Blog
Wyprzedzanie wzrostu
W artykule znajdziesz:
Wyprzedzanie wzrostu pa nad p„ na początku naparzania można osiągnąć przy intensywnym doprowadzaniu pary do autoklawu, w którym powietrze przez swoje zwiększające się ciśnienie cząstkowe służyć będzie jako dodatkowe obciążenie. Dlatego (uwzględniając przy tym, że intensywne narastanie wytrzymałości betonu na spoiwach bezcementowych zachodzi dopiero w drugiej fazie naparzania) nie należy usuwać powietrza z autoklawu za pomocą wywoływania podciśnienia lub przedmuchiwania powietrza, gdyż sprzyja to rozwijaniu się nadciśnienia w betonie. Należy ściśle dobierać maksymalną temperaturę i czas ogrzewania izotermicznego przy tej temperaturze, z uwzględnieniem składu i właściwości naparzanych wyrobów (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po obniżeniu ciśnienia w autoklawie do atmosferycznego pozostawia się w nim wyroby jeszcze przez 2 godziny do dalszego stygnięcia. Dla równomiernego studzenia na całym przekroju i zmniejszenia wilgotności końcowej w wyrobach z betonu komórkowego zaleca się wywołać podciśnienie w przestrzeni autoklawu, po czym w ciągu 30 min wyroby dodatkowo studzi się już przy otwartej pokrywie autoklawu. Gdy nie wytwarza się podciśnienia, należy otwarty autoklaw po wyładowaniu wyrobów i przed ponownym załadowaniem przedmuchać sprężonym powietrzem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Pod koniec zmniejszania ciśnienia pary w autoklawie nie wyższej niż 1 atn otwiera się zawór dla wypuszczenia skroplin. Bardziej właściwym sposobem dalszego zmniejszania wilgotności wyrobów jest następne ich suszenie lub dojrzewanie w ocieplonym magazynie. Przy wyładunku z autoklawu temperatura wyrobów nie powinna przewyższać temperatury oddziału więcej niż o 40-f-50°C, a w zimie wywózka wyrobów z pomieszczenia fabrycznego jest dozwolona po ich ostygnięciu do temperatury nie wyższej niż 20-30°C (uprawnienia budowlane).
Naparzanie wyrobów z betonów silikatowych
Niedopuszczalne są większe niż półgodzinne przerwy w doprowadzaniu pary przy podnoszeniu ciśnienia i gwałtowne jego obniżenie przy wypuszczaniu pary z autoklawu, ponieważ w tych przypadkach prężność pary w porach betonu staje się wyższa od prężności pary w otaczającej przestrzeni, co może doprowadzić do wrzenia wody w porach i utworzenia siatki rys na wyrobach (program egzamin ustny).
Naparzanie wyrobów z betonów silikatowych przeprowadza się zwykle przy ciśnieniu 8-12 atn; jego podniesienie do 16 atn może zwiększyć skuteczność procesów hydratacji, zapewnić bardziej trwały skład fazowy hydrosilikatów wapniowych i skrócić czas izotermicznego ogrzewania. Dalsze zaś zwiększanie ciśnienia często obniża jakość betonu wskutek powstania procesów rekrystalizacji (opinie o programie).
Przy istnieniu kilku autoklawów w oddziale można zmniejszyć zużycie pary o 20-k25%, jeżeli do autoklawu ze świeżo uformowanymi wyrobami doprowadzać początkowo parę z autoklawu, w którym zakończono wstępne dojrzewanie wyrobów, a po wyrównaniu ciśnienia w obu autoklawach doprowadzać parę z kotłowni. Takie przepuszczanie pary powinno być powolne i równomierne dla uniknięcia wadliwej produkcji. Urządzenie i wyposażenie autoklawów. W autoklawie znajdują się wąskie tory do przesuwania wózków z wyrobami, a przed frontem autoklawów - tor poprzeczny z przesuwnicą do załadunku i wyładunku wózków (segregator aktów prawnych).
Istota i właściwości elektronagrzewu. Drugim, perspektywicznym rodzajem obróbki cieplnej betonów zwykłych i lekkich jest elektronagrzew, przy którym proces ogrzewania betonu do poziomu izotermicznego znacznie skraca się, zajmując często nie więcej niż 1-2 godz., a stygnięcie nagrzanego betonu lekkiego jest bardzo powolne. Pozwala to znacznie skrócić czas obróbki cieplnej. Zastosowanie do niej energii elektrycznej jest możliwe na drodze elektronagrzewu betonu w formach, ogrzewania go za pomocą przyrządów elektrycznych i wstępnego elektronagrzewu mieszanki betonowej w bunkrze z kolejnym jej układaniem do formy („gorące formowanie”) i następnie cieplnym wytrzymywaniem betonu bez dalszego dogrzewania (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32