Blog
Wełna uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Wełna uprawnienia budowlane
Wełna nie powinna zawierać obcych zanieczyszczeń, zbrylonych kawałków ani wilgotnych kłębów (program uprawnienia budowlane na komputer).
W zależności od stawianych wymagań technicznych rozróżnia się trzy gatunki wełny żużlowej i trzy gatunki wełny bazaltowej (I, II i III).
Ciężar objętościowy jest podany według objętości zajętej przez 1 kG poziomo i luźno układanych warstw wełny w naczyniu walcowym o średnicy 16 cm, przy obciążeniu wełny z wierzchu krążkiem metalowym i śrutem, wywierającym ciśnienie 0,1 kG/cm2.
Grubość nitek charakteryzuje i decyduje o jakości produktu. Im cieńsza i odpowiednio dłuższa jest większość włókien, tym elastyczniejsza jest wełna i tym cenniejsza jako materiał izolacyjny. Wełna z grubszymi nitkami jest krucha i wydziela niepożądany pył (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Działanie wody na wełnę żużlową. Przy bezpośrednim kontakcie z wodą wełna żużlowa chłonie wodę w znacznej ilości (200% w stosunku do ciężaru wysuszonego materiału, a nawet więcej) na skutek dużej włoskowatości. Higroskopijność, tj. procentowa ilość wody wchłoniętej przez suchą wełnę żużlową umieszczoną w wilgotnym powietrzu, jest stosunkowo nie duża, wzrasta jednak z biegiem czasu.
Zawilgocenie wełny żużlowej zawierającej siarkę wpływa niszcząco na włókna. Na wielu budowach w Polsce stwierdzono, że po zamoczeniu wełna żużlowa staje się rozmiękłą papką pozbawioną własności izolacyjnych.
Działalność grzybów. Wełna żużlowa otrzymywana z żużli zasadowych przy odpowiednich warunkach wilgotności może ulec zniszczeniu przez grzyby, które wydzielają kwasy wchodzące w reakcje ze składnikami wełny (uprawnienia budowlane). Na przykład grzyb Coniophora cerebella może zmienić strukturę wełny żużlowej na proszek.
Ognioodporność. Wełna mineralna przy podgrzaniu najpierw zmienia barwę, a następnie zaczyna spiekać się. W niektórych przypadkach jeszcze przed spiekaniem następuje rekrystalizacja włókien i ich niszczenie. Punkt mięknienia wynosi około 800°C, punkt topliwości 1200-1350°C. Współczynnik pochłaniania dźwięków. Wełna żużlowa i bazaltowa odznaczają się bardzo korzystnymi własnościami pochłaniania dźwięków o dużym zakresie częstotliwości.
Osiadanie. Wełna żużlowa z biegiem czasu osiada, zwłaszcza w miejscach narażonych na uderzenia i wstrząsy (program egzamin ustny).
Transport i opakowanie
Wełnę mineralną pakuje się w worki podwójne lub potrójne. Wełny należy przechowywać w pomieszczeniach suchych, a w przypadku wełny bazaltowej - również dobrze przewietrzanych ze względu na silne parowanie wełny. Wysokość stosu nie powinna przekraczać 3 m. Zastosowanie. Wełna żużlowa może być stosowana w budownictwie jako materiał do izolacji cieplnej i dźwiękowej, do izolacji urządzeń przemysłowych pracujących w temperaturze do 600 °C. Przede wszystkim. jednak z wełny żużlowej produkuje się płyty, maty, wojłoki, sznury korki itp. materiały izolacyjne. Zastosowanie wełny bazaltowej jest taki-: same jak wełny żużlowej (opinie o programie).
Wełna żużlowa wodoodporna. Uodpornienie wełny żużlowej na działanie wody osiąga się przez nasycenie wełny surowej rozczynem zwykłego mydła, następnie dalszemu nasyceniu rozczynem wapna chlorowanego. Rozczyny mydła i wapna chlorowanego tworzą na powierzchni nitek warstewkę soli wapnia chroniącą przed działaniem wody. Doświadczenia stwierdziły, że zabieg powyższy zwiększa również elastyczność włókien, a tym samym zmniejsza ich kruchość.
Wełnę żużlową wodoodporną można stosować w miejscach o znaczniejszej wilgotności powietrza, jednak nie podlegających bezpośredniemu działaniu wody.
Wełna żużlowa granulowana. Wełna żużlowa zawiera dużo nierozwłóknionych cząstek. W celu częściowego ich usunięcia poddaje się wełnę obróbce mechanicznej w tzw. granulatorze. Granulator rozszarpuje wełnę na drobne kłębki, a następnie na sitach obrotowych następuje oddzielenie kłębków wełny od nierozwłóknionych części (segregator aktów prawnych).
Wełna żużlowa granulowana stanowi materiał składający się z lekkich sypkich bryłek nieprawidłowej formy.
W porównaniu do zwykłej wełny żużlowej wełna granulowana ma mniejszy ciężar objętościowy (0,1 - 0,15 T/m8), a to przez odsianie nie przekształconych w nitki kulek żużla. Współczynnik przewodności ciepła X = 0,04 kcal/mh°C.
Główną cechą charakterystyczną wełny granulowanej jest jej sypkość, dzięki której może ona być rozprowadzana na budowie pneumatycznie za pomocą przewodów rurowych i w ten sam sposób zasypywana do obudowanych przestrzeni w ścianach lub stropach (promocja 3 w 1).
Maty z wełny mineralnej. Wełna mineralna w belach lub płatach jest niewygodna w użyciu, rwie się, zniekształca.
Wygodniejsze są maty z wełny. Wełnę mineralną układa się równomierną warstwą na gładkiej stronie tektury falistej, przykrywa papierem pakowym, a następnie przeszywa nićmi lnianymi lub przędzą szewską na całej długości.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32