Blog

30.05.2018

Wybór dokumentacji projektowej

W artykule znajdziesz:

Wybór dokumentacji projektowej


Jak wybrać projekt domu?

 

Wybór dokumentacji projektowej jest najważniejszym etap prowadzącym do stworzenia wymarzonego domu jednorodzinnego. W biurach architektonicznych można znaleźć wiele różnych projektów budynków parterowych i piętrowych. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze projekty, aby mieć pewność, że budynek będzie spełniał wszystkie oczekiwania. W każdym projekcie znajdują się rysunki i plany, które określają technikę i sposób posadowienia budynku. Ponadto w dokumentacji projektowej znajdują się szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i materiałowych. W ofertach biur architektonicznych znajdują się gotowe projekty domów oraz projekty indywidualne. Ceny gotowej dokumentacji wynoszą co najmniej 1500zł, natomiast za projekty indywidualne cena jest dwukrotnie wyższa.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.


Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wygląd bryły budynku, ponieważ to ona jest wizytówką posesji. Kształt i wygląd domu świadczy również o gustach i potrzebach jego mieszkańców. Na topie są obecnie domy o prostym kształcie i nieskomplikowanym dachu, zapewniające energooszczędność. Jednak niektórzy inwestorzy preferują budynki o bardziej zróżnicowanym wyglądzie, ozdobione dodatkowymi lukarnami, wymyślnymi tarasami czy dodatkowymi balkonami. Co ważne, wszelkie dodatkowe, niestandardowe kształty na dachu powodują zwiększenie kosztów jego wybudowania.


W gotowych projektach domów najczęściej wykorzystywana jest tradycyjna technologia murowana. Tymczasem w obecnych czasach istnieją również inne rozwiązania. Właśnie dlatego podczas przeglądania projektów domów jednorodzinnych warto zwrócić uwagę na nowoczesne technologie budowlane. Innym ważnym parametrem, który koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest rzut domu, czyli rozmieszczenie pomieszczeń. W większości projektów przestronny salon połączony jest z kuchnią, co pozwala na uzyskanie dużej i dobrze doświetlonej przestrzeni do wypoczynku. Na piętrze najczęściej znajdują się sypialnie dla wszystkich członków rodziny. Warto też sprawdzić, czy rozmieszczenie oraz metraż pomieszczeń zaspokoją użytkowanie przyszłych członków rodziny.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami