Blog

15.04.2022

Wydział produkcyjny

W artykule znajdziesz:

Wydział produkcyjny

Wydział produkcyjny - jednostka produkcyjna obejmująca znaczną liczbę (40-300) stanowisk roboczych i wydzielona pod kątem ich jednolitości technologicznej lub wspólnego przedmiotu produkcji (w.p. o specjalizacji przedmiotowej); w.p. może dzielić się na oddziały, gniazda i linie produkcyjne; w.p. stanowi samodzielną jednostkę organizacyjną i zajmuje najwyższy szczebel w hierarchii jednostek produkcyjnych przedsiębiorstwa (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wydział przygotowawczy - jeden z podstawowych wydziałów przedsiębiorstwa, w którym odbywa się przygotowanie półwyrobów, np. odlewów, odkuwek, wyprasek wydział usługowy - jednostka (wydział, oddział, sekcja) świadcząca usługi na rzecz jednostek przedsiębiorstwa i jego załogi; do w.u. należą magazyny, oddziały transportowe, administracyjne, socjalne i in. wyfuknięcie - zjawisko pośrednie między wybuchem a spokojnym spalaniem się mieszaniny pyłów, gazów lub par z powietrzem, bez dużego wzrostu ciśnienia powstających gazów spalinowych grożącego wywołaniem szkód mechanicznych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wygarbowanie - trwałe związanie garbnika z substancją skórną wygaszanie - TV przerywanie procesu analizy lub syntezy obrazu w zasadzie na okres powrotu plamki wybierającej wygięcie profilu - krzywizna szkieletowej profilu; (2) stosunek maksymalnego wzniesienia linii szkieletowej ponad cięciwą do długości cięciwy (uprawnienia budowlane).

Wyginak - tłocznik do wyginania wyginanie - gięcie materiału podpartego na dwóch prostoliniowych krawędziach wyginarka do skrętek - maszyna do wyginania drutu (lub taśmy metalowej) służąca do wytwarzania skrętek elementów oporowych wygładzak - tłocznik do wygładzania’ wygładzanie - w tłocznictwie oddzielanie małego naddatku materiału od przedmiotu uprzednio wyciętego lub dziurkowanego w celu utworzenia ostrych krawędzi i gładkiej powierzchni cięcia oraz uzyskania wymiarów w węższym zakresie tolerancji (program egzamin ustny).

Wygładzanie

Wygładzanie - w kuźnictwie końcowe wyrównywanie powierzchni odkuwki przy wykorzystaniu ciepła pozostałego po poprzedniej operacji kowalskiej; w. wykonuje się lekkimi i bliskimi uderzeniami młota lub naciskami prasy ew. przy użyciu żłobników i gładzików płaskich lub walcowanie wykańczające na zimno z małym gniotem, łącznie nie większym niż 5% (opinie o programie).

Wygładzanie - obróbka skrawaniem wykonywana różnego rodzaju skrobakami (gładzicami), mająca na celu nadanie powierzchni drewna, obrobionej uprzednio w inny sposób, ostatecznej gładkości; w. polega na ścinaniu z obrabianej powierzchni bardzo cienkich wiórów (głównie wzdłuż włókien) wygładzanie - ręczne lub mechaniczne wygładzanie zmarszczek i nierówności wilgotnej skóry wygarbowanej (segregator aktów prawnych).

Wygładzarka - strugarka do wygładzania płaskich powierzchni za pomocą stałego noża zestrugującego cienki wiór wygładzarka - maszyna do wygładzania skór za pomocą walców nożowych wygniatak - tłocznik do wygniatania wygniatanie - płytkie kształtowanie narzędziami, w których wypukłości i wgłębienia powierzchni jednego narzędzia odpowiadają wgłębieniom i wypukłościom drugiego narzędzia wygniatanie gwintu, walcowanie gwintu - wykonywanie gwintów zewnętrznych (o małych i średnich wymiarach) drogą obróbki plastycznej na zimno na specjalnych obrabiarkach (walcarkach) albo na tokarkach; narzędzia do w.g. mają rowkowane szczęki lub rolki o zarysie i skoku rowków odpowiadającym zarysowi i skokowi gwintu (promocja 3 w 1).

Wygniatarka - mieszarka, której organ roboczy wykonujący ruch obrotowy ma specjalny kształt umożliwiający wygniatanie przerabianego materiału formierskiego wygrzewanie - utrzymanie obrabianego przedmiotu w temperaturze odpowiadającej obróbce cieplnej w ciągu czasu potrzebnego do: wyrównania temperatury w całym przekroju przedmiotu, przejścia do roztworu składników trudniej rozpuszczalnych, przebiegu zjawisk dyfuzyjnych wygrzewanie odwiertu, obróbka cieplna odwiertu - doprowadzenie ciepła do odwiertu w strefie pokładu roponośnego w celu zwiększenia wydajności odwiertu wygrzewanie złoża - doprowadzenie ciepła do pokładu złożowego w celu zwiększenia jego wydajności.

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami