Blog
Wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona a standardy ogólnopolskiego budownictwa
W artykule znajdziesz:
Wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona a standardy ogólnopolskiego budownictwa
Napływ świeżego powietrza jest tak samo ważny dla przebywających w pomieszczeniach osób, jak i dla wnętrz wszelkiego typu obiektów budowlanych (program na komputer). W celu jego zapewnienia niezbędna jest wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona, dzięki której jest zagwarantowana w budynkach cyrkulacja świeżego powietrza (program na telefon).
Wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona z jednej strony usuwa wilgoć, zapachy oraz dwutlenek węgla z pomieszczeń, z drugiej natomiast dostarcza do nich tlen. Zasada działania tego typu wentylacji polega na zasysaniu powietrza z zewnątrz za pomocą wentylatora. Trafia ono następnie do przewodów wentylacyjnych i tam minimalnie się ogrzewa (program na egzamin ustny). Zastosowane w przewodach wentylacyjnych anemostaty sprawiają, że podzielone na porcje powietrze nie wpada do pomieszczeń jednym strumieniem, tylko w dość równomiernych ilościach rozprasza się po całym wnętrzu.
Unijne oraz ogólnopolskie normy
Tutaj za pomocą grzejnika się ogrzewa i wydostaje się z niego poprzez znajdującą się pod drzwiami szparę, która jest wymagana (promocja 3 w 1). Z suchych pomieszczeń (salon, sypialnia) powietrze przedostaje się do wnętrz mokrych (kuchnia, łazienka, toaleta), później jest stąd wywiewane za pomocą drugiego wentylatora i drugiej sieci przewodów wentylacyjnych. Wadą takiego rodzaju wentylacji są straty ciepła, ponieważ do pomieszczeń przenika zimne powietrze, a wylatuje ogrzane, jednak mimo to wentylacja nawiewno-wywiewna zrównoważona spełnia współczesne normy i standardy obowiązujące w ogólnopolskim budownictwie (segregator).
Unijne oraz ogólnopolskie normy i standardy współczesnego budownictwa stawiają przed nim wysokie wymagania. Dotyczą one zarówno wentylacji nawiewno-wywiewnej zrównoważonej, jak i parametrów powietrza, które są określane na podstawie kilku czynników (opinie). Parametry powietrza są wyznaczane w celu zapewnienia jego najlepszej jakości. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć przede wszystkim skład powietrza, biorąc pod uwagę ilość zawartego w nim tlenu oraz czystość.
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32