Blog

19.04.2022

Wyłożenie wynalazku

W artykule znajdziesz:

Wyłożenie wynalazku

Wyłożenie wynalazku (lub wzoru użytkowego) - podanie do wiadomości publicznej przez Urząd Patentowy przedmiotu wynalazku (lub wzoru użytkowego) przed jego opatentowaniem lub zarejestrowaniem, w celu wypowiedzenia się w sprawie zdolności patentowej lub rejestrowej wyłożonego zgłoszenia wymalowanie - świeżo nałożona na podłoże nie- wyschnięta warstwa materiału malarskiego wymiana anionowa - wymiana jonowa między roztworem i anionitem; wymienianymi jonami są aniony wymiana ciepła - proces przepływu ciepła od jednego ciała do drugiego lub od jednej części ciała do drugiej części tegoż ciała w wyniku różnic temperatur; rozróżnia się trzy zasadnicze rodzaje w.c.: przewodzenie, konwekcję i promieniowanie (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wymiana izotopowa - proces, w którego wyniku ulega zmianie rozkład izotopów pomiędzy różne fazy, różne związki chemiczne lub wewnątrz cząsteczek wymiana izotopowa jednorodna - wymiana izotopowa przebiegająca w układzie jednofazowym wymiana izotopowa niejednorodna - wymiana izotopowa przebiegająca w układzie wielofazowym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wymiana jonowa - proces chemiczny polegający na tym, że zawarte w jonicie jony ruchliwe wymienne przechodzą do stykającego się z jonitem roztworu, a na ich miejsce wstępuje równoważna ilość jonów tego samego znaku pierwotnie obecnych w roztworze; proces w.j. jest odwracalny, stosuje się m.in. do demineralizacji wody oraz w wielu gałęziach przemysłu, rolnictwie, medycynie itd. (uprawnienia budowlane).

Wymiana kationowa - wymiana jonowa między roztworem i kationitem; wymienianymi jonami są kationy wymiana telegraficzna - nadawanie, przekazywanie i odbiór wiadomości za pomocą łączy telegraficznych wymiar - odległość między tworami geometrycznymi (płaszczyznami, liniami, punktami), wyrażona w jednostkach długości (w. liniowy) lub kąta (w. kątowy) wymiar graniczny - każdy z wymiarów: największy lub najmniejszy, które nie powinny być przekroczone przez wymiar rzeczywisty przedmiotu wymiar hydrauliczny (cząstki) - cecha hydrauliczna (program egzamin ustny).

Wymiar jednostki miary

Wymiar jednostki miary (w danym układzie wielkości podstawowych) - wyrażenie danej jednostki za pomocą jednostek podstawowych w danym układzie wielkości podstawowych wymiar max mat - wymiar, przy którym objętość materiału w przedmiocie jest największa, np. wymiar górny tolerowanego wałka, wymiar dolny tolerowanego otworu wymiar mieszany - wymiar określający odległość elementów powierzchni, pomiędzy którymi bezpośrednie otoczenie jest tylko częściowo wypełnione materiałem wymiar min mat - wymiar, przy którym objętość materiału w przedmiocie jest najmniejsza, np. wymiar dolny tolerowanego wałka, wymiar górny tolerowanego otworu wymiar modularny - wymiar stanowiący krotność całkowitą modułu (opinie o programie).

Wymiar nominalny - wymiar wyjściowy, względem którego wyznacza się odchyłki graniczne, tj. odchyłkę górną i dolną wymiar pod klucz - wymiar nakrętki lub łba śruby odpowiadający rozwartości klucza służącego do ich pokręcania.

Wymiar przestrzeni liniowej - liczba elementów bazy przestrzeni liniowej V, o ile baza jest skończona, lub oo, jeśli baza jest nieskończona; oznaczamy dim V wymiar przyłączeniowy - masz. każdy z podstawowych wymiarów płaszczyzn przyłączeniowych i elementów łączących, który ma istotne znaczenie dla zamienności zespołów (np. rozmieszczenie i średnice otworów, wymiary rowków ustalających) (segregator aktów prawnych).

Wymiar rzeczywisty - wymiar przedmiotu ustalony jako wynik bezbłędnego mierzenia wymiar swobodny - wymiar odnoszący się do powierzchni przedmiotu nie współpracującej z innymi częściami wyrobu, do którego rzeczywistej wartości nie przywiązuje się większej wagi wymiar teoretyczny - wymiar, dla którego nie przewiduje się odchyłek wymiar uprzywilejowany - wymiar modularny wybrany w określony sposób ze zbioru wymiarów, zapewniający optymalne możliwości doboru oraz wymienności materiałów i elementów w budownictwie (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami