Blog

Palniki impulsyjne zdjęcie nr 2
18.05.2022

Wirówki

W artykule znajdziesz:

Palniki impulsyjne zdjęcie nr 3
Wirówki

Zależnie od konstrukcji maszyny odśrodkowej i sposobu zamocowania form wirówki bywają rolkowe, w których forma leży swobodnie, opierając się swoimi pierścieniami na obracających się rolkach, i obraca się dzięki ciernemu sprzężeniu z nimi; pasowe lub żyroskopowe, w których forma leży swobodnie na krzyżujących się klinowatych pasach, tworzących „kołyskę”, i kręci się dzięki siłom tarcia między pasami i obrzeżami formy; wrzecionowe lub osiowe, w których forma trwale zaciska się między dwoma wrzecionami z tarczami uchwytowymi, centralnie nasadzonymi na obracających się wrzecionach; bębnowe (stosowane w zasadzie do produkcji podpór stożkowych o przekroju kołowym), w których formę zamocowuje się wewnątrz bębnów napędzanych od ogólnego wału za pośrednictwem przekładni pasowej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wirówka rolkowa składa się z ramy fundamentowej i dwóch lub trzech poziomych wałów z nasadzonymi na nich rolkami lub wałkami; jeden z wałków jest napędzający. Przy dwóch wałach formuje się jeden wyrób, przy trzech - dwie rury jednocześnie. Forma swoimi pierścieniami leży na wałkach i dzięki znacznym silom tarcia, proporcjonalnym do ciężaru formy i produkowanego wyrobu, jest wprowadzana w ruch obrotowy wałkami wału napędowego; pozostałe wałki obracają się dzięki sprzężeniu z obręczami formy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wymagane sprzężenie między pierścieniami formy i wałkami wirówki zapewnia się przy wielkości kąta utworzonego przez proste łączące środek przekroju formy i sąsiednich wałków w granicach 70-90°. Wirówki rolkowe są proste w konstrukcji, ale powodują hałas. Oprócz tego, przy niedostatecznym wyważeniu form i dużych szybkościach wirowania rozwijają się duże przyspieszenia odśrodkowe, które mogą zrzucić formy z maszyny. Dlatego przy pracy wirówek rolkowych nieodzowne są niezawodne ogrodzenia ochronne. Ostatnio produkuje się w Związku Radzieckim udoskonalone wirówki rolkowe, w których metalowe wałki (rolki) zastąpiono ogumieniem pneumatycznym, jak również przewidziano dodatkowe zagęszczanie mieszanki wibratorami i wygładzaniem (uprawnienia budowlane).

Wirówka pasowa

Drgania są przenoszone z urządzeń wibracyjnych stykających się z formami z zewnątrz. Dla wygładzenia wewnętrznej powierzchni rury maszyny zaopatrzone są w walki wygładzające przechodzące we wnętrzu formy na całą jej długość i podpierające się na ramie za jej granicami. Po zakończeniu formowania odśrodkowego szybkość obrotów wirówki zmniejsza się. Następnie włącza się do pracy wałek wygładzający, który dociska się do wewnętrznej powierzchni rury. Wałek nie tylko wygładza w ciągu 3H-4 min. powierzchnię betonu, ale i nieco go zagęszcza (program egzamin ustny).

Wirówka pasowa (żyroskopowa) składa się z czterech wałów podłużnych, z których jeden napędzający jest połączony napędem z silnikiem elektrycznym. Podstawa ma kształt przewróconej ramy, zespawanej z kątowników i ceowników, pokrytych blachą stalową (opinie o programie).

Wał napędzający jest połączony z napędem systemu „Leonard”, składającym się z silnika elektrycznego prądu zmiennego, generatora i silnika elektrycznego prądu stałego. Moc napędu wynosi 75-H00 kW przy 1800 obr/min. Reguluje liczbę obrotów formy nastawmik, a silnik elektryczny prądu stałego służy jednocześnie jako przekładnia bezstopniowa.

Pasy zawieszenia w liczbie 28 szt. zbrojone kordem kapronowym są rozmieszczone w sześciu grupach: dwie skrajne po 6 pasów i cztery środkowe po 4 pasy. Pasy klinowe są rozmieszczone i napięte na walkach w taki sposób, że tworzą łoże („kołyskę”) w kształcie litery U dla formy (segregator aktów prawnych). Ponieważ pasy mogą w czasie pracy wyciągać się na różną długość, przewidziano w wirówce urządzenie typu lewara śrubowego do regulowania długości pasów i prawidłowości ustawienia formy.

Wirówki pasowe wykorzystuje się do wytwarzania rur o średnicy od 500 do 1000 mm. Pracują one prawie bez hałasu. Wymiary wirówki zmontowanej (z osłoną odgradzającą) są następujące: długość 5536, szerokość 4360, wysokość 2600 mm. Ciężar maszyny 9520 kG, moc zainstalowana 295 kW. Wirówkę obsługuje jeden robotnik (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Palniki impulsyjne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Palniki impulsyjne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Palniki impulsyjne zdjęcie nr 8 Palniki impulsyjne zdjęcie nr 9 Palniki impulsyjne zdjęcie nr 10
Palniki impulsyjne zdjęcie nr 11
Palniki impulsyjne zdjęcie nr 12 Palniki impulsyjne zdjęcie nr 13 Palniki impulsyjne zdjęcie nr 14
Palniki impulsyjne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Palniki impulsyjne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Palniki impulsyjne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami