Blog

04.12.2018

Wsparcie dla użytkowników

W artykule znajdziesz:

Wsparcie dla użytkowników

Hej, tu Karol. Egzamin na uprawnienia konstrukcyjno-budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń zdawałem w Krakowie, czyli w Małopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Chcę od razu podziękować osobom, którym chciało się tutaj pisać swoje wspomnienia, bo dzięki nim przygotowałem się doskonale i zdałem za pierwszym razem. Mój wpis to nie tylko wyraz wdzięczności, ale też, mam taką nadzieję, wsparcie dla osób, które planują zdawać w najbliższej sesji. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że na egzamin można spokojnie przygotować się samemu. Nie ma potrzeby wydawania kasy na kursy w izbie, które nawiasem mówiąc, są naprawdę drogie. Ja za 249zł na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl kupiłem testy uprawnienia budowlane 2018 – program w wersji na komputer i na smartfon w pakiecie z jednolitymi aktami prawnymi.

Moje wrażenia z egzaminu

Z tego się uczyłem i powtarzałem przez jakieś 2 miesiące. Moje wrażenia z egzaminu nie są jakieś specjalnie negatywne czy pozytywne – ot egzamin jak egzamin. Na pisemnym test – tutaj sporo pytań było takich jak w programie, więc trudno nie zdać. Na ustny dostałem zadanie praktyczne, polegające na zaprojektowaniu stalowej hali o podanych wymiarach – trzeba podać obciążenia, wykonać rysunki itp. Z pytań to miałem o zabezpieczenie ścian w przypadku głębokich fundamentów, gdy obok jest istniejąca zabudowa, zasady kształtowania oraz projektowania więźby dachowej czy projektowania ścian o murowanej konstrukcji. Jeśli chodzi o materiały na egzaminie to można mieć swoje, ale myślę, że niektórzy trochę przesadzali, tachając ze sobą walizki pełne papierów. Ja najważniejsze rzeczy miałem w jednym segregatorze. Na sali można było korzystać z ogólnodostępnych materiałów, także jak ktoś przyszedł tylko z długopisem, to też dał sobie radę.

Reklama: Program do nauki na egzamin pisemny znajdziesz na naszym portalu w dwóch wersjach: komputer oraz telefon. Egzamin pisemny ma formę testową ABC. Na egzamin ustny możesz przygotować się z trybem Egzamin Ustny. Oferujemy również kompleksowy segregator ze zbiorem aktów prawnych i rozporządzeniami. Segregator taki możesz zabrać ze sobą na swój egzamin ustny. Możesz przeczytać o przebiegu egzaminu na naszej stronie - Opinie. Sprawdź nasze promocje zakupując klucze licencyjnej w promocji 2 w 1 lub 3 w 1.

Uprawnienia budowlane - egzamin pisemny i ustny

Odpowiadać trzeba w miarę płynnie, nie kręcić wokół tematu, tylko odpowiadać wprost na pytania. Koniecznie róbcie rysunki, bo za nie wpadają dodatkowe punkty, a liczy się dosłownie każdy. Ostatnia rada – jak macie możliwość, to przed egzaminem weźcie ze 2 tygodnie wolnego. Wtedy można się skupić tylko na nauce i powtórkach.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami