Blog
Współczynnik przenikania ciepła
W artykule znajdziesz:
Współczynnik przenikania ciepła dla tych okien wynosi 2,0 W/(m2-K), i straty ciepła są mniejsze ok. 34% w porównaniu do strat ciepła przy zastosowaniu okien zespolonych oszklonych podwójnie. Współczynniki przenikania ciepła dla okien, świetlików i drzwi, które są najczęściej stosowane w budownictwie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Znaczne podniesienie komfortu cieplnego wnętrz oraz ograniczenie strat ciepła przez otwory przeszklone można uzyskać przez stosowanie szkła Antisol i szkła refleksyjnego, które ze względu na swe specyficzne właściwości przeznaczone są do stosowania w przeszkleniach elewacji południowych i południowo-zachodnich w budownictwie ogólnym i przemysłowym.
Szkło Antisol charakteryzuje się właściwością pochłaniania promieni podczerwonych (cieplne), szkło refleksyjne natomiast ma zdolność odbijania promieni podczerwonych w znacznie większym stopniu niż promieni widzialnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Szkło refleksyjne skuteczniej od szkła Antisol zmniejsza zyski ciepła w okresie letnim oraz straty ciepła w okresie zimowym jest jednak drogie, a ponadto niezbyt trwałe, ponieważ napylona przezroczysta powłoka metaliczna z upływem czasu^ łuszczy się, wskutek czego zdolność odbijania promieni maleje (uprawnienia budowlane).
Szyby zespolone używane są również do szklenia okien z tworzyw sztucznych oraz aluminiowych. Nieco większa wartość współczynnika przewodzenia ciepła przez te okna, w porównaniu z oknami drewnianymi, rekompensowana jest większą szczelnością, estetycznym wyglądem i trwałością.
Kolejnym sposobem ograniczającym straty ciepła przez otwory przeszklone może być stosowanie różnego rodzaju żaluzji i zasłon. Zwykłe zasłony z tkaniny, stosowane od wewnątrz pomieszczenia, zmniejszają straty ciepła przez okno ok. 20%. Stosowanie po zewnętrznej stronie żaluzji zwijanych daje jeszcze lepsze wyniki, gdyż straty ciepła zmniejszają się o ok. 35% (program egzamin ustny).
Zasłony refleksyjne
Zasłony refleksyjne, umieszczone od wewnątrz, dają podobne efekty. Zaciąga się je na noc, a także w zimowe dni pochmurne, natomiast gdy świeci słońce, okna odsłania się w celu wpuszczenia ciepła słonecznego. Zasłony refleksyjne nie tylko chronią przed stratami ciepła w czasie zimy, lecz również przed przegrzewaniem pomieszczeń w upalne dni latem (opinie o programie).
Zapewnienie szczelności na obwodzie w miejscu łączenia oraz przez przymyki stanowi jedno z ważniejszych wymagań, jakie powinny spełniać każdego rodzaju okna i balkony.
jest głównym czynnikiem warunkującym wielkość infiltracji zimnego powietrza do wnętrza pomieszczeń. Aktualną tendencją jest, aby wszelka stolarka okienna i drzwiowa była wyposażona w uszczelki umieszczone na obwodzie skrzydeł. Uszczelki te nie wymagają dużej siły docisku przy zamykaniu okna i drzwi, i łatwo można je wymienić w przypadku uszkodzenia (segregator aktów prawnych). Uszczelki powinny mieć dużą wytrzymałość mechaniczną, odporność na: zmiany temperatury od -25 do +75’C, zawilgocenie i wysychanie oraz na działanie promieni słonecznych i agresywnych substancji zawartych w powietrzu. Wypróbowanym materiałem do wykonywania uszczelek jest kauczuk chloroprenowy lub silikonowy.
Kształt i wymiary uszczelki gumowej stosowanej w oknach typu Standard. Uszczelkę gumową z ramiakiem łączy się za pomocą zszywek metalowych, zabezpieczonych antykorozyjnie. Przy dobrym uszczelnieniu otworów przeszklonych zachodzi konieczność stosowania urządzeń do regulacji nawiewu świeżego powietrza, potrzebnego do wentylacji pomieszczeń (promocja 3 w 1). Funkcję tę mogą spełniać wywietrzniki (dawniej powszechnie stosowane w oknach) lub specjalne otwory w oknach z regulacją przepływu powietrza. Ciepłochłonność podłóg jest związana ze zjawiskiem zdolności oddawania ciepła przez żywy organizm do przedmiotów znajdujących się w otoczeniu przez stykanie się z nimi. Jedną z form wymiany ciepła organizmu z otoczeniem jest kontakt stopy ludzkiej z podłogą.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32