Blog

Momenty niszczące zdjęcie nr 2
24.07.2018

Wymogi pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi

W artykule znajdziesz:

Wymogi pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi

 

Momenty niszczące zdjęcie nr 3
Wymogi pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi

Warunki, które są wymagane przy pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi regulują przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi możemy podzielić na: - pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi, w których przebywanie tych samych osób w ciągu doby trwa dłużej niż 4 godziny, - pomieszczenia przeznaczone na czasowy pobyt ludzi, w których przebywanie tych samych osób w ciągu doby trwa od 2 do 4 godzin włącznie (segregator aktów prawnych). Natomiast do takich pomieszczeń nie zaliczamy: - pomieszczeń, w których łączny czas przebywania tych samych osób jest krótszy niż 2 godziny w ciągu doby, a czynności wykonywane mają charakter dorywczy, - mają miejsce procesy technologiczne niepozwalające na zapewnienie warunków przebywania osób stanowiących ich obsługę, bez zastosowania indywidualnych urządzeń ochrony osobistej i zachowania specjalnego reżimu organizacji pracy, - jest prowadzona hodowla roślin lub zwierząt, niezależnie od czasu przebywania w nich osób zajmujących się obsługą. Również musi być spełniona odpowiednia wysokość pomieszczeń, które są przeznaczone na pobyt ludzi:- pokoje w budynkach mieszkalnych oraz sypialnie 1-4-osobowe w budynkach zamieszkania zbiorowego - 2,5 m,- pokoje na poddaszu w budynkach jednorodzinnych i mieszkalnych zagrodowych oraz pomieszczenia w budynkach rekreacji indywidualnej - 2,2 m,- pomieszczenia do pracy, nauki i innych celów, w których nie występują czynniki uciążliwe lub szkodliwe dla zdrowia, przeznaczone na stały lub czasowy pobyt: nie więcej niż 4 osób - 2,5 m, więcej niż 4 osoby - 3,0 m,- pomieszczenia usytuowane na antresoli, jeżeli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia - 2,3 m,- pomieszczenia przeznaczone na stały pobyt ludzi, jak dyżurki, portiernie, kantory, kioski, w tym kioski usytuowane w halach dworcowych, wystawowych, handlowych, sportowych, jeżeli nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia - 2,2 m.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Momenty niszczące zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Momenty niszczące zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Momenty niszczące zdjęcie nr 8 Momenty niszczące zdjęcie nr 9 Momenty niszczące zdjęcie nr 10
Momenty niszczące zdjęcie nr 11
Momenty niszczące zdjęcie nr 12 Momenty niszczące zdjęcie nr 13 Momenty niszczące zdjęcie nr 14
Momenty niszczące zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Momenty niszczące zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Momenty niszczące zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami