Blog

15.04.2022

Wrota szybowe

W artykule znajdziesz:

Wrota szybowe

Wrota szybowe - wrota do zamykania dojścia na nadszybiu oraz w podszybiach wrotność - liczba wrót energetycznych układu wrzątnik - urządzenie do przygotowania gorącej wody dla potrzeb domowych i utrzymania jej w temp. 85-90’C; w. buduje się jako przepływowe (ciągłego działania), ogrzewane gazem lub elektrycznością (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wrzeciennica - niedoprzęd wrzeciennik - zespół obrabiarki, w którym ułoży- skowane jest jedno lub więcej wrzecion; często we w. umieszczone są również przekładnie do zmiany prędkości obrotowej wrzeciona (wrzecion) oraz mechanizmy do przełączania prędkości obrotowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wrzeciono - podstawowy element roboczy maszyn przędzalniczych służący do skręcania włókien lub nici i nawijania przędzy na szpule wrzeciono - element obrabiarki skrawającej w kształcie wału, służący do nadawania przedmiotowi obrabianemu lub narzędziu ruchu głównego obrotowego (np. w tokarkach) lub ruchu głównego obrotowego i ruchu posuwowego (np. w wiertarkach) wrzeciono rdzeniowe - szkielet rdzenia w postaci dziurkowanej rury stalowej, używany do rdzeni wykonywanych na toczaku wrzeciono wiertnicze - część wiertnicy obrotowej umożliwiająca obracanie i przesuwanie przewodu wiertniczego (uprawnienia budowlane).

Wrzeciono wzornika - część przyrządu do formowania wzornikiem obrotowym, wokół której obraca się wzornik wrzeciono zaworu - trzonek zaworu wrzenie - parowanie polegające na tworzeniu się pary w całej masie cieczy, występujące wówczas, gdy prężność pary nasyconej nad cieczą osiąga wartość równą ciśnieniu zewnętrznemu; w. czystych substancji chemicznych zachodzi w określonej dla każdej z nich temperaturze, zwanej temperaturą wrzenia (program egzamin ustny).

Wrzenie błonkowe

Wrzenie błonkowe - wrzenie, podczas którego na powierzchni grzejnej tworzy się para w postaci błonki wrzenie pęcherzykowe - wrzenie, podczas którego na powierzchni grzejnej tworzy się para w postaci oddzielnych pęcherzyków wrzutnik - dźwignia w maszynie do pisania, której pociągnięcie powoduje obroty wałka, umożliwiające szybkie wkręcenie papieru wrzynka - część tamy poprzecznej wykonana w wykopie w brzegu w celu połączenia budowli z brzegiem (opinie o programie).

Wsad - materiały wprowadzane jednorazowo do danego urządzenia w procesie okresowym wsad paliwowy - paliwo jądrowe umieszczone w reaktorze wsad stalowniczy - materiały ładowane do pieca stalowniczego w celu wytopienia stali; należą do nich materiały metaliczne (złom stalowy, surówka wielkopiecowa, ruda żelaza, żelazostopy) oraz żużlotwórcze (topniki) wsad wielkopiecowy - ruda, topniki i koks w ustalonej proporcji ilościowej, ładowane do wielkiego pieca wsadnica, maszyna wsadowa - w koksochemii maszyna do ubijania bloku węgla wsadowego, wprowadzania go do komory piecowej, wypychania wyprażonego koksu z komory oraz otwierania i zamykania drzwi komory od strony maszynowej (segregator aktów prawnych).

Wsadzarka - maszyna do ładowania wsadu do pieca hutniczego wschód - przejście punktu sfery niebieskiej przez horyzont astronomiczny z niewidocznej na widoczną półkulę niebieską wsiewka - roślina pochodząca z nasion wsianych w plon główny; rozróżniamy: (1) w. poplonowe - rośliny wykorzystywane jesienią po sprzęcie plonu głównego; (2) w. stanowiące plon głównyw następnych latach wskaż - kreska, wrąb, punkt albo inny ruchomy lub nieruchomy znak na narzędziu pomiarowym, odpowiadający mierze na nim wy wzorcowanej wskazanie (narzędzia pomiarowego)* - wartość mierzonej wielkości, którą wyznacza narzędzie pomiarowe (promocja 3 w 1).

Wskazanie analogowe - wskazanie wartości mierzonej wielkości za pomocą wielkości fizycznej wskazanie cyfrowe - wskazanie wartości mierzonej wielkości za pomocą układu cyfr wskazanie nominalne - wskazanie narzędzia pomiarowego przy bezbłędnym odczycie wskazanie poprawne - wskazanie narzędzia pomiarowego odpowiadające poprawnej mierze wielkości mierzonej wskazówka - część przyrządu pomiarowego, której położenie względem wskazu (bądź wskazów) ustala miarę wielkości mierzonej wskazówka świetlna - obraz rzucany na podziałkę przyrządu pomiarowego i odgrywający rolę elementu wskazującego.

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami