Blog

15.04.2022

Współczynnik kierunkowości głośnika

W artykule znajdziesz:

Współczynnik kierunkowości głośnika

Współczynnik kierunkowości głośnika (przy określonej częstotliwości) - stosunek kwadratu wartości skutecznej ciśnienia akustycznego w polu swobodnym w danym punkcie na osi głównej głośnika do średniej kwadratów wartości skutecznych ciśnienia akustycznego na powierzchni kuli przechodzącej przez ten punkt i mającej środek w środku promieniowania akustycznego głośnika współczynnik kierunkowości mikrofonu (przy określonej częstotliwości) - stosunek kwadratu siły elektromotorycznej wytworzonej przez fale akustyczne, biegnące równolegle do osi głównej mikrofonu, do średniej kwadratów sił elektromotorycznych, które byłyby wytworzone przez fale akustyczne o tej samej częstotliwości i wartości skutecznej ciśnienia akustycznego, dochodzące do mikrofonu ze wszystkich stron współczynnik kontrakcji, współczynnik zwężenia - stosunek pola przekroju przewężonego do pola otworu, przez który wypływa z naczynia określony strumień cieczy współczynnik kontrastów ości - współczynnik gamma (program uprawnienia budowlane na komputer).

Współczynnik konwersji wewnętrznej - stosunek prawdopodobieństwa wysłania elektronu konwersji do prawdopodobieństwa wysłania kwantu y dla tego samego przejścia współczynnik korelacji - miara współzależności między dwiema zmiennymi losowymi; w.k. przyjmują zwykle wartości z przedziału domkniętego i są równe 0, gdy brak odpowiedniej zależności między rozpatrywanymi zmiennymi (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Współczynnik korelacji liniowej - współczynnik korelacji będący ilorazem kowariancji dwóch zmiennych losowych i iloczynu ich odchyleń standardowych; w.k.l. oznacza się symbolem jeżeli/; = 1, to istnieje funkcja liniowa przekształcająca jedną zmienną na drugą, jeżeli zaś p = 0, to rozpatrywane zmienne losowe są niezależne liniowo (uprawnienia budowlane).

Współczynnik kształtu (wielkości przemiennej symetrycznej) - stosunek wartości skutecznej do wartości średniej w ciągu jednego półokresu rozpoczynającego się od zera współczynnik kumulacji - stosunek stężenia danego izotopu promieniotwórczego w rozpatrywanym organizmie do jego stężenia w poprzednim środowisku, tzw. prekursorze (np. w glebie lub wodzie) (program egzamin ustny).

Współczynnik luminancji

Współczynnik luminancji - stosunek luminancji danego ciała do luminancji rozpraszacza doskonałego w tych samych warunkach oświetlenia i obserwacji współczynnik ładowania - odwrotność sprawności elektrycznej akumulatora współczynnik mocy - el. stosunek mocy czynnej do mocy pozornej współczynnik nadkładu - w górnictwie odkrywkowym objętość nadkładu przypadająca na 1 m lub I T kopaliny użytecznej (opinie o programie).

Współczynnik mnożenia - stosunek całkowitej liczby neutronów wytworzonych w danym przedziale czasu (z wyjątkiem neutronów wytworzonych przez źródła, których moce są niezależne od szybkości reakcji rozszczepienia) do całkowitej liczby neutronów traconych przez pochłanianie i ucieczkę w tym samym przedziale czasu współczynnik nadmiaru powietrza - stosunek ilości powietrza zawartego w mieszance palnej do ilości powietrza teoretycznie potrzebnej do spalania paliwa w niej zawartego współczynnik napełnienia - stosunek ciężaru świeżego ładunku do ciężaru ładunku odpowiadającego objętości skokowej cylindra w normalnych warunkach otoczenia współczynnik narastania - przy przechodzeniu promieniowania przez jakieś środowisko - stosunek całkowitej wartości określonej wielkości promieniowania w dowolnym punkcie do części tej wartości odpowiadającej promieniowaniu docierającemu do tego punktu bez zderzeń (segregator aktów prawnych).

Współczynnik nasycenia - wyrażenie stała rozpadu promieniotwórczego izotopu powstającego w wyniku aktywacji, i - czas aktywacji; w.n. określa stosunek aktywności wzbudzonej w czasie t do aktywności wzbudzonej w tych samych warunkach po nieskończenie długim czasie napromieniania (tzn. do aktywności nasycenia) współczynnik nieboskłonu - stosunek natężenia oświetlenia w danym punkcie wnętrza na płaszczyźnie poziomej, pochodzącego od bezpośredniego promieniowania nieboskłonu, do natężenia oświetlenia na otwartej przestrzeni w płaszczyźnie poziomej pochodzącego od całkowitego, niezasłoniętego nieboskłonu o stałej luminancji; w.n. wyraża się zwykle w procentach (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami