Blog

System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 2
16.09.2021

Współczynnik absorpcji dźwięków

W artykule znajdziesz:

Współczynnik absorpcji dźwięków

System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 3
Współczynnik absorpcji dźwięków

Płyty układa się na warstwie laminatu o wymiarach 240 x 120 cm i po nałożeniu okładziny górnej sprasowuje się w prasie hydraulicznej. Krawędzie płyty zabezpieczone są wkładkami z drewna impregnowanego żywicą fenolową (program uprawnienia budowlane na komputer).
Płyt tych używa się głównie jako izolacji dźwiękowych, co tłumaczy ich zastosowanie w przemyśle samolotowym, do budowy ścian działowych i przegród w biurach, hotelach, teatrach itp. Współczynnik absorpcji dźwięków tego materiału wynosi ok. 0,3 dla dźwięków o częstotliwości 125 cyklów na sekundę, 0,55 - dla 500 cyklów na sekundę, podczas gdy mur tynkowany ma współczynnik równy 0,03, a beton tylko 0,016.

Dobrymi izolatorami również elementy posiadające perforowane okładziny zewnętrzne z tworzywa syntetycznego, między którymi znajduje się warstwa wełny mineralnej. Do łączenia całości stosuje się kleje syntetyczne.
Płyty akustyczne, używane do celów specjalnych, np. do budowy nieakustycznych komór produkuje się z tworzyw fenolowych, zbrojonych włóknami szklanymi. Współczynnik absorpcji dźwięków tych elementów wynosi przy 500 cykl. na sekundę - 0,82 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Jeszcze innym typem izolatora jest płyta pustakowa, wykonana z folii octanu celulozy. Płyta składa się z warstw karbowanej taśmy, sklejanych w ten sposób ze sobą, że kierunek karbowania każdej następnej warstwy jest prostopadły do poprzedniej (typ „Isoflex”). Uformowane w ten sposób płyty są doskonałymi izolatorami termicznymi (współczynnik przewodzenia ciepła 0,03) i dźwiękochłonnymi. Charakteryzują się niskim ciężarem objętościowym, są ok. 8 razy lżejsze od korka. Dla zwiększenia wytrzymałości płyty pokrywa się od góry i od dołu warstwą twardego materiału (uprawnienia budowlane).
Płyty te stosuje się jako izolacje w lodówkach gospodarczych i przemysłowych, samochodach, kabinach okrętowych, oraz w takich częściach budynków, dla których wymagany jest niski ciężar objętościowy w połączeniu z wysoką wartością izolacyjną.

Żywice syntetyczne

Jeśli chodzi o nowe materiały, nad którymi prowadzone są badania, to wydaje się, że najbardziej korzystne będzie połączenie mat szklanych z poliestrami. Otrzymany materiał obok własności izolacyjnych odznacza się wyższą wytrzymałością mechaniczną od wyżej wymienionych materiałów.
Odrębną dziedzinę zastosowań tworzyw syntetycznych stanowią izolacje przeciwko korozji chemicznej (program egzamin ustny).

Żywice syntetyczne są doskonałym materiałem do wytwarzania:
- lakierów do pokrywania powierzchni metalowych, betonowych, drewnianych i innych, narażonych na korozję chemiczną,
- klejów i kitów do przymocowywania i fugowania wykładzin,
- folii i płyt do wykładania powierzchni narażonych na działanie czynników chemicznych.

Do wytwarzania lakierów stosuje się najczęściej żywice fenolowo-formaldehydowe i perchlorowinylowe. Lakiery z rezolowych żywic fenolowo-formaldehydowych, zwane bakelitowymi, zawierają od 50 do 80% żywicy. Służą one do pokrywania powierzchni betonowych, drewnianych i metalowych o niewielkich wymiarach (opinie o programie).
Przed lakierowaniem powierzchnie metalowe czyści się bardzo starannie i poddaje fosforyzacji dla zwiększenia przyczepności. Powierzchnie betonowe i drewniane obrabia się przez pokrycie gruntem bakelitowym. Lakiery bakelitowe nanosi się w kilku warstwach, każdą z nich poddaje się obróbce termicznej powodującej przejście rezolu w nierozpuszczalny i chemicznie odporny rezit (segregator aktów prawnych).
Lakiery bakelitowe stosuje się do zabezpieczania wnętrz aparatury chemicznej i armatury przewodów narażonych na korozję chemiczną. Są one odporne na większość środowisk chemicznych, z wyjątkiem związków silnie utleniających, alkaliów oraz pewnych związków organicznych.

Lakiery polichlorowinylowe uzyskuje się z żywic polichloro- winylowych zwykłych, głównie zaś chlorowanych, rozpuszczonych w rozpuszczalnikach organicznych i uszlachetnionych dodatkami plastyfikatorów, stabilizatorów itp. Lakiery z chlorowanego polichlorku winylu, tzw. perchlorowinylowe, odznaczają się większą przyczepnością i innymi lepszymi własnościami, dlatego też lakiery te znajdują głównie zastosowanie jako izolacje antykorozyjne (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 8 System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 9 System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 10
System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 11
System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 12 System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 13 System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 14
System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
System odwodnień zewnętrznych dachu zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami