Blog

Instalacja rusztowań zdjęcie nr 10
12.09.2018

Warunki magazynowania oleju opałowego

W artykule znajdziesz:

Warunki magazynowania oleju opałowego

W przypadku domów jednorodzinnych, które decydują się na zastosowanie ogrzewania olejowego, magazyn oleju opałowego zdecydowanie najczęściej umieszczany jest na najniższej kondygnacji budynku, czyli w piwnicy, ewentualnie na parterze, jeśli dane domostwo piwnicy nie posiada (program na komputer). Choć współczesna technologia pozwala na to, aby bateria zbiorników na olej opałowy montowana była nawet w kuchni, to jednak przez wile koniecznych wymogów do spełnienia, taka sytuacja ma miejsce niezwykle rzadko (program na telefon).
Już na etapie budowy domu, warto w planach uwzględnić specjalne pomieszczenie, które docelowo przeznaczone będzie tylko i wyłącznie przeznaczone do magazynowania oleju opałowego. Warto również zadbać, aby pomieszczenie to spełniało absolutnie wszystkie wymogi, jakie tego rodzaju pomieszczenie posiadać powinno. W końcu chodzi tu przecież w dużej mierze o bezpieczeństwo wszystkich domowników (program na egzamin ustny).

Pomieszczenia w których umieszczony zostanie kocioł

Instalacja rusztowań zdjęcie nr 11
Warunki magazynowania oleju opałowego

Warto pamiętać, że wszystkie kotły, których moc nie przekracza wartości 30 kW mogą być bez większych problemów instalowane w pomieszczeniach nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi (promocja 3 w 1). Chodzi tu przede wszystkim o pomieszczenia takie jak kuchnie. Jeśli moc kotła choćby w niewielkim stopniu przekracza wartość 30 kW, wówczas obowiązkowo muszą być montowane w pomieszczeniach, w których na co dzień niemal nie przebywają domownicy. Pomieszczenia w których umieszczony zostanie kocioł, nie mogą być niższe niż 2,2 metra, przy zachowaniu kubatury większej niż 8 metrów sześciennych (segregator). W takich pomieszczeniach również posadzka oraz ściany podlegają pewnym zasadom. Chodzi tu głównie o to, że podłoga i ściany do wysokości 10 cm oraz progi drzwiowe o wysokości 4 cm powinny być wodoszczelne. Cecha ta odnosi się również do wszystkich przejść przewodów w podłodze oraz ścianach do wysokości 10 cm. Warto również mieć na uwadze, że w czasie pracy kotła, jego elementy takie jak palniki wydzielają dość znaczący hałas oraz drgania (opinie). Dlatego dla komfortu domowników warto dodatkowo zadbać o bardzo dobre wygłuszenie pomieszczenia, w którym bateria zbiorników będzie się znajdować.

Najnowsze wpisy

14.06.2024
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 12
Budownictwo osób fizycznych a uprawnienia budowlane

Do 2015 roku Komisja Kwalifikacyjna PIIB stosowała interpretację opartą na rozporządzeniu Ministra Regionalnego i Budownictwa z 1991 roku. Zgodnie z…

14.06.2024
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 13
Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej

Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej w Polsce wymagane jest dla osób, które zamierzają samodzielnie kierować robotami drogowymi. Aby uzyskać takie…

Instalacja rusztowań zdjęcie nr 16 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 17 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 18
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 19
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 20 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 21 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 22
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 23

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 24

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 25

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 32 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 33 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 34
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 35
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 36 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 37 Instalacja rusztowań zdjęcie nr 38
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 39

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 40

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Instalacja rusztowań zdjęcie nr 41

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami