Blog

Wypełnienie z pustaków uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Wypełnienie z pustaków uprawnienia budowlane

Jeżeli strop ma wypełnienie z pustaków o odsłoniętych od spodu żebrach, to po oczyszczeniu zbrojenia i betonu dospawa się dodatkowe pręty zbrojenia do starych prętów, podwiązując do nich pręty montażowe, mocuje do nich siatkę cięto-ciągnioną i po zwilżeniu żeber wodą wykonuje się dolną płytkę stropu za pomocą torkretowaniu (program uprawnienia budowlane na komputer). Po związaniu betonu strop tynkuje się.
Stropy żelbetowe płytowo-żebrowe. Przy uszkodzeniach takich stropów może zajść konieczność wzmocnienia i zwiększenia nośności płyty stropu lub też wzmocnienia tylko żeber stropu. Po dokładnym wypełnieniu zaprawą cementową wszystkich pustek między słupem żelbetowym i stalową obudową należy słupy osiatkować, wykonać narzut cementowy i następnie otynkować.
W przypadku zastosowania do wzmocnienia słupów żelbetowych koszulki żelbetowej grubość jej, przy wykonywaniu metodą torkretowania, nie może być mniejsza niż 3 cm, przy wykonywaniu zaś w deskowaniu nie mniejsza niż 5 cm (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku należy powierzchnie słupa dokładnie oczyścić z tynku, a następnie ponakuwać młotkiem w celu uzyskania lepszej przyczepności nowego betonu. Przy wykonywaniu koszulki metodą torkretowania, dokładnym zmyciu powierzchni słupa, ustawia się pionowe pręty zbrojenia, a następnie mocuje się na nich siatkę cięto-ciągnioną i po zwilżeniu powierzchni słupa torkretuje zaprawą cementową marki 120. Po związaniu zaprawy i wyrównaniu jej powierzchni zaprawą cementową powierzchnie słupa przeważnie szpachluje się (uprawnienia budowlane).
Przy wykonywaniu koszulki żelbetowej w deskowaniu, po przygotowaniu powierzchni słupa jak poprzednio, montuje się na słupie zbrojenie koszulki, ustawia się deskowanie, najlepiej w segmentach wysokości ok. 1,0 m, i po zwilżeniu powierzchni słupa betonuje się betonem drobnoziarnistym klasy B 20, sztychując beton prętem i opukując deskowanie. Po zabetonowaniu segmentu deskowania zwilża się dalszą część słupa, ustawia następny segment deskowania i kolejno betonuje cały słup. Gdy beton zwiąże, rozdeskowuje się słup, wypełnia wszystkie pustki zaprawą cementową marki 120 i po stwardnieniu betonu słup otynkowuje (program egzamin ustny).
Wzmacnianie stropów drewnianych
Prace związane z remontem stropów drewnianych polegają na wymianie części uszkodzonych lub ich wzmacnianiu.
Przy wzmacnianiu stropów zachodzi przeważnie konieczność ich podstemplowania przed przystąpieniem do właściwych robót. W celu zapewnienia bezpieczeństwa budynku należy, przy wzmacnianiu stropów na wyższych kondygnacjach, podstemplować stropy od dołu budynku, przez co unika się ich przeciążenia. W zależności od rodzaju i charakteru uszkodzenia wzmacnia się lub wymienia poszczególne elementy stropu bądź, po usunięciu uszkodzonego stropu, wykonuje się nowy strop, przy czym w przeważającej liczbie przypadków będzie to strop ceramiczny lub żelbetowy (opinie o programie).
Dość często w stropach drewnianych występuje oberwanie się podsufitki na skutek zbutwienia drewna w miejscu wbicia gwoździ lub wadliwego jej przybicia do belek. Trzeba wówczas tynk wraz z podsufitką usunąć i wykonać ją od nowa z desek zaimpregnowanych. Beton źle związany przy opukiwaniu daje charakterystyczny głuchy dźwięk. Oznacza to, że dobetonowanie trzeba powtórzyć od początku. Przy nadbetonowaniu płyty minimalna grubość warstwy nadbetonu powinna wynosić 3 cm, a przy wykonywaniu nowej płyty, minimalna jej grubość - 5 cm (segregator aktów prawnych).
Wzmocnienie lub zwiększenie nośności żeber stropu żelbetowego można wykonać przez ułożenie (obok istniejących) dodatkowych żeber, zwiększenie przekroju żeber lub wykonanie nowych żeber - w środku rozpiętości płyty stropowej - żelbetowych lub stalowych obetonowanych. We wszystkich podanych wyżej przypadkach wzmacniania żeber należy dokładnie oczyścić powierzchnie starego betonu i po jego nakuciu młotkami nawilżyć wodą, by uzyskać dobrą przyczepność nowego betonu.
Przy przecinaniu płyty żelbetowej, w celu wykonania nowych żeber, płytę należy od spodu zadesować i dokładnie podstemplować. Do betonowania stosuje się beton klasy B 20 (promocja 3 w 1).
Przy powiększaniu wysokości żeber od spodu lub wykonywaniu koszulki żelbetowej należy dokładnie podstemplować strop z obu stron wzmacnianej belki, aby ją odciążyć na okres wykonywania robót wzmacniających.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32