyty styropianowe, paździerzowe lub pilśniowe porowate - lepikiem asfaltowym na gorąco, zaczynem gipsowym lub klejem lateksowym z dodatkiem cementu.
Zaprawę cementową i zaczyn gipsowy nakłada się na odpowiednie płyty i dociska do stropu od dołu. a następnie podpiera deskami do chwili związania zaprawy lub zaczynu (program egzamin ustny).

Izolacje cieplne stropodachów

Stropodachy konstruuje się jako pełne lub wentylowane. W stropodachach pełnych warstwy termoizolacyjne i wodochronne są połączone między sobą i z nośnymi przegrody w sposób ścisły na całej powierzchni, natomiast w stropach wentylowych pustka nad termoizolacją połączona jest z atmosferą zewnętrzną, umożliwiając przepływ powietrza i pary wodnej przez dolne warstwy przegrody (tj. przez kontrakcję i termoizolację).
Z cech stropodachów wynika sposób ich wykonywania (opinie o programie).
Pierwszą koniecznością jest otrzymanie potrzebnego nachylenia połaci, co uzyskuje się bądź dzięki pochyłemu układaniu płyt nośnych, bądź dzięki ułożeniu na poziomych stropach warstwy wyrównawczej o różnej grubości według ustalonych spadków pierwszym przypadku izolację cieplną układa się z płyt wiórkowo-cementowych, azobetonowych lub pianobetonowych i ze szkła piankowego na zaprawie cementowej l: 3. bądź z płyt pilśniowych porowatych, paździerzowych, styropianowych, przyszłości i z płyt z poliuretanu spienionego na gorącym lepiku asfaltowym, którym mogą być również układane i płyty wymienione poprzednio.

Powierzchnia, w której mają być układane płyty na lepiku, powinna być uprzednio zagruntowana roztworem asfaltowym.
Płyty z lekkich betonów i ze szkła piankowego wymagają nałożenia na nie warstwy wyrównawczej grubości 1 - 2 cm z zaprawy cementowej 1:3 (cement portlandzki 250) i nieraz stosuje się to i na styropianie, natomiast izolację z płyt pilśniowych i paździerzowych oraz styropianowych o ciężarze co najmniej 30 kG/m pokrywa się bezpośrednio papą przy czym pierwsza warstwa musi być przyklejona lepikiem asfaltowym na gorąco (bez żadnego gruntowania płyt a druga lepikiem na gorąco lub na zimno (segregator aktów prawnych). Nieprzestrzeganie tej zasady i kolejności użycia lepików często prowadzi do uszkodzeń izolacji i pokrycia.
Przy wykonywaniu warstw termoizolacyjnych na stropodachach konieczne jest chronienie ich przed zawilgoceniem zarówno przez opady deszczowe, jak i wodę zarobową znajdującą się w zaprawie tworzącej na nich warstwę wyrównawczą.

Z tego względu niedopuszczalne jest układanie gładzi na płytach pilśniowych lub paździerzowych, a zaprawa układana na lekkich betonach lub niekiedy na styropianie nie powinna zawierać zbyt dużo wody. Powinna być gęstoplastyczna (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami