Blog

19.04.2022

Wyparownik

W artykule znajdziesz:

Wyparownik

Wyparownik - wymiennik ciepła, w którym odbywa się częściowe odparowanie wody morskiej w celu otrzymania wody słodkiej wyparownik’ - źródło par metali, w postaci drutu lub taśmy podgrzewanych oporowo, stosowane w procesie naparowywania metali wyparowywać/, regeneracyjny - aparat do regeneracyjnego odparowywania ciekłego czynnika obiegowego (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wypary - płyn spirytusowy uzyskany przez destylację z parą wodną alkoholu zatrzymanego przez węgiel drzewny w węglowniku wypas - roln. żywienie zwierząt gospodarskich głównie na pastwiskach wypchnięcie - wada kształtu odlewu w postaci wypukłości na dużej powierzchni wypełniacz (tworzyw wysokopolimerycznyeh) - napełniacze (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wypełniacz - produkt organiczny pochodzenia naturalnego lub sztucznego w postaci trocin, sieczki, wiórów lub włókien, stosowany jako dodatek obojętny chemicznie w spoiwach budowlanych i mieszankach betonowych w celu zmniejszenia zużycia materiału wiążącego i zmniejszenia ciężaru objętościowego uzyskanego tworzywa wypełniacz’ (w pokryciu przekładkowym) - wewnętrzna lekka warstwa niepracująca zawarta między cienkimi zewnętrznymi warstwami pracującymi (uprawnienia budowlane).

Wypełniacz (materiałów malarskich) drobnoziarnista substancja mineralna nie wykazująca zazwyczaj krycia, dodawana do materiałów malarskich w celu wypełnienia przestrzeni między ziarnami pigmentów w powłoce malarskiej wypełniacz, martwy znak - w przypadku systemu transmisji synchronizowanej danymi - znak alfabetu teledacyjnego przekazywany podczas braku innych znaków do przekazywania wypełniacz papieru - substancja nieorganiczna stosowana przy produkcji papieru dla nadawania papierowi nieprzezroczystości, poprawienia białości i gładkości; jako w.p. stosuje się: kaolin, talk, kredę, gips, węglan wapniowy, siarczan barowy, biel tytanową i in. (program egzamin ustny).

Wypełniacz porów

Wypełniacz porów - wyrób lakierowy stosowany do wypełniania porów drewna, nie wpływający na zmianę jego naturalnego rysunku wypełnienie - materiały albo wyroby realizujące zasadę maksymalnego rozwinięcia powierzchni w celu uzyskania intensywnej wymiany masy lub ciepła w danym urządzeniu; mogą to być warstwy materiału ziarnistego lub specjalnych kształtek ceramicznych (np. w wieży absorpcyjnej), kratownice z cegły (np. w regeneratorach, rekupera- torach) itd. (opinie o programie).

Wypełnienie kolumny - w chromatografii - faza nieruchoma umieszczona w kolumnie wypełnienie stropu - część stropu o charakterze izolacyjno-konstrukcyjnym, wypełniająca przestrzeń między belkami lub żebrami wypełnienie śmigła, współczynnik wypełnienia śmigła - stosunek rzutu powierzchni łopat Śmigla na płaszczyznę obrotu, przy kącie ustawienia łopaty /? = 0, do pola powierzchni omiatanej przez śmigło (segregator aktów prawnych).

Wypełnienie wykresu indykatorowego - stosunek mocy indykowanej do mocy odpowiadającej przyjętemu obiegowi porównawczemu wypielacz - narzędzie rolnicze do uprawy międzyrzędowej; składa się z ramy opartej na jednym lub kilku kolach (z wyjątkiem w. zawieszanych) oraz zestawu wymiennych części roboczych wypieranie - rugowanie (w chromatografii) wypieranie gruntu, wyciskanie gruntu - usuwanie się gruntu spod fundamentu po przekroczeniu naprężenia granicznego w poziomie posadowienia wypieranie pierwiastków - wydzielanie pierwiastków w stanie wolnym z ich związków w wyniku reakcji redukcji lub utleniania wypieranie ropy - przemieszczanie ropy naftowej w złożu ropnym w kierunku odwiertów wydobywczych (promocja 3 w 1).

Wypiłowywanie - wyrzynanie wypis - przeniesienie zawartości określonej komórki pamięciowej na inną z automatycznym wymazaniem uprzedniej zawartości tej komórki (np. wypisanie kadru z jednej taśmy na drugą) wypis rozproszony - wypis poszczególnych członów składowych bezpośrednio z odpowiednich nie sąsiadujących komórek pamięci operacyjnej wypłukiwanie gruntu - sufozją wypływ -. przepływ płynu z jednego wydzielonego obszaru do drugiego, najczęściej przez otwór lub przystawkę wypływanie pigmentów (tv powłoce lakierowej) - wada powłoki lakierowej spowodowana rozwarstwianiem się pigmentów, co wywołuje występowanie na niej smug i plam, a także powoduje przybieranie przez powłokę niezamierzonego koloru.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami