Blog
Wielokomorowy młyn
W artykule znajdziesz:
Wielokomorowy młyn
Trzeba podkreślić, że opisywana instalacja, \v porównaniu z omówionym poprzednio młynem wielokomorowym chłodzonym powietrzem, wymaga około 5-krotnie mniej powietrza od wewnętrznej wentylacji, co pozwala na dobór znacznie mniejszych a więc tańszych urządzeń odpylających (program uprawnienia budowlane na komputer).
Opisane w poprzednim podrozdziale wprowadzanie wody do młyna prowadzi do obniżenia temperatury miewa wskutek pochłaniania ciepła na proces parowania wody, a poza tym woda działa jako substancja intensyfikująca mielenie, ponieważ likwiduje zjawisko aglomeracji najdrobniejśzych ziarn i pokrywania powierzchni mielników i płyt pancernych warstewką łuskowatych aglomeratów, które amortyzują zderzenia mielników i utrudniają mielenie.
Dodawanie substancji intensyfikujących mielenie wskutek ich fizykochemicznego działania na stale odnawiające się powierzchnie mielonych materiałów znane jest od kilkudziesięciu lat (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Obecnie w RFN ok. 20% całej produkcji cementu wytwarza się przy użyciu dodatków intensyfikujących mielenie, przy czym dotyczy to głównie najwyższych szybko- twardniejących gatunków cementu, o powierzchni właściwej przekraczającej na ogół 3500 cm7g BI.
Teoria mielenia zajmuje się m.in. ustaleniem związków między stopniem zdyspergowania produktu mielenia a niezbędnym nakładem energii dla osiągnięcia tej dyspersji. Przyjmuje się przy tym zwykle jedno z kryteriów oceny stopnia zdyspergowania, na przykład wielkość pozostałości na określonym sicie bądź powierzchnię właściwą, oznaczaną najczęściej metodą Blaine’a (uprawnienia budowlane). Trzeba jednak pamiętać, że wynikiem mielenia jest nie tylko dyspersja mielonego materiału, ale także daleko idące zmiany fizykochemiczne spowodowane zaburzeniem krystalicznej struktury powierzchniowych warstw cząstek wskutek ich trwałej plastycznej deformacji. Zjawiska te prowadzą do aktywacji mielonego materiału na powierzchniach nowo powstających wskutek mielenia; tak więc najdrobniejsze, świeżo utworzone cząstki miewa mają tendencję do wtórnego łączenia się (aglomerowania) i do pokrywania kul i płyt w młynie cienką warstwą amortyzującą uderzenie kul i utrudniającą przez to mielenie (program egzamin ustny).
Amortyzujące powłoki
Wprowadzenie do młyna niewielkich ilości substancji powierzchniowo czynnych powoduje, że aktywne centra na nowo otwieranych wskutek mielenia powierzchniach zostają zajęte przez te substancje, a najdrobniejsze ziarna miewa tracą wskutek tego tendencję do aglomerowania się i tworzenia amortyzujących powłok na wewnętrznych elementach młyna (opinie o programie).
Chodaków i Rebinder już w roku 1958 stwierdzili, że dipole wody stanowią najlepszy intensyfikator mielenia kwarcu i dlatego wprowadzana do młynów cementu woda chłodząca spełnia dodatkowo korzystną funkcję intensyfikatora mielenia. Inni badacze stwierdzili doświadczalnie, że wprowadzenie do młyna cementowego pary wodnej w ilości 1% w stosunku do masy cementu pozwala zwiększyć wydajność młyna o 13-M7% przy zwykłym dla danego młyna stopniu zmielenia. Warto wspomnieć, że wymrożenie wilgoci atmosferycznej przez długotrwałe mrozy jest, zdaniem niektórych technologów, przyczyną spadku wydajności młynów cementowych (segregator aktów prawnych).
Spośród jednoznacznie zdefiniowanych substancji, które były wszechstronnie badane jako intensyfikatory mielenia należy wymienić trójetanoloaminę - N(CH2-CH2-OH)3 i glikol etylenowy HO-CH2-CH2-OH, substancje o wysokich wartościach trwałego momentu dipolowego, odpowiednio: 3,57 i 2,08 (woda - 1,84). K. Gustaw stosując dodatek 0,1-0,2% (wagowo) trójetanoloaminy uzyskiwała powierzchnię właściwą cementu o 13-16% większą w stosunku do powierzchni cementu mielonego w tym samym czasie bez dodatku. Przy takim samym dodatku glikolu etylenowego przyrost powierzchni był jeszcze większy i wynosił 17-5-20% (promocja 3 w 1).
Dla celów przemysłowych zamiast zdefiniowanych związków chemicznych stosuje się substancje o charakterze półproduktów bądź odpadów przemysłowych, które najczęściej zaszyfrowane są nazwami handlowymi.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32