Blog

Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 2
30.05.2018

Wspomaganie komputerowe przy projektowaniu budynków

W artykule znajdziesz:

Wspomaganie komputerowe przy projektowaniu budynków

Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 3
Wspomaganie komputerowe przy projektowaniu budynków

Dawniej projektowanie architektoniczne w całości odbywało się z użyciem metod odręcznych (uprawnienia budowlane). Zarówno jeśli chodzi o tworzenie rysunków technicznych, wizualizacji, jak również obliczenia konstrukcyjne i tworzenie kosztorysów. To wszystko miało duży wpływ na koszt zatrudnienia architekta, a także wydłużało pracę na projektem. Nie można również pominąć tak ważne czynnika, jak bezpieczeństwo i możliwość popełnienia pomyłki w trakcie prac projektowych, która ujawniała się dopiero na etapie budowy lub eksploatacji obiektu. Początek lat 90 XX wieku to szybki rozwój branży komputerowej i informatycznej. Pojawienie się komputerów znacząco ułatwiło i przyspieszyło pracę przy projektowaniu budynków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie specjalistyczne oprogramowanie dla architektów i konstruktorów (program uprawnienia budowlane na komputer). Pozwoliło ono przenieść ręczne obliczenia i kreślenie rysunków do komputer, czyniąc pracę projektanta sprawniejszą i przyjemniejszą. Do czego dziś służy oprogramowanie komputerowe wykorzystywane podczas projektowania budynków? Tworzenie planów – podstawową możliwością każdego oprogramowania CAD jest tworzenie projektów 2D i 3D. Pozwalają one rysować ściany, tworzyć stropy, fundamenty, więźby, a także stosować pokrycia dachowe.

 

Każdy projekt może składać się z dziesiątek warstw, na których umieszcza się poszczególne elementy konstrukcji budynku i instalacji. Dzięki temu że można je dowolnie włączać i wyłączać, drukowanie kompletnych projektów jest bardzo proste i nie wymaga wielokrotnego rysowania tych samych szkiców. Realistyczne wizualizacje – najlepszym sposobem na przedstawienie klientowi projektu, jest pokazanie wizualizacji (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Teraz wizualizacje tworzą się automatycznie, na podstawie projektu 3D przygotowanego przez architekta. Bogate biblioteki materiałów budowlanych, wykończeniowych, wyposażenia wnętrz i roślinności pozwalają nadawać im dowolny wygląd i tworzyć sceny i tła, zgodne z rzeczywistością. Fotorealistyczne wizualizacje do złudzenia przypominają zdjęcie. Wszystko co konieczne od ich uzyskania, to odpowiednie oprogramowanie i komputer o wystarczającej mocy obliczeniowej.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 8 Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 9 Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 10
Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 11
Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 12 Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 13 Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 14
Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Maksymalne zwiększenie wyrobów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami