Blog
Węgiel niskopopiołowy
W artykule znajdziesz:
Węgiel niskopopiołowy - węgiel kamienny zaliczany do klasy I przydatności przemysłowo-handlowej ze względu na zawartość popiołu poniżej 7% węgiel ortokoksowy* - górn. węgiel kamienny o zawartości części lotnych 20 - 31%, a spiekalności wyrażonej liczbą spiekania powyżej 45 (typ 35) węgiel płomienny, węgiel długoplomienny - węgiel kamienny o zawartości części lotnych powyżej 28%, a spiekalności wyrażonej liczbą spiekania poniżej lub równej 5 (typ 3) węgiel sapropelowy - węgiel powstały z sapropelu, o jednolitej barwie i budowie oraz przełamie muszlowym lub muszlowo-ziemistym (program uprawnienia budowlane na komputer).
Węgiel semikoksowy - węgiel kamienny o zawartości części lotnych 14 - 28%, a spiekalności wyrażonej liczbą spiekania powyżej lub równej 5 (typ 37) węgiel sortymentowy - węgiel kamienny o ziarnach większych od 6 mm, dzielony na poszczególne sortymenty handlowe węgiel surowy - węgiel nie poddany żadnej operacji przeróbczej.
Węgiel średniopopiołowy - węgiel kamienny zaliczony do klasy II przydatności przemysłowo-handlowej ze względu na zawartość popiołu w granicach 7,1 -8% węgiel tuczny* - węgiel drzewny wchodzący w skład pasz treściwych stosowanych jako karma zwierząt domowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Węgiel uszlachetniony - surowiec, którego głównym składnikiem jest węgiel pierwiastkowy C, poddany odpowiedniej obróbce (cieplnej, chemicznej, mechanicznej) w celu uzyskania wymaganych własności fizyko-chemicznych węgiel wysokopopiołowy - węgiel kamienny zaliczony do klasy III przydatności przemysłowo-handlowej ze względu na zawartość popiołu w granicach 8,1-9% węgiel wytlewny - węgiel kamienny nadający się do wytlewania (promocja 3 w 1).
Węgiel żarzenia - grafit wtórny powstający przy wyżarzaniu czarnego żeliwa ciągliwego węgielnica - przyrząd do wytyczania poziomych kątów lub znajdowania prostopadłego rzutu punktu na prostą wytyczoną w terenie; w. są wyposażone w układ dwu zwierciadeł (w. zwierciadlana) lub pryzmatów (w. pryzmatyczna), a w zależności od liczby tych układów rozróżnia się w. pojedyncze i w. podwójne (uprawnienia budowlane).
Węglan amonowy
Węglan amonowy, (NH4)2CO - bezbarwna substancja krystaliczna, rozpuszczalna w wodzie, w temp. 60°C rozkłada się na amoniak, dwutlenek węgla i wodę; w.a. stosuje się jako odczynnik laboratoryjny, w medycynie, przy produkcji gumy, jako składnik mieszanek do gaszenia ognia, w przemyśle włókienniczym, winiarskim, w ceramice, do mycia wełny itd. węglan barowy, BaCOj - sypki, ciężki, biały proszek, bez smaku i zapachu, nierozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w kwasach, trujący; stosowany do wyrobu mieszanek do nawęglania wyrobów stalowych, do produkcji specjalnego gatunku szkła zwierciadlanego, do produkcji glazur, do produkcji trutek na gryzonie i pasożyty (program egzamin ustny).
Węglan magnezowy, MgCOj - biały proszek, trudno rozpuszczalny w wodzie, łatwiej rozpuszczalny w wodzie zawierającej C02; w.m. stosuje się do wytwarzania soli magnezu, w przemyśle gumowym, szklarskim, w lecznictwie, w kosmetyce i jako pigment do wyrobu atramentów węglan potasowy, K2COi - biała higroskopijna substancja stała, rozpuszczalna w wodzie; w.p. stosuje się do wyrobu szkła i mydła oraz do otrzymywania innych związków potasu węglan sodowy, soda kalcynowana, Na2CX)1 - biały, krystaliczny, higroskopijny proszek, rozpuszczalny w wodzie, tworzy hydraty; w.s. stosuje się do wyrobu mydła i papieru, proszków do prania, do zmiękczania wody, do wyrobu szkła, wodorotlenku sodowego, w hutnictwie żelaza (opinie o programie).
Węglanoporyty - kruszywo lekkie pochodzenia naturalnego otrzymywane przez rozdrobnienie tufów wapiennych, martwicy, lekkich wapieni organogenicznych i innych skal zbudowanych głównie z węglanu wapniowego (kalcyt) lub węglanu wapniowo-magnezowego (dolomit) (segregator aktów prawnych).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32