Blog
Wyrównanie stiuku
W artykule znajdziesz:
Wyrównanie stiuku
Po stwardnieniu stiuku zestruguje się go zwykłym gładzikiem (heblem), sprawdzając ciągle równość osiągniętej płaszczyzny przy pomocy żelaznej listewki (program uprawnienia budowlane na komputer). Listewka ta pociągnięta czerwoną farbą barwi przy przesuwaniu po stiuku wszelkie wypukłości. Po zestruganiu ich szlifujemy piaskowcem lub pumeksem, zwilżając stiuk stale wodą za pomocą gąbki i wypełniając wszelkie pory zabarwioną masą stiukową. Brzydkie i nieczyste miejsca mogą być usunięte przez wydłubanie i uzupełnienie inną masą.
Wyrównanie stiuku odbywa się przez wielokrotne szpachlowanie szerokimi a cienkimi szpachlami drewnianymi (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Za każdym razem zeszlifowuje się coraz to delikatniejszymi kamieniami (łupek gliniasty, jaspis czerwony) i zmywa wodą, dopóki przez zeszlifowanie krwawnikiem nie otrzyma się wreszcie lśniącej powierzchni. Jeżeli w daną powierzchnię stiuku ma być wstawiony inny kolor, np. na napis lub motyw dekoracyjny, to musi się najpierw wykonać całą powierzchnię aż do wypolerowania włącznie, nanieść na niej szablonem miejsce dla drugiego koloru, wydłubać stiuk w tym miejscu, napełnić go masą stiukową innego koloru i obrobić jak resztę powierzchni.
Przypominamy, że przed naniesieniem stiuku mur musi być bezwzględnie suchy, w przeciwnym bowiem razie na stiuku ukazują się wilgotne plamy, które, nawet gdy ustąpią, pozostawiają po sobie brzydkie ślady. Wykonanie stiuku na krzywych powierzchniach z załamaniami jest bardzo trudne. Stosunkowo łatwo wyrabia się prefabrykowane kolumny, tralki itp. metodą zbliżoną do toczenia. Inny sposób wykonywania okładzin ściennych ze sztucznego marmuru gipsowego. Mianowicie zabarwiony na odpowiednie kolory suchy gips sypiemy na stół warsztatowy kolejnymi warstwami poziomymi (uprawnienia budowlane).
Na spodzie idzie warstwa stanowiąca w przyszłości tło marmuru (kolor zasadniczy), na to idzie warstwa o barwie żyłek, na to trzecia warstwa, która jest drugą barwą przewodnią, a na samej górze warstwa o kolorze innych żyłek. Grubość warstw wynosi 0,5 do 5 cm w zależności od procentowego udziału poszczególnych barw składowych sztucznego marmuru.
Nasycenie gipsu
Dobór grubości tych warstw zależy oczywiście tylko od doświadczenia kierującego robotą specjalisty (program egzamin ustny). Następnie posuwamy powoli po warsztacie poziomo łopatką blaszaną i nabieramy na nią część suchych warstw gipsu, które ostrożnie przenosimy na drewnianą taflę, zbitą ze szczelnych desek (rodzaj stolnicy do ciasta) i pokrytą jutą o zwisających na boki brzegach,, nasyconą wodą klejową. Przy przenoszeniu warstw gipsu na taflę ustawiamy łopatkę prawie pionowo, aby warstwy gipsu ułożyły się możliwie pionowo.
Grubość tej nowej warstwy gipsu na tafli powinna wynosić 2 razy tyle co grubość przyszłej płyty marmurowej (opinie o programie). Powierzchnię mieszanin gipsowych ostrożnie wyrównamy kielnią i listewką, przez co następuje przesunięcie warstw i powstanie przyszłego rysunku nieregularnych linii marmurowych. Potem pokrywamy tę mieszaninę jutą i polewamy równomiernie i powoli przez lejek rozczynem klejowym (1 - 2% kleju w wodzie). Na 1 m2 powierzchni przyszłej płyty marmurowej wychodzi 1 wiadro rozczynu. Dowodem nasycenia gipsu roztworem jest jego ukazanie się. na powierzchni gipsu. Polewanie trwa tak długo, aż na powierzchni ukaże się woda klejowa (segregator aktów prawnych).
Po nasyceniu gipsu zdejmujemy górną jutę i sprawdzamy, czy gips jest przesiąknięty dostatecznie wodą klejową przecinając warstwę gipsu łopatką w kilku miejscach.
Jeżeli na powierzchni wystąpiło zbyt wiele wody, zasypujemy go suchym gipsem i powstałą w ten sposób nową masę usuwamy kielnią na bok.
Sztuczny pilaster z siatki jednolitej, obrzucony zaprawą cementowo-wapienną, zaś pokazuje nam nakładanie warstwy sztucznego marmuru na pilaster przy pomocy tafli wyżej opisanej.
Marmur przyklejamy do ściany zaprawą cementową dociskając go mocno do pilastra (promocja 3 w 1). Przy pilastrach półkolistych zamiast tafli z desek używa się podkładki z listewek, połączonych taśmą parcianą.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32