Blog

Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 2
04.01.2023

Wymiana dwuzwojowej łopatki wyporowej

W artykule znajdziesz:

Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 3
Wymiana dwuzwojowej łopatki wyporowej

W celu zmniejszenia skokowego podawania masy ilastej przy przetłaczaniu jej przez dwuzwojową łopatkę wyporową ślimaka o działaniu ciągłym, zaproponował stworzenio szczeliny (40-60 mm) między tą łopatką i środkową częścią śruby. Zabieg ten może przyczynić się do zagęszczenia masy ilastej, osiągającego maksimum (wg Szleioina) już w okolicy łopatki wyporowej (program uprawnienia budowlane na komputer). Zastosowanie w czasie doświadczeń głowicy o długości regulowanej, zaproponowanej przez Abramowicza, pozwoliło Szlewinowi znaleźć jej optymalną długość, która zapewniała wyrównywanie szybkości przepływu gliny i najlepszą jakość wyrobów po wypaleniu.

Wymiana dwuzwojowej łopatki wyporowej na trzyzwojową, wraz z innymi ulepszeniami, pozwoliła zwiększyć wydajność prasy CM-443 i uzyskać równomierność formowania dzięki zmniejszeniu i wyeliminowaniu możliwości tworzenia się struktury warstwowej i pęknięć strukturalnych w kształcie litery ,,S" (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Struktura warstwowa tworzy się w cegle na skutek nierównomiernego przesuwania się masy w głowicy i w wylotniku. Tę główną wadę formowania plastycznego ogranicza się i nawet usuwa dzięki przedłużeniu głowicy o 100-120 mm lub przez ustawienie wkładek wyrównujących (uprawnienia budowlane).

Wibracja. Oryginalny sposób formowania i zapobiegania tworzeniu się struktury warstwowej zaproponował Hagen, który zastosował wibrację masy przy jej przesuwaniu się w prasie (głowicy i wylotniku). Następne doświadczenia wykazały możliwość zastosowania wibrujących głowic, wibrujących wkładek między głowicą i wylotnikiem oraz wibrujących elementów^. Wibracja przyczynia się do swoistego rozcieńczania masy na całej jej grubości. Teoria rozrzedzania glin nie została dotychczas opracowana (program egzamin ustny).

Sposoby formowania

Zaplanowano zastosowanie ultradźwięków do roztwarzania i usunięcia orientacji cząstek ilastych przez kawitację. Sposób ten został zastosowany przy formowaniu półfabrykatów’ metodą Nachamkina- Entelisa (opinie o programie).

Obliczanie parametrów urządzeń formujących. Możliwości obliczenia parametrów’ urządzeń formujących na razie są ograniczone. Dla produkcji ważne jest zaproponowane przez Fadiejeioę obliczenie naprężeń o w masie przechodzącej przez wylotnik. Konkretne wartości, podstawione przez Fadiejewę do równania, dały a = 0,66 MPa (6,6 kG/cm2), co w praktyce jest możliwe do uzyskania w przypadku pras o małej mocy.

Współczynnik bocznego nacisku masy w cylindrze prasy można określić jako, przyjąwszy naprężenie wzdłuż promienia cylindra ax i wzdłuż osi cylindra (Jy. Z teorii wytrzymałości materiałów wiadomo, że ax = Pd/2d i ay = Pd[4d, gdzie d - średnica cylindra i grubość ścianek cylindra. Wtedy £ = ax/cfy = = 0,5. W praktyce wartości £ mieszczą się av granicach od 0,35 do 0,42 przy formowaniu w prasie pasmowej i przy małych wartościach normalnego naprężenia ściskającego - do 2,5 MPa (25 kG/cm2) (segregator aktów prawnych).

Powszechnie stosowanym sposobem formowania jest formowanie plastyczne (wilgotność od 24 do 14%) w ślimakowych prasach pasmowych próżniowych lub zwykłych. Podczas odpowietrzania glina zagęszcza się. Masa surówki do wyrobu cegły wynosi średnio 4-6 kg, a do wyrobu cegły z gliny odpowietrzanej - 5 kg, po suszeniu odpowiednio 3,9 i 4,3 kg. Formowanie masy ilastej za pomocą walcowania jest nadal badane.

Formowanie metodą półsuchego prasowania przy wilgotności 6-r8% ma niewielkie zastosowanie z powodu ograniczonego asortymentu wyrobów, które mogą być wytwarzane tym sposobem, lub z powodu konieczności powiększenia o 40-50°C temperatury wypalania dla zapewnienia potrzebnego stopnia spieczenia wyrobów z półsuchej masy ilastej w porównaniu z temperaturą wypalania wyrobów otrzymanych metodą plastycznego formowania. Opis produkcji cegły metodą półsuchego prasowania został podany przez Łundinę. Nowoczesna prasa próżniowa składa się z mieszarki, komory próżniowej, ślimaka obracającego się wewnątrz cylindra prasy, głowicy i wylotnika (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 8 Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 9 Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 10
Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 11
Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 12 Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 13 Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 14
Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Oznaczanie zawartości wolnego węgla zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami