Blog
Wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona a standardy ogólnopolskiego budownictwa
W artykule znajdziesz:
Wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona a standardy ogólnopolskiego budownictwa
Napływ świeżego powietrza jest tak samo ważny dla przebywających w pomieszczeniach osób, jak i dla wnętrz wszelkiego typu obiektów budowlanych (program na komputer). W celu jego zapewnienia niezbędna jest wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona, dzięki której jest zagwarantowana w budynkach cyrkulacja świeżego powietrza (program na telefon).
Wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona z jednej strony usuwa wilgoć, zapachy oraz dwutlenek węgla z pomieszczeń, z drugiej natomiast dostarcza do nich tlen. Zasada działania tego typu wentylacji polega na zasysaniu powietrza z zewnątrz za pomocą wentylatora. Trafia ono następnie do przewodów wentylacyjnych i tam minimalnie się ogrzewa (program na egzamin ustny). Zastosowane w przewodach wentylacyjnych anemostaty sprawiają, że podzielone na porcje powietrze nie wpada do pomieszczeń jednym strumieniem, tylko w dość równomiernych ilościach rozprasza się po całym wnętrzu.
Unijne oraz ogólnopolskie normy
Tutaj za pomocą grzejnika się ogrzewa i wydostaje się z niego poprzez znajdującą się pod drzwiami szparę, która jest wymagana (promocja 3 w 1). Z suchych pomieszczeń (salon, sypialnia) powietrze przedostaje się do wnętrz mokrych (kuchnia, łazienka, toaleta), później jest stąd wywiewane za pomocą drugiego wentylatora i drugiej sieci przewodów wentylacyjnych. Wadą takiego rodzaju wentylacji są straty ciepła, ponieważ do pomieszczeń przenika zimne powietrze, a wylatuje ogrzane, jednak mimo to wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona spełnia współczesne normy i standardy obowiązujące w ogólnopolskim budownictwie (segregator).
Unijne oraz ogólnopolskie normy i standardy współczesnego budownictwa stawiają przed nim wysokie wymagania. Dotyczą one zarówno wentylacji nawiewno-wywiewnej zrównoważonej, jak i parametrów powietrza, które są określane na podstawie kilku czynników (opinie). Parametry powietrza są wyznaczane w celu zapewnienia jego najlepszej jakości. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć przede wszystkim skład powietrza, biorąc pod uwagę ilość zawartego w nim tlenu oraz czystość.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32