Blog
Wymiana pomostu
W artykule znajdziesz:
Wymiana pomostu
Wymiana pomostu następuje wg projektu co 40-100 m w zależności od zbieżności komina i wymaga przerwy w betonowaniu (program uprawnienia budowlane na komputer). Na pierścieniach nośnych oraz - przy większych średnicach kominów - na dodatkowej ramie stalowej kwadratowej ułożonej przy wieży układa się promieniście belki drewniane lub kształtowniki stalowe i przymocowuje się je do pierścieni za pomocą specjalnych zawieszeń.
Na belkach układa się pomost z dyliny drewnianej, pojedynczo lub w postaci piatów. W pomoście pozostawia się otwór szerokości 0.8 do 0,4 m dla umożliwienia wprowadzenia masy betonowej do form. W miarę wznoszenia komina i zmniejszania jego średnicy otwór przesuwa się ku środkowi. Od strony zewnętrznej pomostu wykonuje się poręcz ochronną. Pomost zawieszony jest poprzez pierścienie nośne za pomocą wielokrążków w węzłach wieży wewnętrznej. Liczba wielokrążków o nośności zwykle 1 T zależna jest od średnicy pierścieni i wynosi 12 do 20 szt (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Podnoszenie pomostu I’azem z zawieszoną na nim formą zewnętrzną odbywa się przez równomierne podkręcanie wielokrążków, których zaczepy na wieży są uprzednio przestawiane kolejno na węzły wieży stalowej, wyższe o 2.50 m. W celu obsługi form i przeglądu świeżo wykonanego betonu potrzebne są dojścia do trzona z zewnątrz i wewnątrz. W tym celu zawiesza się z pomostu głównego - za pomocą sztywnych drabin - stalowe pomosty pomocnicze. Na poprzeczkach drabin co 2,5 względnie co 2.0 m układa się deski pomostu, z których można obsługiwać trzon (uprawnienia budowlane).
Całkowita wysokość drabiny wynosi ok. 6 m. Od strony zewnętrznej umieszcza się balustrady ochronne i siatkę ochronną. Zejście na pomost następuje przez otwór z klapą w pomoście roboczym. Praca na pomostach wiszących wymaga dużej ostrożności oraz zabezpieczenia pasami ochronnymi. Pomost wykładzinowy potrzebny przy wykonywaniu wykładziny wewnętrznej montuje się osobno.
Konstrukcja pomostu wykładzinowego
Konstrukcja pomostu wykładzinowego, jego zawieszenie i sposób podnoszenia są takie same jak przy pomoście głównym z tą różnicą, że pomost wykładzinowy ma tylko jeden pierścień wewnętrzny i ramę prostokątną, do której zaczepia się wielokrążki podwieszenia (program egzamin ustny). Zwykle stosuje się dwa wymiary pierścieni, a wymiana następuje w połowie wysokości komina. Przy równoczesnej pracy na pomoście roboczym i wykładzinowym umieszcza się - w celu ochrony pracujących na tym pomoście - daszek ochronny (tzw. górny) zwykle o konstrukcji drewnianej, zabezpieczający przed spadającymi przedmiotami czy kawałkami betonu (opinie o programie).
Drugi dach ochronny (tzw. dolny) umieszcza się ponad otworem wejściowym do wieży wewnętrznej w celu ochrony przed przedmiotami spadającymi z pomostu wykładzinowego. Formy spełniają rolę odeskowania przy normalnych konstrukcjach żelbetowych. Formy te wymagają dokładnego opracowania, aby zarówno ich odpowiednie ustawienie w pionie komina, jak i nadanie wymaganych średnic było osiągalne na dużych wysokościach w sposób szybki i łatwy. Na całość form składają się formy zewnętrzne i wewnętrzne. Materiałem wykonawczym jest stal, tj. blachy stalowe, kątowniki i płaskowniki (segregator aktów prawnych).
Forma zewnętrzna `jest formą zasadniczą. nadającą kształt kominowi. Składa się on z płatów prostokątnych i trapezowych oraz płatów końcowych, również prostokątnych, które mają zmienną, regulowaną szerokość w zależności od średnicy komina. Ciężar płata przy grubości blachy 2 mm wynosi ok. 70 kG. Płatów końcowych jest cztery; w czterech przeciwległych punktach liczba płatów prostokątnych zmniejsza się w miarę wznoszenia komina według specjalnego obliczenia i planu usuwania płatów.
Forma zewnętrzna zawieszona jest na pierścieniu nośnym pomostu roboczego i ma umożliwioną regulację płatów w kierunku obwodu i w kierunku promienia za pomocą specjalnego urządzenia regulującego (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32