Blog

15.04.2022

Woskol

W artykule znajdziesz:

Woskol

Woskol - wosk syntetyczny składający się z polichloronaftalenów, otrzymanych przez dłuższe chlorowanie naftalenu biała, żółta lub brunatna substancja, mięknie w temp. ok. 90 XT, jest stosowana jako dielektryk w przemyśle elektrotechnicznym oraz do impregnacji wodoszczelnej różnych materiałów technicznych woskowanie - woskowarka woskowanie - wykańczanie powierzchni drewna pastami woskowymi woskowarka - urządzenie do nanoszenia na osnowę syntetycznych wosków (woskowania); w. składa się z płaskiej wanny, wału nanoszącego, pojemnika do zasilania woskiem i zespołu napędowego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Woskówka - klisza kolodionowa na podłożu cienkiej bibułki, służąca jako forma drukująca w powielaczu woszczyna - plastry pszczele lub ich części wozak - górn. robotnik dołowy zatrudniony przy transporcie urobku wozami kopalnianymi wozodzień - jednostka ilościowego stanu pojazdów; jeden dzień czasu posiadania pojazdu wozokilometr - transp. jednostka przebiegu jednego pojazdu; przebieg jednego pojazdu na odległość 1 kilometra (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wozówka (cegły) - dłuższa boczna ściana cegły wóz bojowy - pojazd mechaniczny pancerny, gąsienicowy lub kołowy, mający uzbrojenie, przeznaczony do prowadzenia walki wóz gaśniczy - specjalny pojazd szynowy stosowany w koksowniach, służący do przewożenia rozżarzonego koksu, wypychanego z komory koksowniczej pod wieżą gaśniczą, i odwożenia go po zgaszeniu na zrzutnię (uprawnienia budowlane).

Wóz kablowy - specjalny pojazd do wciągania i przewożenia bębna z kablem; jeżeli bęben może obracać się na osi i wóz wyposażony jest w odpowiednie urządzenia pomocnicze, może również służyć do układania kabla podczas jazdy wóz kopalniany - górn. wagonik kolei kopalnianej do przewozu urobku, części obudowy, maszyn, załogi, materiałów i narzędzi wóz ratowniczy - wojsk, ciągnik opancerzony do ewakuacji w czasie walki uszkodzonych wozów pancernych (program egzamin ustny).

Wóz silnikowy

Wóz silnikowy - wagon silnikowy tramwajowy wóz surówkowy - podwozie szynowe przystosowane do przewozu kadzi surówkowej na terenie huty wóz transmisyjny* - rad., TV samochód wyposażony w urządzenia pozwalające na przeprowadzenie transmisji spoza studia wóz wiertniczy - maszyna górnicza do jednoczesnego wiercenia dwóch lub więcej otworów wiertarkami zamocowanymi w przegubowych wysięgnikach; w.w. mogą być gąsienicowe lub kołowe, a ich konstrukcja zależy od tego, czy mają służyć do wiercenia obrotowego, udarowego, czy też obrotowo-udarowego (opinie o programie).

Wózek - część biegowa pojazdu szynowego złożona z dwu lub więcej zestawów kołowych z osiami sztywnymi oraz ostoi z zawieszoną na niej belką bujakową, na której opiera się pudło wagonu osobowego w maszynach do pisania podzespół maszyny posuwający się poziomo po prowadnicach, wyposażony w wałek oraz inne urządzenia (segregator aktów prawnych).

Wózek akumulatorowy - wózek silnikowy zaopatrzony w silnik elektryczny służący do napędu jazdy; źródłem energii jest bateria akumulatorów wbudowana w wózek wózek jezdniowy - środek transportu o zasięgu ograniczonym, którego głównym zadaniem jest przenoszenie ładunków po jezdniach dróg i hal w zakładach pracy wózek kamerowy - TV wózek przeznaczony do przemieszczania kamery telewizyjnej w czasie jej pracy wózek kierowany - wózek silnikowy, którego uruchomienie i kierowanie dokonywane jest przez operatora jadącego na wózku wózek naładowany - wózek (jezdniowy), na który towary ładowane są ręcznie lub za pomocą urządzenia mechanicznego nie związanego z wózkiem (promocja 3 w 1).

Wózek podnośnikowy - wózek samoładowny mający urządzenie do chwytania i podnoszenia na dowolną wysokość (w granicach określonych konstrukcją) podstawek ładunkowych, skrzyń, worków itp. oraz materiałów sypkich zależnie od rodzaju uchwytu podnoszącego wózek prowadzony - wózek silnikowy uruchamiany i kierowany przez operatora idącego przy wózku wózek ręczny - wózek (jezdniowy) uruchamiany siłą mięśni ludzkich przez ciągnięcie go lub pchanie.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami