Blog

19.08.2020

Wydajność obu ślimaków

W artykule znajdziesz:

Wydajność obu ślimaków

Wydajność obu ślimaków

Wydajność obu ślimaków regulowana była liczbą obrotów z tym, że dla cementu wydajność ta zawarta jest w granicach 3 do 27 t/h, podczas gdy potrzebny jest tylko zakres od 7 do 15 t/h, dla pyłów zaś potrzebna wydajność waha się w granicach 1,4 do 3 t/h. Regulacja obrotów za pomocą bocznikowego silnika prądu stałego.

Urządzenie wagowe cementu składa się z przenośnika taśmowego, na który spada cement z przenośnika ślimakowego i który połączony jest z mechanizmem Wagowym (automatyczna waga typu URD) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Tarcza tego typu wagi zaopatrzona jest w 2 kontakty elektryczne odpowiadające górnej i dolnej granicy dopuszczalnych odchyłek od nastawionej wydajności. Przy kontaktowaniu przekaźniki elektryczne zmniejszają lub zwiększają obroty ślimaka. Waga zaopatrzona jest również w urządzenia sygnalizacyjne na wypadek awarii odchyłki lub opróżnienia zasobnika oraz w licznik, który pozwala na odczytanie w każdej chwili, ile cementu przeszło przez wagę.

Sprawdzenie wagi może być w łatwy sposób przeprowadzone w czasie ruchu przez podstawienie pod wagę na przenośniku zbiorczym blachy określonej długości. Z długości blachy, szybkości przenośnika i zważonej ilości uchwyconego cementu można sprawdzić prawidłowość dozowania.
Podawanie składników do betoniarek odbywało się w następujący sposób: z dozowników EMRP 50 (o wydajności 22,4 t/h) kruszywo spadało równomiernie na umieszczone w tunelach nieckowe przenośniki taśmowe o długości 38,25 m i wydajności 125 m3/h. Z przenośników tych po wyjściu z tunelu kruszywo spadało na obudowane przenośniki ustawione pod kątem 16 20′ o tej samej wydajności co poziome i długości 37,80 m, którymi następnie dostawało się do betoniarek (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Cement i pyły zsypywane były z dozowników na przenośnik pochyły na warstwę uprzednio zsypanego kruszywa.

Bezpośredni proces mieszania masy betonowej odbywał się w dwóch betoniarkach (po 1 na każdy ciąg) o pracy ciągłej i wydajności 120 m3/h gotowej masy betonowej. Wymiary gabarytowe betoniarek: 2,5×5,0 m, wysokość 2,3 m.

Rodzaje i charakterystyka składowisk

Z betoniarek masa betonowa spływała w sposób ciągły do zasobników przejściowych o pojemności użytkowej ok. 14 m3 każdy. Wysypy zasobników zaopatrzone były w segmentowe zasuwy uruchamiane pneumatycznie (uprawnienia budowlane). Pojemność zasobników wystarczała na napełnienie dwóch pojemników dowożących masę betonową (po 6,5 m3) na platformę załadowczą w zasięgu dźwigu linowego.

Pojemniki te miały wysypy boczne z zasuwą otwieraną pneumatycznie i w tym celu wyposażone były w zbiorniki sprężonego powietrza o ciśnieniu 8 atn, wystarczającego na 3-krotne otwieranie i zamykanie zasuw (program egzamin ustny). Na poziomie o 4 m niższym niż poziom platformy załadowczej podstawiane były przez dźwig linowy pojemniki na masę betonową o pojemności 6,5 m3 z przegrodą i wysypem dennym, również zaopatrzone w zbiorniczki sprężonego powietrza dla otwierania zasuwy. Te dwukomorowe pojemniki transportowane były za pomocą dźwigu linowego w każde miejsce betonowania zapory (opinie o programie).

Dla ustalenia kryteriów doboru składowisk kruszywa wzięto pod uwagę cztery zasadnicze rodzaje składowania tego materiału w ramach organizacji urządzeń do wytwarzania masy betonowej, a mianowicie:
I składowiska radialne z bocznymi ściankami - zasiekami, oddzielającymi poszczególne frakcje, bez ścianek czołowych (segregator aktów prawnych). Kruszywo jest składowane w formie stosów płaskich;
II składowiska - zasieki radialne z bocznymi i czołowymi ściankami oddzielającymi poszczególne frakcje;
III składowiska - zasieki równoległe z bocznymi i czołowymi ściankami oddzielającymi poszczególne frakcje;
IV składowiska - stosy płaskie przy zasobnikach wieżowych. Kruszywo podawane jest do zasobników za pomocą przenośników taśmowych, progowych, kubełkowych itp.

Każde z powyższych składowisk charakteryzuje powierzchnia F i jego pojemność V. Projektując składowiska dążyć należy do tego, aby pojemność ich była jak największa przy jak najmniejszej powierzchni.
Takie składowisko, które spełnia warunek = max, będzie zatem najkorzystniejsze (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami