Blog

14.04.2022

Wieloprogramowość

W artykule znajdziesz:

Wieloprogramowość

Wieloprogramowość - cecha komputera cyfrowego polegająca na tym, że w pamięci operacyjnej znajdują się co najmniej dwa różne programy będące w trakcie współwykonania wieloprzetwarzanie - sposób przetwarzania informacji przez komputer zawierający co najmniej dwa procesory, wykonujące wdanym momencie różne instrukcje i/lub przetwarzające różne udane, z których każdy ma dostęp do wspólnej dla nich, jednolicie adresowanej pamięci wielorak, narzędzie wielostronne - narzędzie uniwersalne (konne lub traktorowe) pracujące jako obsypnik, wypielacz lub jako dołownik, w zależności od rodzaju wmontowanych części roboczych (korpusów obsypnika, noży pielących lub gęsiostopek) (program uprawnienia budowlane na komputer).

wielordzeniowość pnia - występowanie dwóch lub więcej rdzeni w jednym poprzecznym przekroju pnia; każdy rdzeń ma samoistny system słojów rocznych; słoje wspólne występują w pewnej odległości od rdzeni wielosiarczki - sole odpowiadające kwasom wielosiarkowodorowym H2S,; w. powstają przez rozpuszczenie siarki w roztworach siarczków lub w wyniku utleniania siarczku w roztworze tlenem powietrza; mają zastosowanie w przemyśle barwników i w garbarstwie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

wielościan - bryła ograniczona powierzchnią zamkniętą złożoną z wielokątów (ścian bocznych w.); boki tych wielokątów nazywają się krawędziami w. wielościan foremny - wielościan ograniczony równymi wielokątami foremnymi, którego wszystkie kąty dwuścienne są równe wielościan opisany (na powierzchni) - wielościan, którego wszystkie ściany są styczne do danej powierzchni (uprawnienia budowlane).

Wielościan wpisany

Wielościan wpisany (w powierzchnię) - wielościan, którego wszystkie wierzchołki leżą na danej powierzchni wieloton - dźwięk złożony o widmie prążkowym, dający się rozłożyć na tony składowe, które odpowiadają poszczególnym prążkom widma wieloton harmoniczny - wieloton, którego tony składowe charakteryzują się częstotliwościami pozostającymi do siebie w stosunku dającym się wyrazić za pomocą liczb całkowitych wielownik - układ o wielu końcówkach lub wielu parach końcówek (np. zespół filtrów krotnicy telefonicznej) (program egzamin ustny).

wielowrotnik - układ mikrofalowy zawierający co najmniej dwa wrota wielowypust - element konstrukcyjny lub jego część (np. czop wału) z wieloma wypustami rozmieszczonymi równomiernie na jego obwodzie, dopasowany do odpowiedniego otworu wielorowkowego (np. w piaście koła), z którym tworzy połączenie wielowypustowe (spoczynkowe lub przesuwne) wielożerność - poi i fagi zm wieniec - niewielki występ na powierzchni elementu konstrukcyjnego, otaczający go na całym obwodzie, służący zwykle za oparcie (opinie o programie).

wieniec koła - zewnętrzna robocza część koła, np. koła zębatego, ciernego, łańcuchowego wieniec konstrukcji - bud. element konstrukcji budowli usytuowany w jej ścianach na obwodzie stropu (lub stropodachu), wiążący go ze ścianami i przekazujący na nie jego obciążenia wieniec kopuły - pierścień kopuły wieniec łopatkowy - szereg łopatek umieszczonych w równych odległościach od siebie na obwodzie wirnika (turbiny, sprężarki) wieniec pola stykowego - lei. zbiór wycinków stykowych wybieraka ułożonych w jednej płaszczyźnie (segregator aktów prawnych).

wieniec szybowy - drewniana rama obudowy szybu zrąb szybu wieniec świdra - część świdra między jego złączem a szyjką wieniec wieży wiertniczej* - rama stanowiąca podstawę korony wieży wiertniczej wiercenie - wykonywanie otworów w pełnym materiale (w. pełne) lub powiększanie średnicy już wykonanego otworu za pomocą wiertła; przy w. ruch główny jest obrotowy (wykonywany przez narzędzie lub przedmiot) a ruch posuwowy prostoliniowy (także może być wykonywany przez narzędzie lub przedmiot) wiercenie - wykonywanie otworu wiertniczego.

wiercenie kierowane - wiercenie wykonywane pod określonym kątem i azymutem wiercenie linowe - wiercenie udarowe, przy którym przewód wiertniczy stanowi lina wiercenie obrotowe - wiercenie za pomocą narzędzia wiertniczego wprawianego w ruch obrotowy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami