Blog

Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 2
23.04.2019

Wejścia dla niepełnosprawnych

W artykule znajdziesz:

Przystosowanie wejść dla osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawność może mieć różny wymiar. Zawsze jednak dysfunkcja ta utrudnia codzienną egzystencję. To, co dla człowieka w pełni zdrowego nie stanowi żadnej przeszkody, a jest codzienną czynnością, jak np. wchodzenie po schodach, dla osób

Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 3
Przejścia dla niepełnosprawnych

niepełnosprawnych może stanowić barierę niemożliwą do sforsowania (https://uprawnienia-budowlane.pl). Dotyczy to szczególnie osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Z tego powodu, zarządca obiektu musi przeprowadzić przystosowanie wejść dla osób niepełnosprawnych. Takim obowiązkiem obłożone są wszystkie budynki użyteczności publicznej (program na komputer).

Prawne uwarunkowania. Zgodnie z zapisami ustawy, władze publiczne zobowiązane są do czynienia kroków, które zrównują szanse osób niepełnosprawnych i zapewniają im normalne warunki codziennej egzystencji, a także umożliwiają im wykonywanie czynności zawodowych oraz ułatwiają komunikację. To właśnie ta regulacja prawna nakazuje zarządcom budynków publicznych przystosowanie wejść dla osób niepełnosprawnych, tak żeby mogli oni samodzielnie dostać się do obiektu (program na telefon).

Bariery

W budynkach można spotkać wiele barier architektonicznych, które stanowią przeszkodę dla niepełnosprawnych (program egzamin ustny). Wśród nich należy wymienić schody, różnice poziomów na piętrach, progi itp. Budynki użyteczności publicznej muszą być wolne od takich ograniczeń (opinie o programie).

Przystosowanie wejść dla osób niepełnosprawnych. Przystosowanie wejść dla osób niepełnosprawnych to proces, którego zadaniem jest usunięcie barier architektonicznych, które uniemożliwiają samodzielne wejście do budynku osobom niepełnosprawnym (segregator aktów prawnych). Chodzi tu o stworzenie dodatkowych rozwiązań, które umożliwią swobodne wejście. Największą barierę stanowią schody. Krokiem, który likwiduje tę przeszkodę jest utworzenie podjazdu, którym swobodnie będzie można podjechać wózkiem inwalidzkim. Kolejnym etapem jest usunięcie progów wejściowych, które zazwyczaj znajdują się w drzwiach (promocja 3 w 1). Chodzi o to, by wózek mógł swobodnie przejechać przez otwarte drzwi.

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 8 Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 9 Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 10
Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 11
Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 12 Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 13 Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 14
Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Czerpak zawieszony na wysięgniku zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami