Blog

30.05.2018

Wzrost pensji po uprawnieniach budowlanych

W artykule znajdziesz:

Wzrost pensji po uprawnieniach budowlanych

 

Wzrost pensji po uprawnieniach budowlanych

Mam na imię Maciej. Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w sesji listopadowej w roku 2014. Pewnie wielu z Was zastanawia się czy zdobycie uprawnień budowlanych w swojej specjalności otwiera furtkę do dalszej kariery zawodowej i czy przede wszystkim powoduje wzrost wynagrodzenia. (program na komputer)Postaram się opisać to na moim przykładzie. Praktykę budowlaną odbywałem na budowie obiektu mieszkalnego. Zwykła i standardowa budowa: wykop, fundamenty, garaż, słupy, ściany, stropy aż po dach. Oczywiście w skład robót wchodziła również wykończeniówka, czyli praktycznie odbyłem pełną praktykę od zagospodarowania placu budowy po mycie okien do odbioru przez właścicieli lokalów mieszkalnych. (program na telefon)Podczas gdy złożyłem komplet dokumentów do swojej okręgowej izby inżynierów budownictwa przewodniczący wziął w rękę moją udokumentowaną praktykę, a także album ze zrobionymi zdjęciami z budowy i powiedział, że to jest wzorowo odbyta praktyka budowlana.

Od razu po wyjściu z izby

Od razu po wyjściu z izby wiedziałem, że moja praktyka zostanie pozytywnie zweryfikowana i oceniona przez Krajową Komisję Kwalifikacyjną.(promocja 3 w 1) W związku z tym niezwłocznie przystąpiłem do nauki. Zakupiłem program do nauki na uprawnienia budowlane TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 w wersji na komputer oraz na telefon. Na zakup licencji do tego oprogramowania zachęciły mnie opinie innych użytkowników, którzy już są po egzaminie na uprawnienia budowlane. Wykupiłem dodatkowo klucz licencyjny do trybu Egzamin Ustny.(program na egzamin ustny) Wszystko to było w ramach promocji pakietu 3 w 1 249 zł brutto za 3 wybrane klucze. Egzamin zaliczyłem z bardzo dobrym wynikiem. Zarówno część pisemną jak i ustną.

Po odebraniu decyzji

Po odebraniu decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych dostałem nową umowę w przedsiębiorstwie budowlanym, w którym pracuje.(segregator) Kwota mojego wynagrodzenia wzrosła z 4000 zł netto do 9000 zł netto. Przejąłem obowiązki kierownika budowy na jednej z budów, ponieważ w firmie jeden kierownik budowy prowadził trzy budowy równolegle, więc do odciążyłem. Na jednej budowie zdobywałem powoli doświadczenie już na stanowisku kierownika budowy. Obecnie po skończeniu poprzedniego obiektu dostałem już dwa kolejne i następną podwyżkę do 12 000 zł netto.(opinie) Oczywiście wszystko opiera się na zwiększonej odpowiedzialności, ale chyba właśnie o to chodzi, aby nie stać w miejscu tylko dążyć do dalszych sukcesów i osiągnięć. Obecnie chcę zrobić jeszcze uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane do projektowania bez ograniczeń.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami